Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Pogrzeb Kipiel-Sztuki. Tak zostanie pożegnana Halinka z "Kiepskich"
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 12.06.2024 18:26

Pogrzeb Kipiel-Sztuki. Tak zostanie pożegnana Halinka z "Kiepskich"

Marzena Kipiel-Sztuka
fot. KAPiF

Marzena Kipiel-Sztuka dokładnie wiedziała, jak ma wyglądać jej pogrzeb. Teraz znane są już wszystkie szczegóły ceremonii. Gdzie i w jaki sposób zostanie pochowana serialowa Halinka?

Marzena Kipiel-Sztuka: co wiadomo o pogrzebie?

Marzena Kipiel-Sztuka zmarła 9 czerwca, w wieku 58 lat. Renata Pałys już wcześniej w rozmowie ze Światem Gwiazd zdradziła, gdzie zostanie pochowana jej przyjaciółka i koleżanka z planu “Świata według Kiepskich”.

Marzena będzie pochowana w Legnicy, w swoim rodzinnym mieście, z którym czuła się bardzo związana – wyjaśniła nam serialowa Paździochowa.

Pogrzeb Kipiel-Sztuki nie był organizowany przez rodzinę. Aktorka nie była niestety w dobrych relacjach ze swoją siostrą Dorotą. Wiadomo, kto zajął się pochówkiem i gdzie dokładnie się odbędzie.

"Marzena długo była zazdrosna". O co? Kipiel-Sztuka nawet na łożu śmierci nie wybaczyła siostrze Pałys o ostatnich chwilach Kipiel-Sztuki. Tam się rozgrywał dramat

Marzena Kipiel-Sztuka: szczegóły ceremonii pogrzebowej

Pogrzeb Kipiel-Sztuki odbędzie się 13 czerwca o godzinie 13:15 w Legnicy. Ceremonia będzie miała charakter świecki, rozpocznie się w Kaplicy Cmentarnej, a później ciało spocznie na tamtejszym cmentarzu komunalnym przy ulicy Wrocławskiej. Organizatorami są Renata Pałys, menadżer Marzeny z Agencji Aktorskiej Edwin oraz hospicjum w Wałbrzychu. Przy okazji odbędzie się też kwesta na tę ostatnią organizację.

Serialowa Halinka Kiepska miała bardzo konkretne życzenia, dotyczące swojego pochówku. Aktorka “Świata według Kiepskich” pragnęła, by żałobnicy nie przynosili wieńców pogrzebowych, a zwyczajne, kolorowe kwiaty. Zamiast tradycyjnych czarnych ubrań mają się też zjawić ubrani na kolorowo.

Prośba o kolorowe stroje, zero wieńców, tylko kolorowe proste kwiaty. Będziemy kwestować na rzecz hospicjum w Wałbrzychu, które zaopiekowało się moją siostrą w cudowny sposób. Dlatego weźcie pieniążka że sobą, aby wrzucić do puszki. Tych, których nie będzie na pogrzebie, bardzo proszę o wpłaty na konto hospicjum w ramach "znicza" ku pamięci mojej siostry – napisała kilka dni temu w sieci Dorota Kipiel, która w rozmowie z Faktem dodała: “Ma być wesoło. Tak jak ona była wesoła, tak ma być”.

Miejsce ceremonii pogrzebowej jest wyjątkowe. I co wiadomo o pobycie Marzeny w wałbrzyskim hospicjum? O tym przeczytacie poniżej.

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki: miejsce pochówku

Kaplica Cmentarna na cmentarzu w Legnicy, w której odbędzie się ceremonia pogrzebowa aktorki, pochodzi z XIX wieku. Poświęcono ją w 1969. Budynek jest przepiękny, a okna zdobią witraże, wykonane w legendarnym Instytucie Witrażowym Adolpha Seilera. Całość została wyremontowana w 2021 roku, zdjęcie tego miejsca już po odnowieniu zobaczycie poniżej. Dlaczego zatem organizacją pogrzebu zmarłej gwiazdy zajęło się Hospicjum w Wałbrzychu?

Marzenka zmarła w Hospicjum w Wałbrzychu, spędziła tam ostatnie tygodnie, dlatego podczas pogrzebu będziemy zbierać pieniądze i kwestować na rzecz tego Hospicjum. Pięknie się nią opiekowali, Marzenka nie miała pieniędzy, i oni pokrywali wszystko. Na pogrzebie będą więc wolontariusze, którzy będą kwestować. Chcemy ich wesprzeć i podziękować – wyznała Dorota Kipiel w rozmowie z Faktem.

Marzena zostanie pochowana w grobie rodzinnym, wraz z rodzicami.

Marzena Kipiel-Sztuka, szczegóły pogrzebu, gdzie zostanie pochowana
Kaplica Cmentarna w Legnicy, fot. Aw58, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons
Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF
Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF
Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF
Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF

Źródło: Fakt