Kasia Tusk i inne gwiazdy w ostrych słowach o wyroku TK Żródło: Fot. Jan BIELECKI/East News / Jakub Kaminski/East News

Gwiazdy w ostrych słowach o uzasadnieniu wyroku TK. „Dziś polskie kobiety zostały pozbawione podstawowych praw człowieka”

27 Styczeń 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Kasia Tusk – podobnie jak wiele polskich gwiazd – odniosła się do uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Dokument liczący łącznie 154 strony został opublikowany w środę 27 stycznia. Za pośrednictwem mediów społecznościowych celebryci zarzucają władzy, że pozbawia kobiety podstawowych praw człowieka.

Kasia Tusk, Kinga Rusin, Sylwia Lipka – to tylko jedne z gwiazd, które w środę 27 stycznia nie powstrzymały się od szczerych komentarzy na temat uzasadnienia wyroku TK ws. aborcji. Przypomnijmy, że wedle jego treści przerwanie ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu jest niezgodne z konstytucją.

Kasia Tusk: rząd skazuje kobiety na tortury

Treść wyroku dotyczącego zakazu aborcji w Polsce została oficjalnie ogłoszona 22 października 2020 roku. Po 97 dniach od tego wydarzenia Trybunał Konstytucyjny wydał dokument z uzasadnieniami wszystkich sędziów. Łącznie liczy on aż 154 strony.

- Publikacja wyroku wraz z uzasadnieniem pozwoli na minimalizację wątpliwości obywateli dotyczących motywów oraz skutków prawnych orzeczenia, co jest szczególnie istotne w tak ważnej społecznie sprawie, w czasach stanu epidemii – przekazało Centrum Informacyjne Rządu.

Wyrok z dnia 22 października wywołał w polskim społeczeństwie ogromne oburzenie. Kobiety przy wsparciu mężczyzn wyszły na ulice, by walczyć o swoje prawa. Od samego początku solidarność okazują im celebryci, z których część także pojawia się na manifestacjach. 27 stycznia wielu z nich bez ogródek dało znać, co myśli na temat uzasadnienia wyroku.

Wiemy, kim jest nowa ukochana Jarosława Kreta. Widzowie znają ją z popularnego showWiemy, kim jest nowa ukochana Jarosława Kreta. Widzowie znają ją z popularnego showCzytaj dalej

- Dziś polskie kobiety zostały pozbawione podstawowych praw człowieka, a rząd PiS z pełną świadomością skazuje kobiety na tortury – napisała Kasia Tusk na Instagramie.

Niedługo po publikacji dokumentu na komentarz pozwoliły sobie także Kinga Rusin i Monika Olejnik. Obie sprzeciwiły się stanowisku władzy, zapewniając, że Polki nie poddadzą się tak łatwo.

- 27 stycznia – koniec praw kobiet w Polsce? A może początek prawdziwej rewolucji? Polki nie dadzą sobie tak łatwo zabrać wolności i swoich praw! Zapamiętajmy tę datę – napisała Rusin.

- Jest uzasadnienie w sprawie aborcji. No i mamy niepotrzebny chaos! Czy po raz kolejny władza odwraca uwagę od innych problemów? – dodała Olejnik.

W mediach społecznościowych na gest sprzeciwu pozwolili sobie także Kuba Wojewódzki, Sylwia Lipka oraz Anja Rubik.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Plotek, gazeta.pl

Następny artykuł