Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Na pogrzebie Jacka Zielińskiego ze Skaldów nie będzie trumny. Wydano specjalny komunikat
Karolina Kurek
Karolina Kurek 13.05.2024 09:05

Na pogrzebie Jacka Zielińskiego ze Skaldów nie będzie trumny. Wydano specjalny komunikat

Jacek Zieliński/Skaldowie
fot. KAPiF

W sieci pojawił się oficjalny komunikat w sprawie pogrzebu wokalisty zespołu Skaldowie. Wiadomo, kiedy i gdzie obędzie się ostatnie pożegnanie Jacka Zielińskiego. Szczegóły.

Jacek Zieliński ze Skaldów nie żyje

Jacek Zieliński i jego brat Andrzej w połowie lat 60. założyli zespół muzyczny Skaldowie. Twórczość grupy szybko zdobyła przychylność ze strony Polaków. Utwory grupy do dzisiaj cieszą się popularnością wśród wszystkich pokoleń. Ciężko znaleźć osobę, której obcy jest któryś z przebojów Skaldów, takich jak “Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, “Króliczek”, “Nie całuj mnie pierwsza”, czy “Życzenia z całego serca”. 

Założyciel zespołu i wokalista Jacek Zieliński zmarł 6 maja 2024 roku po walce z ciężką chorobą. Wiadomość, że muzyk odszedł pojawiła się na profilu “Piwnicy pod Baranami”. 

Nie żyje Jacek Zieliński, wielki polski kompozytor, muzyk, współtwórca Skaldów, serdeczny Przyjaciel Piwnicy pod Baranami - przekazano. 

Przyszłość Skaldów przesądzona. Andrzej Zieliński podjął kontrowersyjną decyzję Przyczyna śmierci Jacka Zielińskiego. Gwiazdor Skaldów od 6 lat walczył z ciężką chorobą

Andrzej Zieliński ujawnia, co dalej ze Skaldami po śmierci brata

Po śmierci Jacka Zielińskiego jego brat Andrzej wypowiedział się na temat choroby, z którą zmagał się wokalista Skaldów. 

Brat miał raka złośliwego. Z raka prostaty przerzuciło mu się na raka kości. Przeszedł wiele chemioterapii, sześć lat walczył z tym rakiem. Prawie nie mając już siły, myślał o najbliższych. I że da radę wyjść na scenę zarówno na naszych koncertach jak i na jubileuszu Budki - powiedział Zieliński “Super Expressowi”. 

Andrzej Zieliński ujawnił również, co dalej z przyszłością zespołu Skaldowie po śmierci Jacka, jednego z założycieli i wokalisty grupy. Wielu fanów wyraziło zaniepokojenie w tej sytuacji, że grupa przestanie grać. Muzyk nie ma wątpliwości jak powinien postąpić i czego życzyłby sobie zmarły brat. 

Moja muzyka nie umarła. Będziemy dalej ją grać. Będę współpracował z innymi wokalistami, bo moja muzyka będzie obecna do końca świata - powiedział Zieliński. 

Kiedy pogrzeb Jacka Zielińskiego?

W sieci pojawił się oficjalny komunikat na temat pogrzebu Jacka Zielińskiego. Ujawniono, że ostatnie pożegnanie gwiazdora Skaldów odbędzie się w poniedziałek 20 maja w Krakowie. Informację to przekazało Nowohuckie Centrum Kultury, z którym bracia przez wiele lat utrzymywali kontakty.

Na prośbę rodziny Jacka Zielińskiego informacji dot. uroczystości pogrzebowych udziela Biuro Prasowe działające przy Dziale Marketingu NCK. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 20 maja 2024 r. w Krakowie zgodnie z poniższym harmonogramem: 09.30-11.00 - wystawienie urny z prochami (przed Kryptą Zasłużonych, Bazylika na Skałce), 11.00 - msza święta pogrzebowa (Bazylika na Skałce), 14.00 - złożenie urny z prochami (Cmentarz Rakowicki, Aleja Zasłużonych), 19.00 – koncert pamięci Jacka Zielińskiego - Skaldowie i Przyjaciele (plener przed Nowohuckim Centrum Kultury) - informuje dom kultury - brzmi treść komunikatu. 

Z powyższego oświadczenia wynika, że Jacek Zieliński nie spocznie w trumnie. Jego prochy zostaną umieszczone w urnie. 

Jacek Zieliński, fot. KAPiF
Jacek Zieliński, fot. KAPiF
Jacek Zieliński, fot. KAPiF
Jacek Zieliński, fot. KAPiF