Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Tylko u nas > Kim jest Krzysztof Daukszewicz? Wywołał skandal w TVN, mało kto wie, że to ojciec gwiazdy "Na dobre i na złe"
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 16.05.2023 16:13

Kim jest Krzysztof Daukszewicz? Wywołał skandal w TVN, mało kto wie, że to ojciec gwiazdy "Na dobre i na złe"

Krzysztof Daukszewicz
fot. KAPiF

Krzysztof Daukszewicz pojawił się w jednym z odcinków programu “Szkło kontaktowe” w TVN24, gdzie z jego ust padły bardzo niefortunne słowa. Niewielu wie, że satyryk i artysta kabaretowy jest ojcem jednej z gwiazd serialu „Na dobre i na złe”. 

Kim właściwie jest Krzysztof Daukszewicz? Jego życie prywatne kryje zaskakującą historię miłosną. 

Krzysztof Daukszewicz – niezręczna sytuacja w "Szkle kontaktowym:

Krzysztof Daukszewicz był gościem w programie “Szkło kontaktowe”, gdzie dyskutowano na temat słów premiera Mateusza Morawieckiego, który stwierdził, że “kobiety mają wybór”. W TVN24 pokazano też inne wypowiedzi polityków o kobietach, między innymi niesławny “żart” Jarosława Kaczyńskiego o osobach transpłciowych. 

Po zapowiedzi wystąpienia Piotra Jaconia, dziennikarza TVN24, Krzysztof Daukszewicz nagle wypalił.

A jakiej płci on dzisiaj jest? – zapytał.

To wyjątkowo nietrafiony komentarz, ponieważ Piotr Jacoń jest ojcem transpłciowej córki oraz autorem książki “My, trans”. Satyryk chyba zrozumiał swój błąd, ponieważ chwilę później, myśląc, że kamery są już wyłączone, postanowił się zreflektować.

Chyba ja pier***nąłem głupotę – stwierdził.

Niestety, wszystko zostało wyemitowane na żywo. Po odcinku redakcja TVN24 przeprosiła widzów oraz społeczność LGBT+. Sam Daukszewicz przyznał zaś, że osobiście przeprosił Piotra Jaconia.

To nie wesele, to komunia w rodzinie Qczaja. Pełno atrakcji i wielki rozmach

Krzysztof Daukszewicz – kim jest?

Krzysztof Daukszewicz jest jednym z najbardziej znanych polskich satyryków. Jego kariera rozpoczęła się już w latach 70. Satyryk jest założycielem grupy kabaretowej “Gwuść” i organizatorem licznych wydarzeń kulturalnych. W kolejnych latach współtworzył między innymi z kabaret “Pod Egidą” oraz wraz z Januszem Gajosem słynny kabaret “Hotel Nitz”.

Ponadto Daukszewicz prowadzi programy satyryczne, pisze dla “Przeglądu” jak również ma na koncie kilka książek. Od 2005 roku jest stałym gościem programu “Szkło kontaktowe” w TVN24.

Krzysztof Daukszewicz – życie prywatne

Krzysztof Daukszewicz przez wiele lat był związany z żoną Małgorzatą Kreczmar, dla której opuścił rodzinne strony i przeniósł się do Warszawy. Zapoznał ich brat kobiety, który nie był zadowolony z jej ówczesnego narzeczonego. Jego plan się powiódł i para zakochała się w sobie, a zaręczyny z Janem Olszewskim zostały zerwane.

Od czasu pierwszego spotkania przyszli małżonkowie byli właściwie nierozłączni, choć w planach matrymonialnych przeszkadzał brak rozwodu satyryka. Krzysztof Daukszewicz i Małgorzata Kreczmar pobrali się dopiero, gdy ich syn miał pięć lat. Kobieta zmarła w 2006 roku na nowotwór płuc. Obecnie Krzysztof Daukszewicz jest zaś związany z Violettą Ozminkowski.

Para doczekała się czwórki dzieci: Aleksandra, Grzegorza, Krzysztofa i Sylwię. Grzegorz Daukszewicz zdecydował się związać zawodowo z teatrem i telewizją. Widzowie znają go między innymi z serialu “Na dobre i na złe”, w którym to wcielał się w rolę doktora Adama Krajewskiego.

Źródła: Interia, Plejada, Wirtualna Polska