Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Michael Jackson żyje? Wideo, na którym robi zakupy pojawiło się w sieci. To naprawdę on?
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 29.01.2024 21:38

Michael Jackson żyje? Wideo, na którym robi zakupy pojawiło się w sieci. To naprawdę on?

Michael Jackson
Michael Jackson żyje?, fot. Starmax/AKPA; TikTok

Michael Jackson zmarł w 2009 roku. Jednak teorie spiskowe, mówiące o tym, że król popu żyje, pojawiają się od lat. W sieci pojawiło się nowe nagranie. Czy to naprawdę on?

Michael Jackson: sukcesy i kontrowersje

Michael Jackson to absolutna ikona muzyki pop oraz całej sztuki muzycznej XX wieku. Jest jednym z najpopularniejszych artystów w historii. To do niego należy tytuł najlepiej sprzedającego się artysty solowego wszech czasów. Był też najliczniej nagradzany. Osiągnięcia przyniosły mu tytuł Króla Popu.

Niestety w jego życiu był i mroczny wątek. Od 1993 roku do 2005 mierzył się z zarzutami o przemoc seksualną wobec nieletnich. Na początku tej sprawy zawarł pozasądową ugodę z oskarżycielem. Suma, jaką wypłacił, by uniknąć postawienia mu zarzutów, wynosiła podobno 20 mln dolarów. Nie uniknął jednak kolejnych spraw. I choć sąd w 2005 uniewinnił go w całości, to niejasności niepewność pozostały.

Między innymi w związku z tym po jego odejściu w 2009 roku pojawiło się wiele teorii. Mnóstwo osób uważało, że Jackson sfingował swoją śmierć. Jakie przedstawiano dowody w tej sprawie? Właśnie pojawiło się nowe nagranie.

Najgorsze zdjęcie Michaela Jacksona trzymającego swojego syna. Skandal do dziś budzi lęk Co zabiło Dianę? Autorka książki o księżnej bezlitośnie o teoriach spiskowych

Na co zmarł Michael Jackson?

Michael Jackson zmarł 25 czerwca 2009 roku. Znaleziono go nieprzytomnego w jego rezydencji Holmby Hills w Los Angeles. Przewieziono go do szpitala, gdzie reanimowano ponad godzinę. Zgon stwierdzono o godz. 14:26 czasu lokalnego. Miał wtedy 51 lat. Koroner stwierdził „nagłe zatrzymanie akcji serca spowodowane przedawkowaniem propofolu”.

Po śmierci muzyka policja wszczęła śledztwo, a służby przeprowadziły sekcję zwłok. Wyniki opublikowano 2 października 2009. Stwierdzono w nich: „piosenkarz był w stosunkowo dobrym stanie zdrowia, jak na swój wiek i nie wykryto żadnych narkotyków w jego organizmie”. Dwa lata po rozpoczęciu dochodzenia ogłoszono, że osobisty lekarz Michaela Jacksona – Conrad Murray – jest winny nieumyślnego zabójstwa piosenkarza poprzez podanie propofolu. W warunkach domowych jest to niedozwolone.

Dla fanów na całym świecie dziwne okoliczności śmierci wydały się podejrzane. Przez lata gromadzą oni dowody na to, że Michael Jackson żyje. Czy właśnie pojawił się kolejny? Nagranie i szczegóły znajdziecie poniżej.

Śmierć Michaela Jacksona była sfingowana? Teorie i nagrania

Teorie spiskowe na temat śmierci Michaela Jacksona nie cichną. W sieci i prasie wielokrotnie pojawiały się nagrania, na których widać osobę łudząco podobną do Króla Popu. Część osób twierdziła też, że siostra muzyka La Toya Jackson to tak naprawdę on sam w przebraniu. W 2016 roku na selfie córki artysty w tle pojawiła się postać bardzo go przypominająca.

Niedawno w serwisie TikTok zamieszczono dwa nowe nagrania, wykonane w Kanadzie. Pod hurtownią spożywczą Foodland widać osobę, która zrobiła zakupy i pakuje je do samochodu. Ma na sobie kapelusz o kroju, który bardzo lubił Jackson, niemal identyczne jak on włosy. Także twarz wywołuje mocne skojarzenia. Oba filmy znajdziecie poniżej. Co sądzicie o tej sprawie?

Michael Jackson żyje? Nowe nagranie
Michael Jackson przed sądem, luty 2005, fot. Starmax/AKPA
Michael Jackson żyje? Nowe nagranie
Michael Jackson w 1993 roku, fot. Constru-centro, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons