Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Kamila ponownie w ogniu krytyki, poszło o tytuł. "Nigdy nie będzie naszą królową"
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 11.11.2022 11:44

Kamila ponownie w ogniu krytyki, poszło o tytuł. "Nigdy nie będzie naszą królową"

Królowa Kamila EA
fot. DAVID HARTLEY/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Królowa Kamila wraz z objęciem tronu przez jej męża coraz częściej pojawia się w mediach społecznościowych rodziny królewskiej. Część internautów pozostaje jednak chłodna wobec jej starań, negując między innymi przyznany jej tytuł.

Król Karol III wraz z małżonką wykonują obowiązki pary królewskiej, a co za tym idzie, ich obecność podczas publicznych wydarzeń jest obowiązkowa. Szczegóły wydarzeń publikowane są w social mediach, gdzie często spotykają się z niechęcią internautów.

Królowa Kamila ponownie pod ostrzałem

Małżonka monarchy od wielu lat nie cieszy się dużą popularnością wśród narodu brytyjskiego. Wszystko przez skandal wywołany dołączeniem do rodziny królewskiej po śmierci pierwszej żony władcy. Szczegóły ich romansu świetnie oddaje najnowszy sezon netflixowego hitu "The Crown".

Faktem jednak jest, że wraz z objęciem tronu przez Karola III poddani musieli przyzwyczaić się do częstszych wystąpień Kamili. Kobieta z chęcią zastępuje męża podczas publicznych wystąpień, gdy ten zajmuje się istotniejszymi sprawami.

W mediach coraz częściej tytułowana jest "królową Kamilą", bez członu wskazującego na to, że jest małżonką władcy. Internauci często oburzają się o nadwanie jej rangi, która uprzednio należała do ulubienicy tłumu, królowej Elżbiety II.

Bez obrazy, ale nie mogę się przyzwyczaić do "królowej Kamili".

"Królowa" do niej nie pasuje. Nigdy nie będzie naszą królową.

— Królowa Elżbieta przewraca się w grobie — komentowano.

Jak tytułować Kamilę?

Zgodnie z tradycją tytuł "królowej" powinien przejść na żonę obecnego władcy wraz ze śmiercią Elżbiety II (mimo że ta była "królową panującą", nie zaś "królową małżonką"). Do tej pory jednak Kamila była przede wszystkim przedstawiana właśnie jako "małżonka" co z kolei nie przypadło do gustu samemu Karolowi III, mimo że tak też brzmi jej oficjalny tytuł (z angielskiego queen consort). Używanie dwuczłonowego przydomku było stosowane również ze względu na szacunek dla zmarłej monarchini.

Choć w internecie nadal nie ustają głosy, umniejszające hierarchii Kamili, Brytyjczycy muszą przyzwyczaić się do jej nowej roli. Jako małżonka Karola III jest najważniejszą członkinią rodziny królewskiej.

Zobacz zdjęcia:

Królowa Kamila EA
fot. DAVID HARTLEY/REX/Shutterstock/EAST NEWS
Królowa Kamila
Królowa Kamila, fot. Carfax2, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Twoje dziecko ciągle choruje? Może popełniasz jeden błąd

  2. Jak wygląda syn Haliny Mlynkovej i Łukasza Nowickiego? Piotr jest już dorosłym mężczyzną

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].