Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Pałys o ostatnich chwilach Kipiel-Sztuki. Tam się rozgrywał dramat
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 09.06.2024 18:05

Pałys o ostatnich chwilach Kipiel-Sztuki. Tam się rozgrywał dramat

Marzena Kipiel-Sztuka
fot. KAPiF

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. W mediach pojawiały się wcześniej niepokojące doniesienia o jej stanie, jednak dopiero teraz Renata Pałys wyznała, co działo się przed śmiercią serialowej Halinki Kiepskiej. W jakim była stanie? Padły rozdzierające słowa.

Na co zmarła Marzena Kipiel-Sztuka?

Marzena Kipiel-Sztuka zmarła 9 czerwca, około 9 rano. O jej śmierci poinformowała Renata Pałys, prywatnie jej przyjaciółka, a zawodowo – koleżanka z planu “Świat według Kiepskich”, gdzie grała Paździochową. Już wtedy przyznała, że serialowa Halinka Kiepska długo chorowała. W rozmowie ze Światem Gwiazd Pałys wyznała, gdzie zostanie pochowana Kipiel-Sztuka.

Marzena będzie pochowana w Legnicy, w swoim rodzinnym mieście, z którym czuła się bardzo związana. We wtorek będzie wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb – ogłosiła nam Renata Pałys.

Inna znajoma Marzeny przekazała nam, że gwiazda zostanie pochowana w grobie swoich rodziców

Bardzo ich kochała. To dlatego, gdy wyszła za mąż za Konrada Sztukę (reżysera – red.), została przy swoim panieńskim nazwisku Kipiel. Chciała, by nazwisko rodziców przetrwało – usłyszeliśmy.

Teraz Renata Pałys ujawniła, jak wyglądały ostatnie godziny serialowej Halinki. Co działo się z Kipiel-Sztuką przed jej śmiercią? Ta relacja wywołuje łzy.

Tylko u nas: Renata Pałys o pogrzebie Marzeny Kipiel-Sztuki Rodzona siostra żegna Marzenę Kipiel-Sztukę. Padły przykre słowa

Renata Pałys o ostatnich chwilach Marzeny Kipiel-Sztuki

Renata Pałys grała w “Świecie według Kiepskich” Helenę Paździoch. Jej serialowy mąż, czyli Ryszard Kotys, zmarł w 2021. Teraz niestety przyszło jej oglądać śmierć własnej przyjaciółki. Rozmawiając z dziennikarzem “Super Expressu” nie mogła przestać płakać. Opowiedziała jednak o ostatnich chwilach Kipiel-Sztuki.

To nie była nagła śmierć. Marzena od jakiegoś czasu poważnie chorowała, ale nie chciała, żeby o tym mówić. Po prostu przegrała z bardzo poważną chorobą – wytłumaczyła Pałys.

Renata zaznaczyła jednak, że to nie choroba płuc była przyczyną śmierci Marzeny.

Nie, nie zmarła z powodu choroby płuc. Ona po prostu paliła dużo. Miała inną, przewlekłą chorobę. Chorowała od dawna – wyznała serialowa Paździochowa.

Renata Pałys widziała się z Kipiel-Sztuką wieczorem przed śmiercią. Okazuje się, że obie zdawały sobie sprawę, że koniec jest bliski.

Wczoraj się z nią widziałem, proszę pana – mówi aktorka, po czym wyjaśnia, czy coś zapowiadało śmierć – Oczywiście, że tak. Tak… – kończy łamiącym się głosem.

Naszej redakcji udało się porozmawiać z reżyserem serialu “Świat według Kiepskich”. Co o śmierci Kipiel-Sztuki mówi Okił Khamidow?

Reżyser "Świata według Kiepskich" o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki

Od kilku lat w mediach pojawiały się niepokojące informacje o stanie Marzeny Kipiel-Sztuki. W wywiadach wspominała o problemach finansowych, depresji i pogarszającym się zdrowiu. Szczególny kryzys nastąpił w pandemii, kiedy najpierw przerwano zdjęcia do “Świata według Kiepskich”, a później serial stracił dwóch aktorów głównej obsady: Ryszarda Kotysa i Dariusza Gnatowskiego.

Bardzo przykra wiadomość, bardzo, brak słów. Przecież była jeszcze młodą kobietą, 58 lat to nie wiek na umieranie. Wiedziałem, że jest chora, ale zawsze była taka wesoła. Zawsze. Gdy mieliśmy przerwę w kręceniu, to z taką radością wracała na plan. Myślę, że ten serial ją przy życiu trzymał – mówi Światu Gwiazd Okił Khamidow.

Reżyser serialu zastanawia się, czy zakończenie produkcji “Kiepskich” nie wpłynęło na pogorszenie stanu aktorki.

Może dlatego zmarła, bo serial się skończył? Nie chcę spekulować, ale są tacy aktorzy, którzy nie mogą żyć bez pracy, która jest ich pasją i miłością. Marzence praca w "Kiepskich” dodawała skrzydeł. Nie potrafiłbym powiedzieć złego słowa o niej. Wesoła, radosna. Zawsze chciała wszystkim pomagać, nie tylko ludziom, ale i zwierzętom. Ogromnie serdeczna i przyjacielska – mówi nam ze smutkiem Khamidow.

Kipiel-Sztuka nie miała dzieci, ale pozostawiła po sobie ukochanego pieska, który dodawał jej sił w ostatnich latach. O tym, co się z nim stanie, przeczytacie tutaj.

Marzena Kipiel-Sztuka, Renata Pałys, ostatnie chwile aktorki, co się z nią działo przed śmiercią
Obsada serialu na 15-lecie “Świata według Kiepskich”, fot. KAPiF
Marzena Kipiel-Sztuka, Renata Pałys, ostatnie chwile aktorki, co się z nią działo przed śmiercią
Obsada serialu na premierze książki o “Świecie według Kiepskich”, fot. KAPiF
Marzena Kipiel-Sztuka, Renata Pałys, ostatnie chwile aktorki, co się z nią działo przed śmiercią
Renata Pałys i Ryszard Kotys, fot. KAPiF

Źródło: Super Express, Fakt, Świat Gwiazd