Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Lech Wałęsa podjął decyzję, chodzi o ROZWÓD z żoną! "Coraz mniej mi się podoba"
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 28.11.2023 08:21

Lech Wałęsa podjął decyzję, chodzi o ROZWÓD z żoną! "Coraz mniej mi się podoba"

Lech Wałęsa podjął decyzję, chodzi o rozwód z żoną, fot. KAPiF
Lech Wałęsa podjął decyzję, chodzi o rozwód z żoną, fot. KAPiF

Lech Wałęsa od kilku lat nie szczędzi gorzkiej krytyki pod adresem swojej żony Danuty. Gorące uczucie, które niegdyś dzieliła para, wyraźnie zaczyna przygasać. Teraz były prezydent zabrał głos w sprawie rozwodu.

Lech Wałęsa w coraz gorszych relacjach z żoną

Lech Wałęsa i Danuta Wałęsa są małżeństwem od 1969 r. Przez lata swojego związku doczekali się ośmiorga dzieci. Para ma za sobą piękną historię, mąż i żona trwali przy sobie na dobre i na złe - zarówno w czasie internowania, gdy życie byłego przywódcy Solidarności było zagrożone aż po radość międzynarodowej glorii, gdy ich nazwisko zaczęło być rozpoznawane na całym świecie.

Niestety, w ostatnich latach nad związkiem byłego prezydenta pojawiły się ciemne chmury. Bezpośredniość 80-latka sprawia też, że nie stroni on od publicznych komentarzy na temat swojej małżonki, a te częstokroć bywały bardzo gorzkie.

Lech Wałęsa obarcza się winą za śmierć syna. Mówi o swoich zaniedbaniach Kłótnia synów Lecha Wałęsy w "Dzień Dobry TVN". Zaczęli sprzeczać się o ojca

Kryzys w związku Lecha Wałęsy

Żona mnie nie lubi i nie podobam się żonie teraz na starość - wyjawił bezpardonowo w rozmowie z jedną z włoskich stacji telewizyjnych Lech Wałęsa.

Jego słowa wywołały niemałe oburzenie, wielu krytykowało wyciąganie spraw prywatnych w mediach, w dodatku o międzynarodowym zasięgu. Na tym jednak się nie skończyło. Były prezydent jeszcze kilkukrotnie wypowiadał się na temat żony, zarzucając jej zaborczość i rozrzutność.

W ostatnim wywiadzie udzielonym Kubie Wojewódzkiemu i Piotrowi Kędzierskiemu w podcaście Onetu padły nawet słowa o rozwodzie. Lech Wałęsa zabrał otwarte stanowisko w sprawie możliwości rozstania z żoną.

Lech Wałęsa weźmie rozwód z Danutą Wałęsą?

Kuba Wojewódzki postanowił zapytać Lecha Wałęsę wprost o to, czy planował ostatecznie rozwieść się z żoną. Były polityk zaprzeczył tłumacząc, że nie zdecydowałby się na taki krok z powodu tego, że zarówno on jak i Danuta Wałęsa są praktykującymi katolikami.

Ale coraz bardziej mi się nie podoba, bo mnie za bardzo gnębi... W domu nie jestem szefem. Szefem jest Danuta. Przejęła władzę, kiedy do Warszawy przyjechałem, i teraz nie chce oddać - oburzał się 80-latek.

Lech Wałęsa
Danuta Wałęsa i Lech Wałęsa, fot. KAPiF
Lech Wałęsa
Lech Wałęsa, fot. KAPiF
Lech Wałęsa
Lech Wałęsa i Danuta Wałęsa, fot. KAPiF

Źródło: YouTube/WojewódzkiKędzierski - Onet