Swiatgwiazd.pl
Krzysztof Krawczyk

TRICOLORS/East News

Krzysztof Krawczyk zagrał rolę harcerza w filmie "Szatan z siódmej klasy"

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

O tym wielu fanów Krzysztofa Krawczyka wciąż nie ma pojęcia. Legendarny piosenkarz pojawił się w jednym z popularnych polskich filmów. Chodzi o adaptację powieści autorstwa Kornela Makuszyńskiego. We wspomnianej produkcji pojawiła się r&oacu

  • Krzysztof Krawczyk pojawił się w adaptacji powieści Kornela Makuszyńskiego

  • W filmie „Szatan z siódmej klasy” zagrał niewymienionego w czołówce harcerza

  • To scena muzyczna była jednak miejscem, w którym Krawczyk czuł się najlepiej

Krzysztof Krawczyk to legendarna postać polskiej sceny muzycznej. Jego piosenki podrywają do tańca pokolenia; ciężko znaleźć osobę, która na widok tytułu „Bo jesteś ty” czy „Parostatek” zaraz nie zaczęłaby odtwarzać w myślach przypisanej do słów melodii. Co ciekawe, w swojej karierze Krzysztof Krawczyk zaliczył również epizod aktorski.

Krzysztof Krawczyk pojawił się w filmowej adaptacji powieści Kornela Makuszyńskiego

Wielu fanów Krzysztofa Krawczyka do dziś nie ma pojęcia, że wokalista pojawił się w jednym z hitowych polskich filmów. Rola była co prawda epizodyczna, lecz z pewnością warta odnotowania.

Chodzi o film „Szatan z siódmej klasy”, będący adaptacją słynnej powieści pióra Kornela Makuszyńskiego. O czym warto wspomnieć, pisarz odpowiada również za takie publikacje jak „Przygody Koziołka Matołka” czy „Awantura o Basię”, które dla wielu nierozerwalnie łączą się z czasami dzieciństwa. Powieść, a także jej filmowa adaptacja, to opowieść o młodym Adamie Cisowskim, odznaczającym się wyjątkowym talentem do rozwiązywania nawet najbardziej skomplikowanych zagadek detektywistycznych.

Produkcja, w której pojawił się Krzysztof Krawczyk, powstała w 1960 roku. Za reżyserię odpowiadała Maria Kaniewska. Reżyserka postanowiła zrealizować projekt po tym, jak odbiorcy zaczęli przesyłać prośby o przeniesienie stronic powieści Kornela Makuszyńskiego na ekran.

Na potrzeby produkcji Krzysztof Krawczyk wcielił się w epizodyczną rolę młodego harcerza. Tym samym legendarny piosenkarz zagrał u boku wyjątkowej aktorki Poli Raksy. Każdy entuzjasta serialu „Czterej pancerni i pies” doskonale zna delikatny uśmiech serialowej Marusi, którą grała właśnie Pola Raksa we własnej osobie.

Wielu fanom fakt wystąpienia Krzysztofa Krawczyka w „Szatanie z siódmej klasy” zupełnie umknął podczas oglądania produkcji. Niekiedy nawet osoby znające film jak własną kieszeń miały problem z rozpoznaniem w postaci harcerza Krzysztofa Krawczyka.

- Ze 100 razy oglądałam i nawet wczoraj był w telewizji, ale nie wiedziałam, że to K. Krawczyk - dziwi się jedna z użytkowniczek Facebooka.

Serce do muzyki

Co udowadnia bogaty dorobek artystyczny piosenkarza, to na scenie przed roztańczoną, wtórującą śpiewem widownią Krzysztof Krawczyk czuł się jednak jak ryba w wodzie. Świadczy o tym również ostatnia wola wokalisty.

Krzysztof Krawczyk życzył sobie, by w jego trumnie znalazły się dwa bliskie jego sercu przedmioty. Pierwszym z nich był mikrofon, którego używał w studiu muzycznym K&K Studio. Drugim zaś czarne okulary - te same, w których chętnie pokazywał się fanom podczas występów scenicznych. Przypomnijmy, że artysta odszedł w Poniedziałek Wielkanocny 5 kwietnia.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  1. Andrzej Kosmala opublikował przejmujące nagranie. „Niedługo do was dołączę”

  2. Wyszło na jaw, jak zachowują się gwiazdy programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" za kulisami

  3. Ewa Krawczyk przeżywa śmierć męża: „śpię na jego połowie łóżka”

Źródło: Film Polski, Facebook, Fakt

undefined

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Natalia Niewczas

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Magda Gessler

Życie gwiazd

Magda Gessler opublikowała wpis. Internauci zareagowali na literówkę

Czytaj więcej >
Jane Powell

Życie gwiazd

Nie żyje królowa sceny, gwiazda Hollywood Jane Powell

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Maja Rutkowski w żałobie. Zmarł teść słynnego detektywa

Czytaj więcej >
Katarzyna Dowbor

Życie gwiazd

Córka Katarzyny Dowbor wraca do Polski. Dziennikarka odetchnęła z ulgą

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Nie żyje Freddie Combs. Uczestnik "X Factor" miał 49 lat

Czytaj więcej >
tvn

Życie gwiazd

Aktorzy "W11" wytoczyli proces stacji TVN

Czytaj więcej >