Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Siostra Marzeny Kipiel-Sztuki boi się pogrzebu
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 11.06.2024 12:15

Siostra Marzeny Kipiel-Sztuki boi się pogrzebu

Marzena Kipiel-Sztuka
fot. KAPiF/Facebook

9 czerwca zmarła Marzena Kipiel-Sztuka znana jako Halinka z serialu "Świat według Kiepskich". Aktorka miała jedną siostrę, z którą od dawna nie utrzymywała kontaktu. Teraz kobieta bardzo przeżywa odejście bliskiej osoby. Pogrzeb będzie dla niej szczególnie bolesny. Przekazano szczegóły ceremonii.

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Miała jedną siostrę

Wiadomość o odejściu 58-letniej gwiazdy telewizyjnego serialu pojawiła się w niedzielę na profilu Renaty Pałys. Panie wspólnie przez ponad dwie dekady występowały w produkcji "Świat według Kiepskich". Aktorka zdradziła, że Marzena Kipiel-Sztuka zmagała się z chorobą.

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka - napisała.

Na początku 2024 roku gwiazda trafiła do hospicjum w Wałbrzychu w związku z zabiegiem biodra. Na ból przy poruszaniu się skarżyła się już jakiś czas temu. Po operacji jej stan miał się znacznie pogorszyć.

Dla fanów wiadomość o śmierci "Halinki Kiepskiej" była ogromnym szokiem. W mediach społecznościowych pojawiały się kolejne pożegnalne posty, w tym od siostry aktorki. Kobiety nie miały ze sobą kontaktu.

Zmarła dziś moja siostra… Marzena Kipiel Sztuka, serialowa Halinka Kiepska. Nie miałyśmy dobrych relacji, nie będę tego ukrywać bo większość to wie. […] Jak byłam mała zawsze mnie broniła i manto spuszczała każdemu kto mi krzywdę zrobił. Zawsze mówiła, że mnie nienawidzi, ale kocha i nigdy nie pozwoli żeby ktoś mnie skrzywdził. Mądra, inteligentna, uparta…- pisała Dorota Kipiel.

Już wiadomo, co stało się z ukochanym psem Kipiel-Sztuki. To musiało złamać jej serce Skłócona siostra o ostatnich chwilach Kipiel-Sztuki. Nikt nie ujawnił aż takich szczegółów

Siostra Marzeny Kipiel-Sztuki boi się pogrzebu. Szczegóły ceremonii

Organizacji ostatniego pożegnania aktorki podjęło się hospicjum w Wałbrzychu, które opiekowało się 58-latką w ostatnich momentach jej życia. Wiadomo, że pogrzeb odbędzie się 13 czerwca o godzinie 13:15 w Legnicy na cmentarzu przy ulicy Wrocławskiej. 

Siostra Marzeny Kipiel-Sztuki zdradziła, że uroczystość będzie miała charakter świecki. Żałobnicy proszeni są o nieprzynoszenie wieńców, a także kolorowy ubiór. Dodatkowo podczas wydarzenia zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz instytucji, która opiekowała się aktorką.

Będziemy kwestować na rzecz hospicjum w Wałbrzychu, które zaopiekowało się moja siostrą w cudowny sposób. Dlatego weźcie pieniążka ze sobą, aby wrzucić do puszki. Tych, których nie będzie na pogrzebie bardzo proszę o wpłaty na konto hospicjum w ramach "znicza" ku pamięci mojej siostry - przekazała Dorota Kipiel.

Siostra aktorki bardzo przeżywa zbliżającą się ceremonię. Ze względu na słaby kontakt w ostatnich latach, obawia się ostatniego pożegnania.

Niestety teraz jej nie ma, a ja muszę żyć z tym, że się nie pogodziłyśmy, nie porozmawiałyśmy. Bardzo boję się pogrzebu, przeraża mnie to - wyznała "Faktowi".

Marzena Kipiel-Sztuka spocznie w rodzinnym grobie. Kiedyś w tym miejscu dołączy do bliskich także jej siostra.

Marzena Kipiel-Sztuka nie utrzymywała kontaktu z siostrą

W życiu sióstr bywały różne, często bardzo bolesne, moment, jednak wydawało się, że posiadanie siebie nawzajem będzie dla nich pomocne. Niestety w ostatnich latach Marzena Kipiel-Sztuka zupełnie nie utrzymywała kontaktu z młodszą siostrą. 

Niestety nie udało nam się pogodzić i porozmawiać przed śmiercią. Marzenka była jeszcze bardziej uparta niż ja i kategoryczna. Choć wysyłałam jej miłe SMS-y, pisałam, że kocham, nie chciała kontaktu. Nic nie mogłam zrobić - przyznała Dorota Kipiel.

Panie miały podobny charakter, co niestety sprawiło, że obie kierowały się bardziej dumą niż wybaczeniem. Teraz siostra Marzeny Kipiel-Sztuki będzie boleśnie przeżywała ostatnie pożegnanie.

Jesteśmy dwie szalone artystyczne dusze, dlatego nie mogłyśmy się dogadać. Obie byłyśmy uparte. Po części wynikało to też z dzieciństwa, z wychowania w domu. Ale obie miałyśmy ciężkie życie - tłumaczyła.

Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF
Siostra Marzeny Kipiel-Sztuki boi się pogrzebu, fot. KAPiF
Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF
Siostra Marzeny Kipiel-Sztuki boi się pogrzebu, fot. KAPiF

Źródło: Fakt