Swiatgwiazd.pl
Książę Harry, król Karol

fot. Rex Features / East News

Książę Harry wdał się w bójkę z królem Karolem? "Wpadł w furię"

22 Września 2022

Autor tekstu:

Kamil OIek

Udostępnij:

Mimo śmierci Elżbiety II, panującej w Wielkiej Brytanii (oraz innych terytoriach) przez ponad 70 lat, a także wstąpienia na tron jej syna, króla Karola III, polepszeniu nie uległy stosunki między rodziną królewską a księciem Harrym, który w 2020 roku (wraz z żoną – Meghan) zdecydował się na oficjalną rezygnację z pełnionych obowiązków. Chwilę po pogrzebie monarchini na jaw wyszły zaś niepokojące fakty o życiu Windsorów. Książka "The Palace Paper", której autorką jest Tina Brown, ujawnia bowiem nieznane dotąd fakty o rodzinie królewskiej. Problemy miały zacząć się już lata temu.

Książę Harry, król Karol i walka na pięści

Zaledwie kilka dni po śmierci brytyjskiej monarchini na Wyspach Brytyjskich ukazała się książka, traktująca o obecnych, ale i przeszłych losach Windsorów. Wedle jej zapisów chłodnych relacji między obecnym królem a księciem Sussexu nie zapoczątkowało odejście Meghan i Harry'ego z rodziny. Te miały być bowiem złe już za życia Diany (przypomnijmy, że księżna Walii zginęła w 1997 roku).

Jak podaje autorka publikacji, jeszcze w latach 90. między Karolem a jego najmłodszym synem dochodziło nie tylko do słownych sprzeczek, ale i do rękoczynów.

Harry’emu zdarzyło się uderzyć ojca pięściami. Wpadł w furię, krzyczał: "Nienawidzę cię, tak strasznie cię nienawidzę. Doprowadzasz mamę do płaczu" – pisze Brown.

Rozwód, śmierć matki Harry'ego, a także późniejszy ślub Karola z Kamilą, obecną królową-małżonką (który to odbył się w 2005 roku) wcale nie polepszyły jednak sytuacji między ojcem i synem. Do ostateczności obecnego monarchę miała zaś doprowadzić decyzja Harry'ego o ślubie z amerykańską (rozwiedzioną) aktorką, Meghan Markle.

księżna Meghan

Księżna Meghan udawała łzy na królewskim pogrzebie? Świat obiegło nagranie

CZYTAJ DALEJ

Mimo że w 2018 roku przyszłą księżną poprowadził sam Karol, decyzja o rezygnacji z oficjalnego pełnienia swoich funkcji przez małżonków, a także wyprowadzce do Stanów Zjednoczonych, podjęta 2 lata później, w żaden sposób nie wpłynęła pomyślnie na losy rodziny Windsorów, sami Sussexowie stali się zaś personae non gratae na londyńskim dworze. Sytuacji nie pomogły nawet narodziny kolejnej wnuczki obecnego króla, nazwanej imieniem swojej prababci – Lillibet (pierwszy syn pary, Archie, urodził się bowiem jeszcze w Londynie).

Relacje między Londynem a Santa Barbara (gdzie obecnie zamieszkują Harry i Meghan) wciąż pozostają jednak napięte. Sussexowie mają oczekiwać obecnie na nadanie ich dzieciom tytułów książąt, przysługującym wnukom obecnie panującego monarchy. Nie sposób przewidzieć jednak kiedy i czy w ogóle dojdzie do podobnego gestu ze strony króla Karola III.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Książę Harry zaskoczył rodzinę odważnym pomysłem. Kamila aż wypluła herbatę

  2. Oliwia Bieniuk przeszła metamorfozę i zrobiła sobie grzywkę. Teraz przypomina Annę Przybylską

  3. Sebastian Wątroba z "W11" znowu w roli policjanta. Pojawił się w "Na dobre i na złe"

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.

Co wiesz o brytyjskiej rodzinie królewskiej?

Pytanie 1 z 10

Ile lat ma książę William?

fot. Rex Features / East News

Po latach ujawniono, co działo się za zamkniętymi drzwiami pałacu. Elżbieta II wolałaby zapomnieć

Elżbieta II przez ponad 70 lat panowała w Wielkiej Brytanii, będąc tym samym symbolem brytyjskiej rodziny królewskiej. Siedem dekad sprawiło, że życie monarchini było pełne przeróżnych zdarzeń, komentowanych publiczne. Część z nich królowa z pewnością wolałaby pozostawić w zaciszu własnego pałacu. Oto lista skandali, które obiegły cały świat podczas panowania Elżbiety II.

Zobacz galerię >

Kamil OIekAutor

Wydawca i redaktor. Pasjonat przedwojennego kina, rodzimej popukultury i najnowszych trendów. Uważny obserwator nieustannie zmieniającej się rzeczywistości.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

fot. youtube.com/Andziaks

Życie Gwiazd

Andziaks i Luka kupili dom. Pokazali wnętrza imponującej posiadłości

Czytaj więcej >
fot. TRICOLORS/East News

Życie Gwiazd

Sylwia Bomba wściekła się na internautę. Padło pytanie o córkę

Czytaj więcej >
fot. Pawel Wodzynski/East News

Życie Gwiazd

Powstanie film o Małgorzacie Rozenek? Już wie, kto mógłby ją zagrać. To wielka gwiazda Hollywood

Czytaj więcej >
fot. kadr z programu "Dzień Dobry TVN"

Życie Gwiazd

TVN zabiera głos po wywiadzie z Piotrem Kraśką. W ostatniej chwili zmieniono scenariusz

Czytaj więcej >
fot. youtube.com/Kanał Sportowy

Życie Gwiazd

Wyszło na jaw, ile na "Ranczu" zarobił Cezary Żak. Za rolę wójta i księdza zgarnął fortunę

Czytaj więcej >
Ola Żebrowska

Życie Gwiazd

Gwiazdy w teatrze. Ola Żebrowska w futrzastym obuwiu, Szyc z żoną, cukierkowa Edyta Pazura

Czytaj więcej >