Swiatgwiazd.pl > Newsy > Król Karol zakazał jedzenia potrawy, którą uwielbia Kate. Księżna nie skosztuje jej w żadnej królewskiej rezydencji
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 23.11.2022 19:33

Król Karol zakazał jedzenia potrawy, którą uwielbia Kate. Księżna nie skosztuje jej w żadnej królewskiej rezydencji

Król Karol (1)
Terry Scott/SilverHub/REX/Shutterstock

Król Karol, który przejął obowiązki monarchy po swojej zmarłej matce Elżbiecie II, wprowadza na królewskim dworze nowe zasady. Jedna z nich w szczególności może nie spodobać się Kate, bowiem zakazuje jedzenia potrawy, którą księżna Walii uwielbia.

Po konsultacji z organizacją PETA, król Karol III zdecydował, że w żadnej królewskiej rezydencji nie będzie dłużej serwowane danie, którym niektórzy zajadają się w każdym zakamarku świata. Wszystko dlatego, że jego powstanie wiąże się z krzywdą zwierząt.

Król Karol zakazał serwowania foie gras

Foie gras to kontrowersyjne danie, które niektórzy mogą znać jako pasztet strasburski. Powstaje ono z otłuszczonej wątroby gęsi lub kaczki. To zjawisko często zachodzi wskutek przekarmiania zwierząt, by w jak najszybszym czasie dostarczyć im jak największą ilość kukurydzy. Aby pokarm trafiał bezpośrednio do żołądka, ptakom wsadza się rurę łączącą go z przełykiem. Towarzyszy temu okropny ból, a także marskość wątroby.

Skłoniony licznymi apelami i listami obrońców zwierząt, król Karol zdecydował, że to koniec z serwowaniem kontrowersyjnego dania w królewskich rezydencjach. Zakaz obejmuje nie tylko Pałac Buckingham, ale także zamki Balmoral, Sandringham, Winsdor i Hillsborough.

Król Karol nie pozwoli zjeść Kate jej ulubionego dania

Okazuje się, że wielką wielbicielką pasztetu strasburskiego jest księżna Kate. Jakiś czas temu zajadała się foie gras nawet w towarzystwie obecnej królowej małżonki, choć ta nie zdecydowała się na spożycie tej samej przystawki. Kelner relacjonujący całe zajście dla The Daily Mail był przekonany, że z takiego zachowania synowej, król Karol na pewno nie będzie zadowolony.

The Telegraph informuje, że król Karol zakazał podawania foie gras w swoich prywatnych rezydencjach już w 2008 roku. W tamach podziękowania do królewskiej posiadłości dotarł nawet wegański zamiennik potrawy, który przesłał zarząd PETA.

Król Karol
Terry Scott/SilverHub/REX/Shutterstock

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Twoje dziecko ciągle choruje? Może popełniasz jeden błąd

  2. Na planie polskiego serialu doszło do wypadku, aktorka poważnie ucierpiała. "Potrzebuję kciuków"

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

źródło: cosmopolitan.com; dailymail.co.uk