Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Kim jest mąż Doroty Wellman? To znany artysta, gwiazdy go uwielbiają
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 19.11.2022 19:56

Kim jest mąż Doroty Wellman? To znany artysta, gwiazdy go uwielbiają

mąż Doroty Wellman
TRICOLORS/East News

Mało kto wie, że prowadząca "Dzień dobry TVN" jest w związku o jednym z najdłuższych staży w polskim show-biznesie. Kim jest mąż Doroty Wellman? Mężczyzna jest legendą w środowisku filmowym, uwielbiają go największe polskie gwiazdy kina i telewizji.

Dorota i Krzysztof Wellman pobrali się w 1987 roku. W 1993 urodził się ich syn Kuba. Para nie ukrywa, że przechodziła wzloty i upadki, a jednak wciąż trwają przy sobie. Może dlatego, że ich relacja zaczęła się od przyjaźni?

Kim jest mąż Doroty Wellman? Para poznała się na planie filmowym

Dorota i Krzysztof poznali się w latach 80. na planie filmu "Schodami w górę, schodami w dół". On pracował tam jako fotograf, ona była drugą reżyserką. Dziennikarka wspominała w wywiadach, że od początku doceniała jego urodę. Najpierw jednak połączyła ich przyjaźń, która z czasem przerodziła się w trwałe uczucie.

Dorota, która otwarcie przyznała, że jest feministką, mówi w wywiadach, że wychowała go sobie zgodnie z tym, jaki powinien być współczesny mężczyzna. Dzielą się obowiązkami domowymi po równo. Jednak w pracy znajdują się po przeciwnej stronie obiektywu.

Krzysztof Wellman jest legendarnym w środowisku artystą fotografem i fotosistą. Od początku lat 80. uwiecznia na kliszy historię polskiego kina i telewizji. Fotografuje plany filmowe oraz występujących na nich aktorów i aktorki. Współpracował z najważniejszymi polskimi twórcami jak Krzysztof Kieślowski czy Juliusz Machulski. Przed jego obiektywem stawały nawet zagraniczne gwiazdy kina.

Mąż Doroty Wellman na planie serialu "Ranczo"

Opisując dorobek Krzysztofa Wellmana łatwiej wymienić te plany filmowe i serialowe, na których nie pracował, niż te, na których pojawiał się z aparatem. W jego mediach społecznościowych można podziwiać przykładowe kadry z produkcji, w niezwykły sposób pokazujący atmosferę miejsca oraz charakter aktorów.

Fotograf dzieli się też refleksjami na temat poszczególnych projektów. Z wyjątkowym rozrzewnieniem wspomina pracę na planie serialu "Ranczo". "Genialny serial; scenariuszowo, aktorsko i świetnie sfilmowany. Ekipa, która pracowała przy serialu: nie znam lepszej! To moje 12 lat pracy. Chwała wszystkim, którzy pracowali przy tej produkcji!".

Miałem przyjemność być zaproszonym na plan przez parę miesięcy. Nieograniczona ilość wspaniałych aktorów. Każdy dzień, nowe twarze, nowi aktorzy, bez końca – to z kolei równie ciepły komentarz, podsumowujący atmosferę na planie "Barw Szczęścia".

Poniżej wybraliśmy niektóre fotografie Krzysztofa Wellmana, na których możecie zajrzeć na plany waszych ulubionych produkcji z całkiem nowej perspektywy.

Zobacz zdjęcia:

mąż Doroty Wellman
Mąż Doroty Wellman i Ewa Gawryluk na wernisażu wystawy zdjęć Krzysztofa w 2020 roku, fot. TRICOLORS/East News
mąż Doroty Wellman
Dorota Wellman, fot. TRICOLORS/East News

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Twoje dziecko ciągle choruje? Może popełniasz jeden błąd

  2. Nie jedz tego wieczorem. Jeśli się zapomnisz, możesz mieć problemy ze snem

  3. Wygrali "Hotel Paradise", czy nadal są razem? Decyzja Moniki i Mikołaja "może zawodzi fanów"

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].