Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Mama Ewy Drzyzgi liczyła głosy w komisji. Oto co ją spotkało. "To nie jest odosobniona historia"
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 16.10.2023 14:01

Mama Ewy Drzyzgi liczyła głosy w komisji. Oto co ją spotkało. "To nie jest odosobniona historia"

Ewa Drzyzga z mamą, fot. IG/KAPIF
Ewa Drzyzga z mamą, fot. IG/KAPIF

Ewa Drzyzga napisała, co spotkało jej mamę, która zasiadała w komisji wyborczej. Nie była jedyna, której przytrafiła się taka sytuacja.

Wyniki wyborów 2023

Po przeliczeniu głosów z 31,66 proc. komisji wyborczych PKW podała w poniedziałek rano cząstkowe wyniki wyborów do Sejmu. Według wyników, PiS zdobył 39,94 proc., KO - 26,46 proc., Trzecia Droga - 14,14 proc. Dalej znalazła się Lewica z wynikiem 8,03 proc. i Konfederacja z 7,40 proc. Frekwencja wyniosła 72,9 proc., co jest najwyższą odnotowaną od 1989 roku.

W niedzielę 15 października gwiazdy od samego rana apelowały do internautów, by udali się do najbliższych lokalów wyborczych i oddali swoje głosy. Niektórzy zrobili to w kraju, inni za granicą. Poza Polską kartki do urn wrzucili m.in. Roksana Węgiel, Ralph Kamiński, Anna Skóra, Joanna Krupa i Izabela Kisio-Skorupa.

Wśród znanych osób były też takie, których bliscy zasiedli w komisjach wyborczych. Do tego grona zalicza się Ewa Drzyzga.

Tak żona Morawieckiego ubrała się na wybory. Nie poznalibyśmy jej gdyby nie podpis pod zdjęciem Ekspert od mowy ciała o zachowaniu Danuty Holeckiej. To działo się z nią po ogłoszeniu wyników

Mama Ewy Drzyzgi zasiadała w komisji wyborczej

Gospodyni “Dzień Dobry TVN” pochwaliła się na Instagramie, że jej 80-letnia mama w niedzielny poranek stawiła się w jednej ze stołecznych komisji. Seniorka najpierw wydawała karty, a po zamknięciu lokalu wyborczego, uczestniczyła w liczeniu głosów. 

To jednak nie koniec rewelacji, jakimi podzieliła się Drzyzga. Zdradziła fanom, co przytrafiło się jej mamie – Irenie.

Wybory 2023. Co spotkało mamę Ewy Drzyzgi?

Prezenterka telewizyjna opisała całą sytuację. Nie ukrywała przy tym dumy:

Dziękując mojej Mamie, dziękuję wszystkim członkom polskich obwodowych wyborczych na całym świecie, liczących głosy Polaków, którzy rekordowo poszli na wybory (72,9-exit poll). Moja mama, (osiemdziesięcioletnia!), wyruszyła do pracy w komisji o 5.30 rano w NIEDZIELĘ, miała krótką przerwę, żeby oddać swój głos w swoim okręgu i wróciła po liczeniu głosów do domu o 7.50 w PONIEDZIAŁEK. (sama droga w obie strony zajęła jej zaledwie pół godziny) – napisała Ewa.

W drugiej części Drzyzga dodała, że jej mama poświęciła całą dobę, pracując przy wyborach 2023. Podobnie było w innych lokalach. Wszystko za sprawą wysokiej frekwencji:

Razem – ponad 24 godziny na nogach! To nie jest odosobniona historia. Podziękowania i gratulacje dla Wszystkich Wytrwałych Wyborców, którzy nie zważając na czas stania w kolejce i pogody, oddali swój głos.

Internauci nie kryją podziwu dla mamy Ewy. Wśród komplementujących nie brakuje gwiazd:

  • Marzena Rogalska: Irena jest Jedyna!!! Kochamy Irenę.
  • Anna Nowak-Ibisz: Uściski dla mamy! Dziękujemy.
  • Beata Biały: Ukłony dla Mamy. Ale jesteście piękne!

Ciężko nie zgodzić się z tymi opiniami. Brawa dla pani Ireny.

Ewa Drzyzga, fot. KAPIF
Ewa Drzyzga, fot. KAPIF
Ewa Drzyzga, fot. KAPIF
Ewa Drzyzga, fot. KAPIF

 

 

Tagi: Ewa Drzyzga