Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Syna Jerzego Stuhra znają niemal wszyscy. A kim jest jego córka?
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 10.07.2024 14:11

Syna Jerzego Stuhra znają niemal wszyscy. A kim jest jego córka?

Jerzy Stuhr
fot. KAPiF

Jerzy Stuhr zapisał się w naszej pamięci jako jeden z najznakomitszych aktorów polskiego show-biznesu. W jego ślady poszedł także syn, z którym miał okazję nawet wystąpić w filmowej produkcji. O wiele mniej wiadomo za to na temat córki aktora. Czym zajęła się Marianna Stuhr?

Jerzy Stuhr nie żyje. Bliscy oddali mu hołd

9 lipca w mediach pojawiła się informacja o śmierci 77-letniego aktora, Jerzego Stuhra. W zawodzie spędził ponad pół wieku i stworzył wiele ikonicznych już kreacji jak m.in.: Maks z "Seksmisji", komisarz Jerzy Rybka z "Kilera" czy osioł ze "Shreka". Do końca była aktywny i występował publicznie. Ostatni raz widzieliśmy go w lutym 2024 roku na premierze spektaklu "Geniusz".

Wiadomość o śmierci artysty potwierdził jego syn, Maciej Stuhr w rozmowie z portalem Onet.pl. Niedługo później w mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się wzruszające wspomnienia gwiazd, które miały okazję dzielić z nim kadr.

Wzruszający post zamieściła także wnuczka Jerzego Stuhra. Syn wspomniał ojca jednym słowem. To dla niego bolesny okres. W ostatnich latach, gdy aktor chorował to właśnie Maciej Stuhr opowiadał internautom o jego samopoczuciu. Ich relacja nie był idealna, jednak gwiazdor wiele zawdzięczał rodzicowi.

Wnuczka Jerzego Stuhra żegna dziadka w nietypowym wpisie. "Ja nie opłakuję" Maciej Stuhr nie miał łatwej relacji z ojcem. Tak skomentował jego śmierć

Syna Jerzego Stuhra znają wszyscy. Razem zagrali w filmie

Maciej Stuhr od zawsze marzył o aktorstwie. Mogłoby się wydawać, że ze względu na popularnego ojca ta ścieżka kariery będzie wręcz oczywista. Gwiazdor jednak nie miał łatwej relacji z rodzicem. Z uwagi na karierę Jerzy Stuhr rzadko przebywał w domu.

Mojego taty sporo nie było w domu. Jego powroty pamiętam jako bardzo stresujące dla mnie i dla mojej mamy, bo zawsze miał pretensje, że coś leży nie na swoim miejscu. Zawsze było narzekanie na bałagan. Pamiętam, że w głębokim dzieciństwie obiecałem sobie, że jeżeli będę tak jak on wyjeżdżał, to nigdy nie będę robił swojej rodzinie awantur o to, że coś leży nie tam, gdzie powinno. I nie robię - mówił w ubiegłym roku w "Wysokich Obcasach".

Ostatecznie syn poszedł w zawodowe ślady ojca, a nawet udało im się wystąpić we wspólnym projekcie. W 2013 roku w filmie "Obywatel" wcielili się w jedną postać, na dwóch różnych etapach życia. Dla doświadczonego aktora było to wyjątkowe przeżycie.

Najbardziej wzruszyłem się, kiedy na planie zobaczyłem Maćka w mundurze. Zobaczyłem siebie sprzed kilkudziesięciu lat - wspominał Jerzy Stuhr.

W polskim show-biznesie byli najbardziej rozpoznawalnym duetem "ojciec-syn". Niewiele osób wie, że Jerzy Stuhr doczekał się też córki. Czym zajęła się siostra Macieja Stuhra?

Kim jest córka Jerzego Stuhra? Marianna nie wybrała show-biznesu

Kobiety w rodzinie Stuhrów stroniły od kamer i show-biznesu. Żona Jerzego Stuhra była pisarką i większość czasu poświęcała opiece nad dziećmi. To ona uczyła syna recytacji i zaznajamiała go z kultowymi dziełami literatury.

Małżeństwo w 1982 roku doczekało się córki, Marianny. Dziewczyna bardzo szybko zrozumiała, że chce odciąć się od znanego nazwiska i reputacji ojca. Zajęła się tworzeniem grafik, a dla zawodu opuściła nawet Polskę.

Moja siostra wyjechała do Niemiec między innymi dlatego, żeby móc być utalentowaną graficzką bez balastu skojarzeń z "Seksmisją" albo "Pokłosiem" - przyznał.

Obecnie Marianna mieszka w Warszawie z mężem i córką, prowadząc własną firmę. Pracuje jako graficzka oraz projektantka grafiki użytkowej. Stroni jednak od zainteresowania mediów czy wystąpień na ściankach.

O najnowszych projektach można dowiedzieć się za to z jej mediów społecznościowych. To tam także zamieściła post z czarnym zdjęciem po upublicznieniu informacji o śmierci Jerzego Stuhra. Internauci ruszyli ze szczerymi kondolencjami.

Jerzy Stuhr, fot. KAPiF
Jerzy Stuhr z synem, Maciejem, fot. KAPiF
Jerzy Stuhr, fot. KAPiF
Jerzy Stuhr z córką, Marianną, fot. KAPiF

Źródło: Wysokie Obcasy