Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Zmarła Halinka z "Kiepskich". Miała 58 lat
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 09.06.2024 11:49

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Zmarła Halinka z "Kiepskich". Miała 58 lat

Marzena Kipiel-Sztuka
fot. KAPiF

Fani serialu "Świat według Kiepskich" pogrążeni są w ogromnej żałobie. W wieku 58 lat odeszła Marzena Kipiel-Sztuka. Widzowie doskonale znają ją z roli Halinki, żony głównego bohatera. 

Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka

Dla aktorki udział w serialu "Świat według Kiepskich" był początkiem pracy przed kamerami. Marzena Kipiel -Sztuka przez ponad dwadzieścia lat wcielała się w rolę Halinki. Jej charakterystyczny wizerunek i poczucie humoru znał każdy.

Ta epoka zaczęła powoli odchodzić, kiedy odchodzili od nas wspaniali ludzie, z którymi miałam zaszczyt grać. W czasach pandemicznych musieliśmy pożegnać Darka Gnatowskiego i Rysia Kotysa. Obaj to byli cudowni ludzie. Nieco wcześniej odeszła także pani Zofia Czerwińska, a jeszcze wcześniej nasz kochany Boguś Smoleń, Leon Niemczyk czy Krysia Feldman. Mnóstwo osób. Spotykałam się na tym planie z legendami, kina, teatru i telewizji. […] Jak nie mogę spać, to lubię oglądać stare odcinki. I robię to z przyjemnością - mówiła po zakończeniu produkcji w 2022 roku.

Po raz ostatni na szklanym ekranie mogliśmy zobaczyć ją w 2022 roku, w serialu "Behawiorysta". Od tego czasu aktorka zaczęła coraz rzadziej pojawiać się przed kamerami. Coraz głośniej mówiło się też o jej kłopotach zdrowotnych.

W ostatnich latach zmagała się z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc. Powoduje ona znaczne ograniczenie przepływu powietrza przez drogi oddechowe. 9 czerwca 2024 roku pojawiła się informacja, że 58-latka odeszła.

Pilny apel ws. dzieci zmarłej Barbary Sienkiewicz. Obcy ludzie zdobyli się na piękny gest Debiut Jakuba Rzeźniczaka w MMA. Walka trwała 30 sekund

Renata Pałys o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki

Wiadomość o śmierci gwiazdy polskiego serialu pojawiła się w mediach społecznościowych u aktorki Renaty Pałys. Obie panie występowały w "Świecie według Kiepskich". Pod zdjęciem Marzeny Kipiel-Sztuki zamieściła krótką informację o przyczynach zgonu.

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka - napisała.

To już kolejna gwiazda, którą pożegnaliśmy z kultowego serialu. W 2021 roku zmarł Ryszard Kotys, czyli serialowy Marian Paździoch, a w 2020 roku pojawiła się informacja o śmierci Dariusza Gnatowskiego, który wcielał się w rolę Arnolda Boczka.

Marzena Kipiel-Sztuka w sercach widzów na zawsze pozostanie jako pełna życzliwości i ciepła Halinka. Aktorka ma na koncie jeszcze kilka znanych produkcji.

Kim była Marzena Kipiel-Sztuka?

Marzena Kipiel-Sztuka od najmłodszych lat wiedziała, że chce związać swoją przyszłość z aktorstwem. Początkowo można było zobaczyć ją na deskach teatrów w Gnieźnie i Legnicy. 

W 1999 roku jej kariera nabrała tempa, gdy dołączyła do obsady serialu Polsatu. Fani najbardziej znali ją z produkcji "Świat według Kiepskich", gdzie wcieliła się w jedną z głównych postaci. Jako Halinka rozbawiała do łez widzów i stworzyła wręcz ikoniczną postać.

Do końca pozostawała wierna serialowi, który był jej źródłem dochodu. Mogliśmy zobaczyć ją także w takich tytułach jak m.in.: "Miłość jest blisko", "Behawiorysta", "Fala Zbrodni" czy "Fighter".

Fani nawet po zakończeniu "Świata według Kiepskich" utożsamiali aktorkę z jej najpopularniejszą rolą. Teraz składają kondolencje bliskim Marzenie Kipiel-Sztuki,

Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF
Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF
Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF
Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF
Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF
Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF

Źródło: Fakt