Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Monika Richardson ujawniła, ile płaciła jej TVP. Za czasów PiS-u dostała podwyżkę. Inna gwiazda pokazała wyciągi z konta
Anna Lipska
Anna Lipska 29.12.2023 20:58

Monika Richardson ujawniła, ile płaciła jej TVP. Za czasów PiS-u dostała podwyżkę. Inna gwiazda pokazała wyciągi z konta

Monika Richardson
Monika Richardson, fot. KAPIF

Monika Richardson ujawniła, ile zarabiała, kiedy pracowała w Telewizji Polskiej. Nie przemilczała niczego. Inna gwiazda TVP pokazała wyciągi z banku. Wszystko widać jak na dłoni. 

Prawda o zarobkach gwiazd TVP

Likwidator spółki TVP ujawnił Dariuszowi Jońskiemu z KO zarobki gwiazd telewizji publicznej. To są takie kwoty, że aż wbija w fotel. Przysłowiowy Kowalski może jedynie pomarzyć o przelewach z taką ilością zer. 

Kosmiczne kwoty, zupełnie nieosiągalne dla niemal każdego dziennikarza w Polsce - napisał Patryk Słowik.

Prowadzący "Wiadomości" Michał Adamczyk tylko w 2023 roku zarobił 1,5 mln zł. Były szef TAI Jarosław Olechowski otrzymał 1,4 mln zł, reporter Marcin Tulicki ponad 700 tys. zł, a szef TVP Info Samuel Pereira 439 tys. zł.

Tu raczej nie trzeba komentarza. Natomiast otworzyła się puszka Pandory. Teraz o swoich zarobkach w TVP powiedziały publicznie Monika Richardson i inna gwiazda, która pokazała wyciągi z konta.

Tak Danuta Holecka powitała widzów w nowej pracy. Zaczęła od mocnych słów Kasia Cichopek zaskoczyła fanów po świętach. Pod nowym postem lawina gratulacji od fanów

Monika Richardson o zarobkach w TVP

Monika Richardson w Telewizji Polskiej zrobiła wielką karierę. Pracę w TVP2 zaczęła w 1995 r. Prowadziła wiele bardzo popularnych programów, m.in. talk-show "Europa da się lubić", a także "Pytanie na śniadanie" w latach 2013-2019. 

Byliśmy tylko żołnierzami, nawet nie oficerami - powiedziała Plejadzie po latach.

Ujawniła też, ile zarabiała u publicznego nadawcy.

Niewiele pamiętam, bo od czterech lat tam nie pracuję, ale moja stawka za "Pytanie na śniadanie" to było 1,2 zł brutto za ten trzygodzinny program. My wtedy strasznie się burzyliśmy, bo wydawało nam się to mało, zważywszy, że mieliśmy po cztery, góra pięć dyżurów miesięcznie. Jak odchodziłam, to PiS już nam dał podwyżkę do 1,8 tys. zł. Byli jak zwykle równi i równiejsi, więc ci najrówniejsi mieli 2 tys. zł brutto  - mówiła Pudelkowi Monika Richardson o zarobkach w “PnŚ”.

Richardson wyznała, że gdy zaczynała pracę w TVP, wykonywała ją za darmo.

Jak dostałam pierwsze 500 zł za wydanie "Studia Dwójki", to myślałam, że w rękę pocałuję księgową, która mi te pieniądze wypłacała - wspominała w rozmowie z Pudelkiem.

Nie ma co ukrywać, te kwoty mają się nijak do tych, jakimi mogły się pochwalić obecne gwiazdy TVP. Także inna dziennikarka ujawnia zarobki. Pokazała wyciągi z kont.

Karolina Pajączkowska pokazuje wyciągi z konta. Ile zarabiała w TVP?

Także Karolina Pajączkowska postanowiła wyłożyć kawę na ławę i poszła jeszcze o krok dalej, udostępniając na X wyciągi z konta. 

Pora na fakty, a nie domysły! Ile zarabia zwykły dziennikarz/prezenter w Polsce? NIE propagandysta, NIE nominat partyjny… Tu różne stacje, różny staż zawodowy. Nigdy nie miałam nic do ukrycia. Dlatego śpię spokojnie - napisała na dawnym Twitterze. 

Przypomnijmy, Pajączkowska przeszła z TVN do TVP. Jednak już na przełomie sierpnia i września tego roku poinformowała o zakończeniu pracy w TVP, gdzie prowadziła serwisy informacyjne na TVP Info. 

Teraz publicznie krytykuje to, co dzieje się u byłego pracodawcy, m.in. po wybuchu afery wokół Michała Adamczyka z "Wiadomości" ujawniła kilka faktów. Poskarżyła się na mobbing, którego miała być ofiarą. Publicznej ujawniła, że prezes stacji zignorował jej prośbę o spotkanie, dlatego zgłosiła się do kadr, tam także nie została wysłuchana. Teraz zamierza w sądzie ujawnić, co zrobił jej były już prowadzący "Wiadomości".

Monika Richardson, fot. KAPIF
Monika Richardson, fot. KAPIF
Monika Richardson, fot. KAPIF
Monika Richardson, fot. KAPIF
Karolina Pajączkowska, fot. KAPIF
Karolina Pajączkowska, fot. KAPIF
Karolina Pajączkowska, fot. KAPIF
Karolina Pajączkowska, fot. KAPIF