Swiatgwiazd.pl
Kamil Durczok

KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News

Kamil Durczok nie pojawił się na rozprawie w sądzie, teraz zdradził powód

8 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Nowe doniesienia dotyczące Kamila Durczoka i sprawy, która ciągnie się od 2019 roku. Dziennikarz spowodował wówczas kolizję - był pod wpływem alkoholu. Niedawno usłyszał w tej sprawie wyrok sądu, Durczok nie zjawił się jednak na sali. Public

  • Zapadł wyrok ws. Kamila Durczoka

  • Dziennikarz nie pojawił się na rozprawie sądowej

  • Powodem nieobecności była konieczność domowej izolacji

Kamil Durczok współpracował z Telewizją Polską, Polsatem i stacją TVN. Potężny dorobek zawodowy dziennikarza nie jest jednak przyczyną zainteresowania jego osobą ze strony mediów. Odpowiada za to kolizja, jaka miała miejsce w lipcu 2019 roku. Prowadzący pojazd pod wpływem alkoholu Durczok wjechał w postawiony na drodze pachołek. Pod koniec marca media informowały o rozstrzygnięciu sprawy przez Sąd w Piotrkowie Trybunalskim.

Zapadł wyrok ws. kolizji. Kamil Durczok skazany na rok więzienia

We wtorek 30 marca Sąd ogłosił wyrok ws. Kamila Durczoka i głośnej kolizji, jaka miała miejsce na autostradzie A1. Za sprowadzanie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, o co oskarżała dziennikarza prokuratura, groziło mu nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Ostatecznie Kamil Durczok został uznany winnym spowodowania kolizji i prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości. Sąd wymierzył dziennikarzowi karę roku więzienia. Kamil Durczok za kratki jednak (najprawdopodobniej) nie trafi. Organ wymiaru sprawiedliwości warunkowo zawiesił bowiem wykonanie kary na okres dwóch lat.

Warto zaznaczyć, że szczęśliwie nikt nie ucierpiał we wspomnianej kolizji. W dniu zdarzenia Kamil Durczok był jednak pod wpływem alkoholu i leków o działaniu psychoaktywnym.

Dlaczego dziennikarz nie zjawił się na rozprawie? Uchylił rąbka tajemnicy w social mediach

Już w dniu rozprawy media informowały, że Kamil Durczok nie zjawił się na sali sądowej. Nieobecność dziennikarza stanowiła dla wielu niemałe zaskoczenie. Prawdziwy powód tej decyzji ujrzał światło dzienne dopiero wczoraj, gdy Durczok zamieścił w mediach społecznościowych wiele wyjaśniający post.

W środę 7 kwietnia Kamil Durczok podzielił się z internautami zdjęciem swojego czworonożnego przyjaciela. Liczne grono niemal 5 tys. obserwatorów oficjalnego instagramowego konta dziennikarza mogło zapoznać się z psiakiem rasy owczarek niemiecki. Przy okazji scrollujący social media dowiedzieli się, że zwierzak wabi się Dymitr.

Zdjęcie obdarzonego imponującą szatą psiaka to jedno. Uwagę internautów zwrócił jednak dołączony do zbioru fotografii wpis. Za jego pomocą Kamil Durczok fał rodakom do zrozumienia, że właśnie przebywa na kwarantannie, co w rzeczy samej stanowiło przyczynę jego nieobecności na rozprawie.

- Jeszcze tylko dziś i jutro. W nocy z czwartku na piątek, o 00.01 idziemy oficjalnie i legalnie na spacer - informował Kamil Durczok.

Zaskoczeni internauci zaczęli dopytywać, czy dziennikarz nie został zakażony nowym koronawirusem SARS-CoV-2. Tym razem, jak wyjaśnił w komentarzach sam Kamil Durczok, to nie jego zdrowie było jednak bezpośrednio zagrożone. Pozytywny wynik testu otrzymała mama dziennikarza, co zatrzymało Durczoka w domowej izolacji na 17 dni.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Przekazano pierwsze informacje ws. pogrzebu Krzysztofa Krawczyka. Kiedy i gdzie zostanie pochowany?

  • (https://swiatgwiazd.pl/Doda%20pokazała przejmującą bliznę na ramieniu. Ma związek z byłym partnerem "Doda pokazała przejmującą bliznę na ramieniu. Ma związek z byłym partnerem")

  • Serial "Na Wspólnej" pożegnał Krzysztofa Krawczyka. Poruszenie wśród fanów

Źródło: Plotek, TVN 24, Instagram

Podobne artykuły

DDTVN

Plotki

Barbara Pasek przerywa pracę w "Dzień dobry TVN". "Witajcie w moim nowym etapie"

Czytaj więcej >
Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >