Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Kosiniak-Kamysz w żałobie: "Była taka młoda...". Wieści o nagłej śmierci obiegły media
Karolina Kurek
Karolina Kurek 17.02.2024 15:11

Kosiniak-Kamysz w żałobie: "Była taka młoda...". Wieści o nagłej śmierci obiegły media

nie żyje
fot, East News, Instagram

Władysław Kosiniak-Kamysz, wicepremier jest w żałobie. W mediach panuje poruszenie. Prezes “PSL” opublikował smutny wpis na platformie X (dawniej Twitter). 

PSL i "Trzecia droga"

Władysław Kosiniak-Kamysz od 2000 roku jest związany z partią “Polskie Stronnictwo Ludowe”. W 2012 objął funkcję wicepremiera ugrupowania. A rok później został prezesem partii. Przez osiem lat rządów “Prawa i Sprawiedliwości”, “PSL” znajdował się w opozycji.

W 2023 roku Kosiniak-Kamysz połączył siły z Szymonem Hołownią i jego ugrupowaniem “Polska 2050”, tworząc koalicję “Trzecia Droga”. Po październikowych wyborach powstała koalicja, przeciwko partii “Pis” która zdobyła najwięcej mandatów poselskich, nazywana przez media “Koalicją 15 października” w skład której weszło ugrupowanie Hołowni i Kosiniaka-Kamysza, “Koalicja Obywatelska” oraz “Lewica”. Tym samym zdobyła ona większość w Sejmie. 

Szymon Hołownia został marszałkiem Sejmu, a po objęciu stanowiska premiera przez Donalda Tuska, prezes PSL otrzymał funkcję wicepremiera oraz ministra obrony narodowej.

Żona Kosiniaka-Kamysza jest w ciąży! Ogłosiła ją na balu, pokazując zaokrąglony brzuch w spektakularnej kreacji Aleksiej Nawalny nie żyje. Do sieci trafiło jego ostatnie nagranie. Wstrząsające

Władysław Kosiniak-Kamysz w żałobie

W sobotni poranek 17 lutego przekazano smutne wieści. Wieloletnia działaczka partii “Polskie Stronnictwo Ludowe” Ewelina Bień zmarła. Dzień wcześniej trafiła do szpitala. Głos zabrał wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz, którym wstrząsnęła śmierć partyjnej koleżanki.

Dzisiaj dotarła do nas tragiczna wiadomość. Zmarła Ewelina Bień, wspaniała społeczniczka, niezwykle oddana sprawom swojej lokalnej społeczności. Mimo wielu przeciwności, starała się z optymizmem patrzeć w życie. Będzie nam Jej bardzo brakowało - napisał na platformie X (dawniej Twitter).

Śmierć Eweliny Bień skomentował również Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Ciężko pogodzić się z odejściem tak młodej i energicznej osoby. Mimo wielu niedogodności codziennie walczyła o lepszą przyszłość dla swojego Synka - napisał lekarz na Facebooku.

Kim była Ewelina Bień?

Ewelina Bień urodziła się w 1983 roku. Mieszkała w miejscowości Zielonka. Kobieta ukończyła studia politologiczne na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Bień była bizneswoman oraz zaangażowaną działaczką społeczną. Pracowała w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. Ewelina Bień przez lata była prezesem Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Aktywności Lokalnej “Zielonka”. Byłą także częścią ugrupowania politycznego “Polskie Stronnictwo Ludowe”. Zmarła w wieku 41 lat, osierociła synka Jasia.

Ewelina Bień, fot. Instagram
Ewelina Bień, fot. Instagram
Ewelina Bień, fot. Instagram
Ewelina Bień, fot. Instagram
 Kosiniak-Kamysz w żałobie:
Kosiniak-Kamysz w żałobie: "Była taka młoda...". Wieści o nagłej śmierci obiegły media, fot. Instagram
 Kosiniak-Kamysz w żałobie:
Kosiniak-Kamysz w żałobie: "Była taka młoda...". Wieści o nagłej śmierci obiegły media, fot. Instagram