Katarzyna Dowbor Żródło: eastnews & rajkiewiczp

Katarzyna Dowbor szczerze o swojej chorobie

19 Marzec 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Katarzyna Dowbor od lat zmaga się z chorobą autoimmunologiczną. Dziennikarka odkryła, że ma problemy ze zdrowiem tarczycy przypadkiem. Podczas spotkania z lekarzem na planie zdjęciowym specjalista zwrócił uwagę na nietypowy objaw widoczny na twarzy prezenterki. Po tym wszystko potoczyło się szybko; badania wykryły u Katarzyny Dowbor chorobę Gravesa-Basedowa.

  • Katarzyna Dowbor od lat pozostaje pod opieką lekarzy
  • Tarczyca dziennikarki nie funkcjonuje prawidłowo
  • Z problemami natury zdrowotnej zmagają się także Agata Młynarska i Kayah

Katarzyna Dowbor zasłynęła między innymi z udziału w show “Nasz nowy dom”, który odmienia losy bohaterów dzięki gruntownym remontom ich czterech kątów. Dziennikarka współpracowała również z Radiem dla Ciebie i Polskim Radiem; epizodycznie dawała się zauważyć w takich produkcjach jak “Na dobre i na złe” czy “Tato”. O czym nie każdy wie, parę ładnych lat temu Katarzyna Dowbor dowiedziała się, że jej tarczyca wymaga uwagi medyków.

Choroba Katarzyny Dowbor. “Naprawdę nikomu tego nie życzę”

W ciągu długich lat zawodowej pracy Katarzyna Dowbor miała okazję rozmawiać z przedstawicielami rozmaitych zawodów. Obecnie najczęściej ucina pogawędki z budowlańcami; kiedyś uczestniczyła jednak w realizacji programu o tematyce okołomedycznej.

To właśnie przy okazji przygotowań do kolejnego odcinka Katarzyna Dowbor miała spotkać się z lekarzem ze specjalizacją z dziedziny alergologii i chorób wewnętrznych. Uwagę medyka przykuł nietypowy symptom - oko prezenterki było wyraźnie spuchnięte. Jak przyznała później dziennikarka, miała z nim problemy od paru miesięcy.

Tym sposobem Katarzyna Dowbor trafiła na badania. Te szybko wykazały nieprawidłowości; ostatecznie lekarze ustalili, że tarczyca dziennikarki nie funkcjonuje prawidłowo. Winowajcą okazała się choroba Gravesa-Basedowa, będąca przyczyną wielu przypadków nadczynności wspomnianego gruczołu.

Ekspert ocenił ochronę Kingi DudyEkspert ocenił ochronę Kingi DudyCzytaj dalej

Konieczne okazało się zastosowanie sterydów. Objawy choroby, jakich doświadczała prezenterka, były wyjątkowo dokuczliwe. Skarżyła się na wahania nastrojów, bóle mięśni oraz kości. Do tego wszystkiego dochodziło wyraźne wypchnięcie jednej z gałek ocznych do przodu.

- Naprawdę nikomu tego nie życzę. Po pierwsze strasznie się tyje, po drugie ma się wahania nastrojów, a twarz po sterydach jest opuchnięta i wygląda nieciekawie - mówiła w jednym z wywiadów prezenterka.

Warto zaznaczyć, iż Katarzyna Dowbor nie doświadczyła oczywiście wszystkich możliwych objawów sugerujących rozwój choroby Gravesa-Basedowa i nadczynności tarczycy. Wielu chorych męczy dodatkowo wzmożona potliwość czy nieregularne bicie serca.

Szlachetne zdrowie

Celebryci nie mają supermocy - oni również, jak każdy człowiek, czasami zmagają się z wymagającymi leczenia, niekiedy nieuleczalnymi chorobami. Wśród nich znajdują się takie postacie polskiego show-biznesu jak Agata Młynarska czy Kayah.

Agata Młynarska od lat zmaga się z nieswoistym zapaleniem jelit (choroba Leśniewskiego-Crohna). Kayah natomiast cierpi z powodu choroby Hashimoto, będącej częstą przyczyną niedoczynności tarczycy - jak wspominała w jednym z wywiadów piosenkarka, stan jej zdrowia obecnie narzuca jej pewne nawyki, w tym częstą aktywność fizyczną i restrykcyjne przestrzeganie odpowiedniej diety.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Ofeminin, Onet, Polki, Party

Następny artykuł