Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Kaja Paschalska wspomina Agnieszkę Kotulankę. "Mówimy tutaj o traumatycznych doświadczeniach"
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 17.02.2023 13:05

Kaja Paschalska wspomina Agnieszkę Kotulankę. "Mówimy tutaj o traumatycznych doświadczeniach"

Agnieszka Kotulanka, Kaja Paschalska
fot. KAPiF

Kaja Paschalska pojawiła się na wiosennej ramówce Telewizji Polskiej. Widzowie od najmłodszych lat śledzą jej losy w serialu "Klan". Pod okiem doświadczonych aktorów dorastała na planie. Szczególnie Agnieszka Kotulanka była przez długi czas jej autorytetem.

Młoda aktorka od początku produkcji odgrywała jedną z ważniejszych ról i mogła obserwować znane gwiazdy od kulis. Szczególnie bliską relację nawiązała z serialową mamą. Niestety więź została zerwana przez śmierć kobiety.

 

Agnieszka Kotulanka odeszła z serialu przez nałóg

Produkcja TVP widnieje w ofercie programowej od ponad dwóch dekad, niezmiennie przyciągając do siebie widzów. W początkowych sezonach główne wątki opierały się na rodzinie Lubiczów, przede wszystkim historii małżeństwa Krystyny i Pawła.

Agnieszka Kotulanka przez ponad dekadę wcielała się w rolę żony lekarza. Widzowie obdarzyli ją ogromną sympatią, a media z chęcią pisały o jej życiu prywatnym. Ono nie zawsze wyglądało tak jak na ekranie.

Poważne kłopoty sercowe wpędziły aktorkę w chorobę alkoholową, która ostatecznie zniszczyła jej karierę. Angaż w „Klanie” zakończył się w 2014 roku. Od tego momentu gwiazda przestała brać udział w telewizyjnych produkcjach i zrezygnowała z medialnego życia.

Agnieszka Kotulanka odeszła 20 lutego 2018 roku wskutek udaru mózgu. Smutna wieść zszokowała przyjaciół z planu i fanów serialu. Ostatnie pożegnanie odbyło się w Legionowie. 

Katarzyna Cichopek zamieszka z Kurzajewskim i jego mamą. Nowego domu nie będzie

Kaja Paschalska bardzo odczuła brak Agnieszki Kotulanki

Aktorka nadal gra w popularnym serialu, który nadawany jest od ponad dwóch dekad. Podczas wiosennej ramówki TVP opowiedziała o tym, ile znaczyła dla całej produkcji zmarła artystka.

Informacja o śmierci była dla niej bardzo bolesna, tym bardziej że wspólnie spędziły na planie mnóstwo czasu.

Mówimy tutaj o traumatycznych doświadczeniach drugiej osoby, o chorobie, o depresji, także na pewno to było bardzo przykre. Zżyliśmy się bardzo ze sobą. Agnieszka była z nami od początku i to było bardzo trudne — wyznała Kaja Paschalska w rozmowie z Pomponikiem.

Agnieszka Kotulanka była dla serialowej córki autorytetem

Kaja Paschalska zaczęła swoją przygodę na planie „Klanu” jako młoda dziewczynka. Obserwowanie dorosłych aktorów wiele ją nauczyło. Szczególnie relacja z serialową mamą głęboko zapadła jej w pamięci. Agnieszka Kotulanka była dla początkującej gwiazdy prawdziwym wzorem.

Agnieszka była dla mnie substytutem rodzica. Zaczynałam grę w serialu jako bardzo malutka dziewczynka, więc to towarzystwo osób dorosłych, które wprowadzały mnie w ten świat, uczyły mnie jak sobie z tym radzić, bo to nie jest naturalne środowisko do dorastania, to były ważne osoby w moim życiu — podkreślała.

Kotulanka po raz ostatni wystąpiła w 2472. odcinku serialu „Klan”. Później jej postać została zupełnie usunięta przez produkcję. Aktorka odeszła w wieku 61 lat. 

Zobacz zdjęcia:

Agnieszka Kotulanka.jpg

Agnieszka Kotulanka.jpgZapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: Pomponik