TVP zwolniła kolejną osobę Żródło: screen/youtube.com/kokobambino

Kolejna osoba została zwolniona z TVP

23 Marzec 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Władze TVP zwolniły kolejną osobę. Tym razem z pracą pożegnał się Artur Orzech. Prowadzący „Szansę na Sukces” miał nie pojawić się na nagraniu charytatywnego odcinka programu. „Telewizja Polska narażona została na straty finansowe i wizerunkowe” – przekazano w oficjalnym komunikacie.

  • TVP zerwała umowę z Arturem Orzechem
  • Prezenter miał narazić stację na poważne straty
  • Dziennikarz był związany z TVP od lat 90. ubiegłego wieku
  • Wiadomo, kto zastąpi go w „Szansie na Sukces”

Artur Orzech zakończył właśnie wieloletnią przygodę z TVP. Znany prezenter i dziennikarz muzyczny prowadził między innymi program „Szansa na Sukces”. Stacja zerwała z nim umowę w trybie natychmiastowym.

Artur Orzech zwolniony z TVP

Jak donoszą Wirtualne Media, w poniedziałek 22 marca odbyło się nagranie charytatywnego odcinka „Szansy na Sukces”. Na planie nie pojawił się jednak gospodarz programu. Artur Orzech skontaktował się z producentami tylko raz – na dwie godziny przed realizacją nagrania. Poinformował wówczas, że jest niedysponowany.

- Jego zachowanie mogło narazić na poważny despekt zaproszonych artystów, wykonawców i dzieci z SOS Wioski Dziecięce w Kraśniku, które specjalnie przyjechały, aby wziąć udział w tym nagraniu – przekazała Wirtualnym Mediom Telewizja Polska.

W związku z zaistniałą sytuacją władze TVP postanowiły jak najszybciej rozwiązać umowę z Arturem Orzechem, którego zachowanie – jak wynika z oświadczenia stacji – naraziło ją także na poważne straty finansowe i wizerunkowe. Szybko znaleziono też zastępstwo. W odcinku, którego emisja planowana jest na 4 kwietnia, w roli gospodarza „Szansy na Sukces” ma pojawić się Marek Sierocki.

Robert Lewandowski nagrodzony przez prezydentaRobert Lewandowski nagrodzony przez prezydentaCzytaj dalej

- Zmiana prowadzącego nastąpiła w wyniku niedotrzymania przez Artura Orzecha warunków umowy z TVP. Nieprzewidywalne zachowanie pana Artura Orzecha mogło narazić na niezasłużone przykrości zaproszone dzieci (…) Telewizja Polska narażona została na straty finansowe i wizerunkowe, które powstałyby w przypadku niezrealizowania audycji – napisano w komunikacie TVP.

Artur Orzech – kim jest?

Artur Orzech urodził się 22 lutego 1964 roku w Jeleniej Górze. Ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku iranistyka. Jest dziennikarzem muzycznym, komentatorem, prezenterem radiowym i telewizyjnym.

Z Telewizją Polską związany był od wielu lat – w przeszłości prowadził między innymi program „Muzyczna Jedynka”, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu oraz Sopot Festival. Występował też w roli gospodarza na galach rozdania Fryderyków.

Artur Orzech od 1992 roku komentował na antenie Jedynki konkursy Eurowizji. Zabrakło go tylko raz – w 1996 roku, kiedy zastąpiła go Dorota Osman. Od 2019 roku prowadził odnowioną wersję „Szansy na Sukces”, gdzie w roli gospodarza zastąpił Wojciecha Manna.

Prywatnie Artur Orzech ożenił się z filozofką Karoliną Kozłowską. Ich małżeństwo nie przetrwało jednak próby czasu. Po ślubie w 2006 roku para zdecydowała się na rozwód, do którego doszło w 2015 roku.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

źródło: Radio Zet, Wirtualne Media, Super Express

Następny artykuł