Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Mama Roksany Węgiel startowała w wyborach samorządowych. Znamy wyniki
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 08.04.2024 19:18

Mama Roksany Węgiel startowała w wyborach samorządowych. Znamy wyniki

Mama Roksany Węgiel
Mama Roksany Węgiel, fot. KAPiF/Instagram

Roksana Węgiel ostatnimi czasy chętnie pokazywała w mediach swoją mamę. Ciekawym faktem jest to, że kobieta startowała w tegorocznych wyborach samorządowych. Jaki wynik osiągnęła?

Kim jest mama Roksany Węgiel?

Mama Roksany Węgiel była obecna już na etapie castingów do "The Voice Kids", to tam fani mieli okazję ją poznać, gdy towarzyszyła swojej córce w tej przygodzie. Historia dalszych wydarzeń jest szeroko znana. Roxie utrzymuje fantastyczną relację z rodzicami, co często pokazuje na swoich mediach społecznościowych poprzez publikowanie wspólnych zdjęć. Ostatnio opublikowała zdjęcie z urodzin swojej mamy, Edyty. Patrząc na świeczki na torcie, trudno uwierzyć, że ma już 41 lat — wygląda bowiem znacznie młodziej.

Pani Edyta oprócz Roksany ma również dwóch młodszych synów Maksymiliana i Tymka. 

Na jaw wyszło, że próbowała swoich sił w polityce. Udział wzięła bowiem w wyborach samorządowych.

Mama Roksany Węgiel przeszła metamorfozę. Kim jest Edyta Węgiel? Roksana Węgiel zdradziła wiek matki. To żart? Internauci nie mogą uwierzyć, że ma tyle lat

Dlaczego Edyta Węgiel startowała w wyborach?

Edyta Węgiel startowała w wyborach do Sejmiku Województwa Podkarpackiego z listy Ruchu Obrony Polski. Kobieta pochodzi z miejscowości Sądków i ubiegała się o mandat w w piątym okręgu wyborczym, który obejmował miasta Krosno, powiaty: bieszczadzki, brzozowski, jasielskim, leskim oraz sanockim

Zdecydowałam się startować z KWW Ruch Obrony Polski, ponieważ Ruch ten na pierwszym miejscu chce sprawować władzę w oparciu o prawo Boże i Boży porządek. Utożsamiam się z prezentowanymi przez Ruch wartościami - powiedziała Edyta Węgiel w rozmowie z serwisem Nowiny24.pl.

Roksana bardzo wspierała swoją mamę.

Nie ukrywam, że mnie zaskoczyła, ale tak pozytywnie, bo cieszę się, że to sprawia, że się rozwija i fajnie. Trzymam za nią mocno kciuki, właśnie za jej poczucie spełnienia i za to, żeby zawsze jej to szczęście i spełnienie towarzyszyło – mówiła Roxie w wywiadzie z Plejadą. - Bardzo ją wspieram w każdej decyzji, którą podejmuje. Nie wypowiadam się tutaj na tematy polityczne, bo jestem apolityczną artystką i osobą, która działa w mediach, więc nie chcę się tutaj wypowiadać o swoich poglądach politycznych, ale moją mamę jak najbardziej wspieram we wszystkim, co robi - dodała.

Jak poszło Edycie Węgiel w wyborach samorządowych?

Jaki wynik zdobyła mama Roksany Węgiel?

W wyborach do Rady Województwa Podkarpackiego, Prawo i Sprawiedliwość dominująco zwyciężyło, zdobywając ponad 94 tysiące głosów, co zapewniło im większość w Radzie. Konkurencję stanowiła Koalicja Obywatelska oraz Trzecia Droga, które uzyskały podobne wyniki — odpowiednio około 29 tysięcy głosów. 

Ruch Obrony Polski zaś wynikiem 7980 głosów (z czego najwięcej, 3500, uzyskała Alicja Zając). Mama Roxie Węgiel odniosła zwycięstwo jedynie nad dwoma kandydatami Lewicy, zajmując 57 miejsce spośród 59 kandydatów. Największe poparcie zdobyła w powiecie jasielskim, gdzie uzyskała 102 głosy.

Mama Roksany Węgiel, fot. Instagram
Mama Roksany Węgiel, fot. Instagram
Edyta Węgiel, fot. Instagram
Edyta Węgiel, fot. Instagram
Rodzina Roksany Węgiel, fot. Instagram
Rodzina Roksany Węgiel, fot. Instagram