Swiatgwiazd.pl
Ewa Gawryluk - młodość

Instagram.com/ewa_gawryluk

Młodość Ewy Gawryluk

2 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Młoda dziewczyna ze zdjęcia to nikt inny jak Ewa Gawryluk. Aktorka podzieliła się sentymentalną fotografią dzień po śmierci Krzysztofa Kowalewskiego. Nie każdy wie, że artyści zagrali w jednej produkcji, gdzie wcielili się w role małżonków. Zaledwi

  • Ewa Gawryluk jest polską aktorką filmową, telewizyjną i teatralną

  • Największą popularność przyniosła jej rola Ewy Nowak-Hoffer w „Na Wspólnej”

  • Wcześniej aktorka wystąpiła w serialu „Król przedmieścia”

  • Zagrała żonę głównego bohatera, w którego wcielił się Krzysztof Kowalewski

Dziś Ewa Gawryluk jest jedną z najpopularniejszych polskich aktorek. Zanim jednak zyskała taką rozpoznawalność, przeszła niełatwą drogę. W kompleksy i przeświadczenie o swojej nieatrakcyjności wpędzała ja nawet mama.

Dzieciństwo Ewy Gawryluk

Ewa Gawryluk urodziła się 13 grudnia 1967 roku w Miastku – niewielkiej miejscowości położonej w województwie pomorskim. Od zawsze charakteryzowała ją wątła budowa ciała, a dodatkowo towarzyszyła jej nieśmiałość. To wszystko sprawiło, że otoczenie nie traktowało jej poważnie. Krytycznie postrzegała ją między innymi mama.

- Kiedyś znajomy zagadnął moją mamę: „O, to młodsza córka? Jaka ładna”, a mama na to: „Gdzie tam ona ładna! Ta starsza to jest dopiero ładna”. Zabolało mnie – mówiła niegdyś Gawryluk w wywiadzie dla Gali.

Podobne zdanie mieli o niej także rówieśnicy. Dziewczynka, która w pierwszej klasie podstawówki wagą przypominała trzylatka, stała się ich popychadłem i obiektem kpin. Oazą okazały się dla niej zajęcia pozalekcyjne, a niedługo później lekiem na brak pewności siebie stało się aktorstwo.

Droga do kariery

Po zdaniu matury młoda Ewa Gawryluk postawiła wszystko na jedną kartę i wyjechała z rodzinnego Miastka. W 1991 ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera Łodzi i zaczęła rozwijać swoje artystyczne skrzydła.

Ewa Gawryluk zadebiutowała jeszcze przed otrzymaniem dyplomu – rolą Ruth w filmie „Wiatraki z Ranley” w 1989 roku. Zanim wystąpiła u boku Krzysztofa Kowalewskiego w „Królu przedmieścia”, pojawiła się w blisko trzydziestu produkcjach. Za każdym razem producenci doceniali jej talent.

Pomysłodawcami serialu „Król przedmieścia” byli Mikołaj Korzycki i Ryszard Kunce, natomiast reżyserem produkcji został Olaf Lubaszenko. W głównej roli obsadzili oni Krzysztofa Kowalewskiego. Aktor wcielił się w dwie postacie – Leszka Kowalskiego i jego brata bliźniaka, Dżefreja. Żonę pierwszego z nich zagrała Ewa Gawryluk.

Angaż w „Na Wspólnej”

Choć serial „Król przedmieścia” cieszył się dużą popularnością, stacja TVN zdjęła go z ekranu już po pierwszej serii. Dla Ewy Gawryluk był to jednak początek wielkiej kariery. W 2003 roku aktorka dołączyła do ekipy „Na Wspólnej”, który przyniósł jej ogólnopolską rozpoznawalność. Gawryluk do dziś wciela się w nim w postać Ewy Nowak-Hoffer.

Obsadę serialu „Na Wspólnej” od wielu lat zasila także mąż aktorki, Waldemar Błaszczyk. Artyści są razem od ponad dwóch dekad. Owocem ich związku jest córka Maria.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

  • Henryk Gołębiewski wiele stracił przez alkohol. Zarzeka się, że nie pije od 2 lat

  • Artur Barciś przyjął szczepionkę na COVID-19. Relacja aktora zaskakuje

  • Nie żyje Jarosław Szczepaniak. Aktor grał w największych hitach TVP

Źródło: WP Film, Interia Film, Wikipedia

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura prezentuje umięśnioną klatę na Instagramie żony. Fani zaniemówili

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura świętuje 12 urodziny córki. Pokazał urocze zdjęcia

Czytaj więcej >