Swiatgwiazd.pl
pjimage (46)

Fot. instagram.com/martamanowska

Marta Manowska została przyłapana na plaży. Prezenterka złamała prawo

26 Lipca 2021

Autor tekstu:

Kamila Krótka

Udostępnij:

Marta Manowska już od kilku dni informuje fanów o tym, że wypoczywa nad polskim wybrzeżem. Dokładnie postanowiła spędzić urlop na Helu, gdzie wygrzewa się w promieniach słońca. Podczas czasu pełnego beztroski prezenterka postanowiła świadomie złamać prawo.

Marta Manowska wypoczywała na Wybrzeżu Helskim, gdy znienacka zrobiono jej zdjęcie. Jak donosi Fakt, prezenterka złamała przepisy i udała się na wydmy.

Marta Manowska łamie przepisy na Helu

Gospodyni programu "Sanatorium miłości" postanowiła też w końcu odpocząć i wybrać się na zasłużone wakacje. Tym razem padło na Hel, którym gwiazda - jak zdała relację na Instagramie - jest zachwycona.

Manowska wygrzewała się na niemal pustej plaży, jednak w pewnym momencie postanowiła złamać przepisy i wejść na wydmy. Kto wie, w jakim celu dziennikarka wybrała się w niedozwolone miejsce. Pewne jest jednak, że za takie wycieczki grozi wysoka kara.

pjimage (44)

Izabela Trojanowska nagle upadła na scenie. Co się stało?

CZYTAJ DALEJ

Jak podają tablice informacyjne przy każdym wejściu na plażę, wchodzenie na wydmy jest zabronione. Ile wynosi kara za takie wybryki?

Za samo chodzenie po wydmach grozi 50 zł mandatu. Z kolei za niszczenie roślinności czy załatwianie na nich potrzeb fizjologicznych można zapłacić już 100 złotych mandatu. W niektórych przypadkach kwota ta sięga nawet 5 tysięcy złotych!

Dlaczego nie można chodzić po wydmach?

- Wydmy są bardzo czułe na wydeptywanie. Na niektórych odcinkach między wyznaczonymi zejściami na plażę są nawet widoczne dzikie ścieżki. Obecność człowieka zdecydowanie szkodzi trwałości wydm. A ich przetrwanie to bezpieczeństwo ludzi, którzy mieszkają nad morzem. Wydma to istotny element ochrony przeciwsztormowej - podaje Magdalena Melaniuk, WWF Polska.

Ważne jest, aby zachować wydmy w nienaruszonym stanie. Aby odnowić ten obszar po wakacjach, potrzeba bardzo dużo czasu, jak i pracy i pieniędzy. Podczas jesiennych sztormów pas techniczny hamuje fale, które czasem dostają się nawet za pierwszą wydmę. Wydmy są też miejscem wegetacji roślin i zwierząt objętych ochroną.Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:
  • Adrian z „Rolnik szuka żony” przeszedł metamorfozę. Fani są podzieleni

  • Anita Werner podzieliła się z fanami sukcesem. "Wszystko jest możliwe!"

  • Zbigniew Zamachowski szczerze o rozwodzie. „Staram się nie żałować”

źródło: Fakt.pl / WWF

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Kamila Krótka

Redaktor portalu swiatgwiazd.pl. Wcześniej związana z radiem i marketingiem. Prywatnie zafascynowana reportażem, szczególnie podróżniczym. W wolnych chwilach lubi odwiedzać ściany wspinaczkowe i galerie sztuki.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Plotki

Donald Tusk pokazał zdjęcie z przeszłości. Wspomina słowa mamy

Czytaj więcej >

Plotki

Wyjątkowy sezon "Nasz nowy dom". Produkcja pokaże znacznie więcej, niż dotychczas

Czytaj więcej >

Plotki

Niepokojące wieści o Zbigniewie Zamachowskim. Jest przytłoczony mieszkaniem samotnie

Czytaj więcej >

Plotki

Przemek Kossakowski rozprawia się z hejterami. Wystarczyło jedno zdjęcie

Czytaj więcej >

Plotki

Marek Piekarczyk złamał zasady "The Voice of Poland". Wcisnął przycisk innego trenera

Czytaj więcej >

Plotki

Nie żyje John Challis. Rodzina potwierdziła smutne wieści

Czytaj więcej >