Swiatgwiazd.pl
Kasia Tusk i inne gwiazdy w ostrych słowach o wyroku TK

Fot. Jan BIELECKI/East News / Jakub Kaminski/East News

Gwiazdy w ostrych słowach o uzasadnieniu wyroku TK. "Dziś polskie kobiety zostały pozbawione podstawowych praw człowieka"

27 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Kasia Tusk – podobnie jak wiele polskich gwiazd – odniosła się do uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Dokument liczący łącznie 154 strony został opublikowany w środę 27 stycznia. Za pośrednictwem mediów społecznoś

Kasia Tusk, Kinga Rusin, Sylwia Lipka – to tylko jedne z gwiazd, które w środę 27 stycznia nie powstrzymały się od szczerych komentarzy na temat uzasadnienia wyroku TK ws. aborcji. Przypomnijmy, że wedle jego treści przerwanie ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu jest niezgodne z konstytucją.

Kasia Tusk: rząd skazuje kobiety na tortury

Treść wyroku dotyczącego zakazu aborcji w Polsce została oficjalnie ogłoszona 22 października 2020 roku. Po 97 dniach od tego wydarzenia Trybunał Konstytucyjny wydał dokument z uzasadnieniami wszystkich sędziów. Łącznie liczy on aż 154 strony.

- Publikacja wyroku wraz z uzasadnieniem pozwoli na minimalizację wątpliwości obywateli dotyczących motywów oraz skutków prawnych orzeczenia, co jest szczególnie istotne w tak ważnej społecznie sprawie, w czasach stanu epidemii – przekazało Centrum Informacyjne Rządu.

Wyrok z dnia 22 października wywołał w polskim społeczeństwie ogromne oburzenie. Kobiety przy wsparciu mężczyzn wyszły na ulice, by walczyć o swoje prawa. Od samego początku solidarność okazują im celebryci, z których część także pojawia się na manifestacjach. 27 stycznia wielu z nich bez ogródek dało znać, co myśli na temat uzasadnienia wyroku.

- Dziś polskie kobiety zostały pozbawione podstawowych praw człowieka, a rząd PiS z pełną świadomością skazuje kobiety na tortury – napisała Kasia Tusk na Instagramie.

Niedługo po publikacji dokumentu na komentarz pozwoliły sobie także Kinga Rusin i Monika Olejnik. Obie sprzeciwiły się stanowisku władzy, zapewniając, że Polki nie poddadzą się tak łatwo.

- 27 stycznia – koniec praw kobiet w Polsce? A może początek prawdziwej rewolucji? Polki nie dadzą sobie tak łatwo zabrać wolności i swoich praw! Zapamiętajmy tę datę – napisała Rusin.

- Jest uzasadnienie w sprawie aborcji. No i mamy niepotrzebny chaos! Czy po raz kolejny władza odwraca uwagę od innych problemów? – dodała Olejnik.

W mediach społecznościowych na gest sprzeciwu pozwolili sobie także Kuba Wojewódzki, Sylwia Lipka oraz Anja Rubik.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

  • Wydało się, co Agata Duda robi na co dzień. Kto by pomyślał

  • Ewa Drzyzga walczyła z ciężką chorobą. W TV nic nie było widać

  • Ewa Błaszczyk nie wytrzymała. Zabrała głos ws. Polaka z Plymouth

Źródło: Plotek, gazeta.pl

Podobne artykuły

Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >
TVP

Plotki

Tancerze protestują przeciwko "Dance Dance Dance". Petycję podpisało tysiące osób

Czytaj więcej >