Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Krystyna Feldman była wdową ponad pół wieku. Po śmierci męża nikogo nie pokochała
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 24.01.2023 21:41

Krystyna Feldman była wdową ponad pół wieku. Po śmierci męża nikogo nie pokochała

Krystyna Feldman
KAPiF

Krystyna Feldman miała niezwykłe życie. Była nie tylko "babką Kiepską", ale też ogromnie wyrazistą aktorką drugiego planu, wielokrotnie nagradzaną. Jej życie osobiste było bardzo osobliwe: miłość do dużo starszego od niej mężczyzny, niespodziewana rozłąka i wieloletnia samotność.

Artystka działała na scenie około siedemdziesięciu lat. Debiutowała w 1937 roku, a ostatni raz wystąpiła w 2007. Swoją największą rolę w filmie "Mój Nikifor" Krzysztofa Krauzego zagrała w wieku 88 lat. Miała też tylko jedną miłość życia.

Krystyna Feldman była zakochana tylko raz w życiu

Na scenie i przed kamerą kreowała zawsze wyraziste, charakterystyczne, czasem ekscentryczne postaci. Zdarzało się jej grać zarówno hrabiny, sędziny czy królowe, jak i żebraczki, pijaczki czy oszustki. Współpracowała z kultowymi polskimi reżyserami: Janem Jakubem Kolskim, Jerzym Kawalerowiczem, Jerzym Hoffmanem i Januszem Majewskim.

Jej życie osobiste wyglądało jednak zupełnie inaczej. Choć miała ogromne powodzenie u płci przeciwnej, zwracała uwagę jedynie na sporo starszych od siebie. W 1947 roku poznała reżysera Stanisława Brylińskiego. Ona miała wówczas 31 lat, on – 57. Był też wtedy tuż przed rozwodem z pierwszą żoną, aktorką Heleną Górską.

Feldman przyznawała po latach, że na początku go nie lubiła. Rozmawiali jednak dużo, a od słowa do słowa znajomość przerodziła się w ogromną, ognistą miłość. Para miała podobne doświadczenia, pochodzenie oraz pasję do sztuki. Nie przeszkodziło im nawet to, że matka Krystyny była przeciwna. Przeszkadzał jej jego wiek oraz brak rozwodu z żoną.

Krystyna Feldman: wielka miłość i niespodziewana śmierć

Feldman opowiadała w wywiadach, że nigdy nie wzięli ślubu, choć wszyscy brali ich za małżeństwo. Niestety dane im było spędzić razem jedynie sześć lat. Bryliński zachorował na zapalenie opon mózgowych. Aktorka robiła wszystko, by uratować ukochanego. Kupowała neomycynę jedynym możliwym sposobem, czyli na czarnym rynku.

Wszystko na próżno: reżyser zmarł 10 października 1953 roku. "Najpiękniejsze było to, że do końca byliśmy w sobie cudownie zakochani. Nie widziałam poza nim świata" wspominała po latach Feldman, cytowana przez portal Pomponik. Po jego śmierci nie związała się już z nikim innym i nikogo nie pokochała, choć adorowana była przez wielu.

W 2006 roku zagrała swój ostatni spektakl "I to mi zostało". Rok później pojawiła się jeszcze w "Rysiu". W międzyczasie dowiedziała się, że ma raka płuc. Aktorka rezygnowała z chemioterapii: zmarła 24 stycznia 2007 roku. W branży mówi się, że czekała na spotkanie ze swoim ukochanym przez 54 lata.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Paulina Smaszcz do kobiet. Mocny przekaz byłej żony Kurzajewskiego

  2. Jak dziś wyglądają dzieci Kazimiery i Macieja Solejuków z "Rancza"? [Zdjęcia]

  3. Królikowska nie spodziewała się, co spotka ją w Dzień Babci. Poruszenie w domu aktorki

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie – Nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji. Bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Źródło: Pomponik