Swiatgwiazd.pl
Katie Piper

News Pictures/REX Shutterstock/East News

Katie Piper została oblana kwasem. Przeszła już 400 operacji plastycznych

20 Września 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

13 lat temu Katie Piper przeszła jeden z największych koszmarów, jakiego może doświadczyć kobieta. Twarz modelki została poparzona kwasem przez napastnika, wynajętego przez jej zazdrosnego, byłego partnera. Od tamtej pory przeszła aż 400 operacji plastycznych. Dziś nie przypomina już kobiety po ataku.

To, co powinno budzić podziw w historii Katie Piper to jej siła i chęć do walki o lepsze jutro. Mimo horroru, który przeszła, stanęła na nogi i dziś wiedzie szczęśliwe życie.

Historia Katie Piper

13 lat temu Katie Piper spotykała się z Danielem Lynchem. Mężczyzna miał obsesję na jej punkcie. Śledził jej karierę, uczęszczał na wybiegi, gdzie występowała 25-letnia wówczas modelka. Po jakimś czasie zdobył się na odwagę i postanowił zaprosić ją na randkę. Katie się zgodziła.

Po kilku tygodniach spotkań mężczyzna po raz pierwszy uderzył Piper, po czym regularnie dochodziło do przemocy z jego strony. Przerażona o swoje życie Katie postanowiła zerwać z Lynchem, po czym ją porwał, zamknął w hotelu, gdzie 25-latka była bita i gwałcona.

Kiedy wydawało się, że jej koszmar na dobre się skończył, zazdrosny Lynch wynajął zleceniobiorcę, który oblał twarz Katie kwasem siarkowym. W wyniku tego ataku buzia modelki została całkowicie zmasakrowana. Doznała bardzo ciężkich obrażeń i straciła wzrok w jednym oku.

Aleksandra Kwaśniewska

Aleksandra Kwaśniewska namawia do "normalizowania" bezdzietności. Ważny apel

CZYTAJ DALEJ

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:Lekarze uznali, że to prawdziwy cud, iż Katie przeżyła atak napastnika. Dodali, że to niemal niemożliwe, by wróciła do wyglądu sprzed napaści. Mimo tego modelka nie poddała się i rozpoczęła walkę o swoje życie. Do dziś przeszła 400 operacji plastycznych, które w znaczącym stopniu poprawiły wygląd jej twarzy.

Jak dziś wygląda Katie Piper?

Świat zainteresował się historią modelki, co tylko podsyciło jej chęci do dalszego działania i zmotywowało, by zaangażować się do pomocy innym poszkodowanym. Dzięki wytrwałości i determinacji doprowadziła swoją twarz do lepszego wyglądu, a dzięki silnej osobowości zaproponowano jej prowadzenie kilku telewizyjnych formatów.

Katie Piper założyła fundację, która pomaga ofiarom poparzeń. Od momentu powrotu do sprawności napisała kilka książek. Ostatnia ukazała się na początku września bieżącego roku. Jej życie znacząco się zmieniło. Kilka lat temu poznała Richarda Jamesa Suttona, za którego wyszła w 2015 roku.

Para doczekała się dwóch córek, których wizerunku modelka strzeże niczym skarbu. Małżonek kobiety regularnie pojawia się w jej social mediach. Po zdjęciach widać, że 37-letnia Katie wygląda na szczęśliwą i mimo tego, że na jej twarzy wciąż delikatnie widać konsekwencje poparzenia kwasem, wiedzie bardzo udane życie z dala od koszmaru z przeszłości.

Zobacz zdjęcia:


Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:
  • Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji

  • Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób

  • Nie żyje królowa sceny, gwiazda Hollywood Jane Powell

Źródło: plotek.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Czy jesteś dużym fanem "Tańca z gwiazdami"?

Pytanie 1 z 5

W którym roku wyemitowano pierwszą polską edycję "Tańca z gwiazdami"?Karol OsińskiAutor

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl. Wielbiciel piłki nożnej, dobrej książki i filmu. Wcześniej czerpałem doświadczenie w radiu, gazecie oraz sportowych serwisach internetowych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

fot. TRICOLORS/East News

Życie Gwiazd

Kalczyńska wbiła szpileczkę Cichopek i Kurzajewskiemu? "Para prezenterów zawieszona po tym, jak na jaw wyszedł romans"

Czytaj więcej >
fot. Olaf Lubaszenko, "Festiwal Gwiazd - konferencja", 2015/06/16, KAPiF/Anna Mucha, "Niewidzialna wojna - premiera filmu", 2022/09/29, KAPiF, Jan Nowicki, "Jan Nowicki - Serca gwiazd", 2019/09/30, KAPiF

Życie Gwiazd

Gwiazdy żegnają Jana Nowickiego: Adrianna Biedrzyńska, Anna Mucha, Cezary Pazura, Olaf Lubaszenko i inni

Czytaj więcej >
fot. Rodzina zastępcza,"Gwiazdy z Polsatem", 2007/02/22, / Aleksandra Szwed, Misheel Jargalsaikhan, "Gala jubileuszowa 30 lat Telewizji Polsat", 2022/12/06, KAPiF

Życie Gwiazd

Siostry z "Rodziny zastępczej" znowu razem. Aleksandra Szwed i Misheel Jargalsaikhan na wspólnym zdjęciu

Czytaj więcej >
fot. Jan Nowicki, Łukasz Nowicki, Halina Mlynkowa,  "książka Droga do domu - Jan Nowicki", 2009/12/08, KAPiF

Życie Gwiazd

Był "zupełnie niestandardowym" dziadkiem jej syna. Halina Mlynkowa żegna Jana Nowickiego: "Ach Tato"

Czytaj więcej >
fot. J.Krzywdziński - Konrad Gruda (1968). "4 x 100 dla Polski", p.97, Warszawa: Sport i Turystyka. no ISBN., cropped, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9590215/ "Jan Nowicki — Serca gwiazd", 2019/09/30, KAPiF

Życie Gwiazd

Nowicki zobaczył ją i powiedział: "To będzie matka mojego dziecka”, urodziła mu syna. Kim była Barbara Janiszewska-Sobotta?

Czytaj więcej >
Paulina Sykut-Jeżyna, fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Paulina Sykut-Jeżyna na 30-leciu Polsatu. Wszyscy spoglądali na jej kreację

Czytaj więcej >