Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Na pogrzebie Marzeny Kipiel-Sztuki zabrakło krzyża. To go zastąpiło
Karolina Kurek
Karolina Kurek 13.06.2024 15:13

Na pogrzebie Marzeny Kipiel-Sztuki zabrakło krzyża. To go zastąpiło

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki
fot. EastNews

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Serialową Halinkę ze “Świata według Kiepskich” żegnają tłumy. Aktorka zostawiła konkretne prośby, co do ostatniego pożegnania. Na pogrzebie zabrakło krzyża. Co go zastąpiło?

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje

Marzena Kipiel-Sztuka odeszła w niedzielę 9 czerwca w wieku 58 lat. O jej śmierci poinformowała koleżanka z planu serialu Świat według Kiepskich", Renata Pałys. Aktorka zdradziła, że serialowa Halinka zmarła po walce z ciężką chorobą jednak prosiła, by nie rozpowszechniać, z jakim schorzeniem się zmagała. Pałys przekazała mediom, że Kipiel-Sztuka zostanie pochowana w rodzinnej Legnicy. 

Marzena będzie pochowana w Legnicy, w swoim rodzinnym mieście, z którym czuła się bardzo związana - powiedziała Światu Gwiazd. 

Artystka nie miała dzieci, ani męża. Jej pogrzeb zorganizowali koledzy i koleżanki z planu serialu “Świat według Kiepskich”

Kipiel-Sztuka czuła nadchodzący koniec? Tak bardzo chciała żyć Pogrzeb Kipiel-Sztuki. Tak zostanie pożegnana Halinka z "Kiepskich"

Szczegóły ostatniego pożegnania Kipiel-Sztuki

Ostatnie pożegnanie Marzeny Kipiel-Sztuki zostało zaplanowane na poniedziałek 13 czerwca o godzinie 13:15. Pogrzeb zgodnie z wolą zmarłej odbędzie się w rodzinnej Legnicy w Kaplicy Cmentarnej i będzie mieć charakter świecki. Artystka zostanie pochowana na cmentarzu komunalnym przy ulicy Wrocławskiej. 

Kipiel-Sztuka zostawiła konkretne życzenia, co do jej ostatniego pożegnania. Prosiła, by nie przynosić wieńców pogrzebowych, a kolorowe kwiaty. Serialowa Halinka chciała także, by żałobnicy tego dnia nie ubierali czerni, lecz przyszli ubrani na kolorowo. 

Prośba o kolorowe stroje, zero wieńców, tylko kolorowe proste kwiaty. Będziemy kwestować na rzecz hospicjum w Wałbrzychu, które zaopiekowało się moją siostrą w cudowny sposób. Dlatego weźcie pieniążka że sobą, aby wrzucić do puszki. Tych, których nie będzie na pogrzebie, bardzo proszę o wpłaty na konto hospicjum w ramach "znicza" ku pamięci mojej siostry – przekazała w sieci siostra zmarłej aktorki, Dorota Kipiel. 

Marzena Kipiel-Sztuka zmarła w hospicjum w Wałbrzychu. 

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki

Pogrzeb aktorki rozpoczął się punktualnie, a przybyła na niego rodzina, przyjaciele z show-biznesu i fani. Doszło do przejmujących momentów. Renata Pałys wygłosiła emocjonalne przemówienie. Aktorka widziała się z Kipiel-Sztuką na dzień przed jej śmiercią, była świadoma, że to ich ostatnie spotkanie. 

Życzenie serialowej Halinki zostało spełnione i jej pogrzeb był kolorowy. Pojawiły się kwiaty oraz balony w wielu barwach. Osoby, które towarzyszyły Marzenie Kipiel-Sztuce w ostatniej drodze również zrezygnowały z czerni, zgodnie z jej prośbą, na rzecz innych kolorów. Na tablicy przy grobie artystki pojawił się nietypowy akcent, a mianowicie motyle. Tabliczki z jej nazwiskiem i datami ozdobionej motylami nie umieszczono na krzyżu. Z uwagi na to, że pogrzeb był świecki, zastąpiła go zwykła drewniana sztacheta.

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. EastNews
Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. EastNews
Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. East News
Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. East News

 

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. AKPA
Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. AKPA
Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. AKPA
Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. AKPA
Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. AKPA
Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. AKPA