Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Magda Mołek na spotkaniu z Michelle Obamą
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 16.05.2024 21:03

Magda Mołek na spotkaniu z Michelle Obamą

Magda Mołek, Michelle Obama
fot. KAPiF/East News

Czy Michelle Obama i Magda Mołek znalazły się w tym samym miejscu? Dziennikarka rozwiała wszystkie wątpliwości. Tego się nie spodziewacie. Oto co napisała w sieci!

Czym jest Impact'24?

IMPACT to największe wydarzenie gospodarczo-technologiczne w tym obszarze Europy, skupiające się na najnowszych światowych trendach. W dniach 15 i 16 maja do Poznania zjechali szefowie czołowych firm oraz przedstawiciele rządowi. To kluczowe spotkanie dla decydentów biznesowych, najważniejszych przedsiębiorców i top menedżerów. 

W tegorocznej edycji prezentacje wygłoszą między innymi: była Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych, Michelle Obama, ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji Kenneth Cukier (zastępca redaktora naczelnego "The Economist"), światowej sławy psychoterapeutka Esther Perel, strateg geopolityczny Peter Zeihan, znany politolog Ivan Krastev, specjalista od produktywności Chris Bailey, postępowo myśląca liderka i była premier Finlandii, Sanna Marin, oraz aktor i reżyser Jesse Eisenberg.

Na tym wydarzeniu znalazło się też wielu gości. Nie zabrakło Magdy Mołek. 

Mołek po rozstaniu z mężem ma tylko dwie potrzeby. To pokazuje, czego jej brakowało przez ostatnie miesiące Pierwszy wywiad Magdy Mołek po ogłoszeniu rozwodu. Padły gorzkie słowa

Magda Mołek chciała spotkać się z Michelle Obamą

Spotkanie z Michelle Obamą na Impact'24 przyciągnęło ogromne tłumy. Wśród uczestników znajdowała się między innymi Magda Mołek, która bardzo się z niego cieszyła. Jednak plan dziennikarki, która zamierzała sfotografować byłą pierwszą damę USA na scenie, nie powiódł się.

Bardzo chciałam wam pokazać dzisiaj moje spotkanie z Michelle Obamą — to znaczy ja na widowni, ona na scenie. Ale się okazuje, jak w każdej profesjonalnej sytuacji, że nie można używać telefonów komórkowych i już niczego wam nie pokażę, może ewentualnie brawa. Czuję ekscytację, jest jedną z tych osób, które absolutnie swoją historią i swoją postawą są dla mnie inspirujące. Jednym z największych dziennikarskich zawodowych marzeń byłoby zrobić z nią "W moim stylu". Ale wiecie, że się nigdy nie poddaję — mówiła Magda Mołek w nagraniu, które zamieściła tuż przez występem Michelle Obamy.

Co działo się dalej na wydarzeniu?

Magda Mołek pod wrażeniem Michelle Obamy

W kolejnym etapie wydarzenia miało miejsce przemówienie byłej Pierwszej Damy, która podkreśliła rolę amerykańskiego przemysłu spożywczego w rozwoju "pandemii otyłości". Niemniej jednak, tematy poruszane podczas wystąpienia były znacznie bardziej zróżnicowane, co Magda Mołek natychmiastowo relacjonowała po zakończeniu spotkania z Michelle Obamą.

Nie zawiodłam się — mówiła. — Elementy związane z kobietami, z czymś, co, jak powiedziała Michelle, wkładamy do każdej pracy pojawiły się na tym spotkaniu z nią. Byłam poruszona kilka razy. Również wtedy, kiedy mówiła, byśmy wyciągali rękę i widzieli dzieci. Jak zapytała przedsiębiorców i liderów, czy tworzą miejsca pracy, w których widzieliby swoje córki. […] Wiele zdań mnie będzie dzisiaj niosło — mówiła wyraźnie przejęta dziennikarka.  

Chcielibyście posłuchać Michelle Obamy?

Magda Mołek, fot. Instagram
Magda Mołek, fot. Instagram
Magda Mołek, fot. Instagram
Magda Mołek, fot. Instagram