Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Skłócona siostra o ostatnich chwilach Kipiel-Sztuki. Nikt nie ujawnił aż takich szczegółów
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 10.06.2024 19:20

Skłócona siostra o ostatnich chwilach Kipiel-Sztuki. Nikt nie ujawnił aż takich szczegółów

Marzena Kipiel-Sztuka
fot. KAPiF

Wczoraj poinformowano o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki. Teraz siostra zmarłej wyjawiła kulisy walki o życie serialowej Halinki Kiepskiej.

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje

Marzena Kipiel-Sztuka odeszła 9 czerwca. Informację o jej śmierci przekazała Renata Pałys, która była jej koleżanką na planie serialu "Świat Według Kiepskich". Ten jedyny komunikat wystarczył, aby wywołać smutek na twarzach jej wielbicieli.

 Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka – napisała.

Wiadomość o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki wstrząsnęła fanami. Jej koleżanka z planu opowiedziała o ostatnich momentach życia aktorki.

To nie była nagła śmierć. Marzena od jakiegoś czasu poważnie chorowała, ale nie chciała, żeby o tym mówić. Po prostu przegrała z bardzo poważną chorobą – wytłumaczyła Pałys w rozmowie ze Światem Gwiazd.

Siostra zmarłej również wyjawiła, jak wyglądały ostatnie chwile gwiazdy.

Marzena Kipiel-Sztuka robiła wszystko, żeby ratować sytuację Najbliższa rodzina nie pochowa Marzeny Kipiel-Sztuki. Wszystko już zaplanowane

Kipiel-Sztuka desperacko walczyła o zdrowie

Młodsza siostra Marzeny Kipiel-Sztuki – Dorota, opowiedziała, jak wyglądało odejście gwiazdy. Zdradziła, że serialowa Halinka zaplanowała całą uroczystość pogrzebową. Podzieliła się bardzo intymnymi szczegółami z życia aktorki, z którą w ostatnich latach nie miała dobrej relacji. Nikt inny nie był bliżej serialowej Halinki, dzięki czemu dowiadujemy się nowych faktów na temat jej odejścia:

Marzenka do końca była świadoma, odeszła pięknie, spokojnie, bez bólu, wśród dobrych ludzi. Powiedziano mi, że lepszego odejścia nie można sobie wymarzyć. Wszystko zaplanowała, a pogrzeb odbędzie się tak, jak chciała, będzie zgodnie z jej wolą. Dokładnie powiedziała, jak ma wyglądać pochówek – mówiła  Dorota.

Wyznała też, jak będzie wyglądał pogrzeb. 

Pogrzeb będzie miał charakter świecki, nie może być wieńców i ma być kolorowo. Wszyscy mają przyjść kolorowo ubrani i przynieść kolorowe kwiaty. Ma być wesoło. Tak jak ona była wesoła, tak ma być — opowiada Dorota “Faktowi”.

Dorota Kipiel – siostra Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. Facebook
Dorota Kipiel – siostra Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. Facebook

Dorota i Marzena nie miały ze sobą kontaktu, chociaż ta pierwsza walczyła o to, by go odzyskać, zwłaszcza gdy diagnoza lekarzy nie zwiastowała niczego dobrego:

Niestety nie udało nam się pogodzić i porozmawiać przed śmiercią. Marzenka była jeszcze bardziej uparta niż ja i kategoryczna. Choć wysyłałam jej miłe SMS-y, pisałam, że kocham, nie chciała kontaktu. Nic nie mogłam zrobić. Niestety teraz jej nie ma, a ja muszę żyć, z tym że się nie pogodziłyśmy, nie porozmawiałyśmy. Bardzo boję się pogrzebu, przeraża mnie to – mówiła.

Kiedy odbędzie się ostatnie pożegnanie Marzeny Kipiel-Sztuki?

Szczegóły pogrzebu Marzeny Kipiel-Sztuki

Informacje dotyczące pogrzebu Marzeny Kipiel-Sztuki zostały ogłoszone publicznie w poniedziałek. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w czwartek, 13 czerwca, o godzinie 13:15 w Kaplicy Cmentarnej przy ulicy Wrocławskiej w Legnicy.

 Podczas uroczystości planowana jest zbiórka na rzecz Wałbrzyskiego Hospicjum, gdzie artystka spędziła swoje ostatnie dni. Dodatkowo, zgodnie z życzeniem Marzeny Kipiel-Sztuki, rodzina prosi o przynoszenie kolorowych kwiatów zamiast tradycyjnych wieńców. Uczestnicy zostali także poproszeni o ubranie się w kolorowe, a nie czarne ubrania.

Ja po prostu przyjdę na pogrzeb. Ona spocznie w rodzinnym grobie z rodzicami. Kiedyś i ja będę z nimi leżeć — kończy siostra Marzeny Kipiel-Sztuki.

Marzena Kipiel-Sztuka miała 58 lat.

Marzena Kipiel-Sztuka,fot. KAPiF
Marzena Kipiel-Sztuka,fot. KAPiF
Marzena Kipiel-Sztuka,fot. KAPiF
Marzena Kipiel-Sztuka,fot. KAPiF