Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Michał Figurski po udarze długo walczył o powrót do zdrowia. Tak wygląda dzisiaj
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 13.03.2023 01:57

Michał Figurski po udarze długo walczył o powrót do zdrowia. Tak wygląda dzisiaj

Michał Figurski
Fot. KAPiF

Michał Figurski ma za sobą niełatwe dziesięć lat. Problemy w pracy, zakończone poważnym kryzysem wizerunkowym, rozwód, a później udar i dwie poważne operacje. Jak czuje się obecnie? Jego wygląd zmienił się niemal nie do poznania.

Udar, jaki przeżył dziennikarz, był wynikiem nieprawidłowo leczonej cukrzycy typu I. Był wrzesień 2015 roku, a Michał miał wtedy zaledwie 42 lata. Powrót do zdrowia zajął mu wiele czasu i był możliwy dopiero po dwóch przeszczepach.

Michał Figurski: rozwód, cukrzyca, udar

Małżeństwo Figurskiego z Odetą Moro trwało dwanaście lat. Para doczekała się córki Sonii. Po rozwodzie w 2014 nie był w najlepszym stanie. „Mówi się, że rozwód to równie traumatyczne przeżycie, jak śmierć bliskiej osoby. To koszmar, który nagle się spełnia. Jak po wylewie trochę nie pamiętam życia, podobnie jest z rozpadem rodziny. Mózg wycina” mówił po latach w rozmowie z „Vivą!”. Rok później, z powodu powikłań cukrzycowych, prezenter przeżył udar.

Kiedy rano się obudziłem, powiedziałem do mojej partnerki: „Słuchaj, czyjaś ręka leży w łóżku. A ona na: „To twoja ręka”. […] Nie czułem połowy ciała, postanowiłem pojechać do lekarza, oczywiście sam i samochodem. Jednak kiedy wstałem z łóżka przewróciłem się, zauważyłem też, że nie jestem w stanie normalnie mówić, lewa strona twarzy była kompletnie bez czucia, a kącik ust był opuszczony – wspominał później w rozmowie z portalem Zdrowie.pap.pl.

Okazało się, że cukrzycę typu I zdiagnozowano u niego już dwadzieścia lat wcześniej, jednak Figurski przez cały ten czas żył wypierając ten fakt. W międzyczasie choroba coraz mocniej pustoszyła jego organizm.

Kto z Polski zdobył Oscara? Dla jednego z laureatów gala skończyła się... w areszcie

Michał Figurski: przeszczepy, leczenie

W 2016 Figurski przeszedł dwie operacje: przeszczepiono mu wtedy nerkę oraz trzustkę. W wywiadzie dla magazynu „Wprost” przyznawał z goryczą, że świat show-biznesu nie przejął się zbytnio jego losem.

Na Instagramie wszyscy są piękni, szczupli, smagli, bogaci i wysportowani. Gdzie do tego pasuje choroba? Nie warto się nawet nad nią zastanawiać. Nigdy nie miałem przyjaciół ze świata showbizu. Nie zawiodłem się na nikim, bo niczego się po nikim nie spodziewałem – mówił Michał, dodając jednocześnie, że mógł liczyć na wsparcie rodziny oraz byłej żony.

Jak wygląda teraz i co robi Michał Figurski?

Obecnie Michał wrócił już do pracy i dużo uważniej podchodzi do swojego stanu zdrowia. Sił dodaje mu też nowa miłość. W 2017 roku zaręczył się z dziennikarką Magdaleną Kasperowicz. 

W 2018 roku powrócił do Antyradia, które współtworzył w 2005. Obecnie wraz z Karoliną Korwin-Piotrowską prowadzi poranny program „Najgorsze państwo świata”. Mogliśmy go też usłyszeć w audycji Radia ZET „Nie ZŁY pacjent”. W październiku 2022 został managerem kreatywnym tej rozgłośni.

Realizuje się też jako ojciec. W czerwcu 2019 jego córka Sonia przeprowadziła się od mamy Odety Moro właśnie do ojca. „Bardzo kocham Sonię. Jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Tworzymy wszyscy bardzo zgraną rodzinę, wspieramy się i rozumiemy, mamy dla siebie czas” mówił wtedy w „Vivie!”.

Zobacz zdjęcia:

KAPIF_K614258F-min.jpg
Michał Figurski w 2013 roku, fot. KAPiF
KAPIF_K791757F.jpg
Michał Figurski w 2016 roku, fot. KAPiF
KAPIF_K1055250F.jpg
Michał Figurski w 2023 roku, fot. KAPiF

Źródło: Wprost, Viva!, zdrowie.pap.pl