Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Marzena Kipiel-Sztuka przebywała w ośrodku psychiatrycznym
Łukasz Ossowski
Łukasz Ossowski 09.06.2024 13:19

Marzena Kipiel-Sztuka przebywała w ośrodku psychiatrycznym

Marzena Kipiel-Sztuka
fot. KAPiF

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Wcześniej przeżyła wielką tragedię. Gwiazda trafiła do ośrodka psychiatrycznego.

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje

Marzena Kipiel-Sztuka zmarła 9 czerwca nad ranem. Smutną wiadomość w social mediach przekazała Renata Pałys, którą fani również doskonale znają ze “Świata według Kiepskich”. 

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka - napisała.
 

Pod postem natychmiast pojawiła się lawina kondolencji od fanów, którzy w pierwszej chwili nie dowierzali w smutne doniesienia. Życie popularnej aktorki nie było usłane różami. Przeżyła wielką tragedię.

Marzena Kipiel-Sztuka poważnie chorowała. Na co zmarła aktorka? Marzena Kipiel-Sztuka straciła czterech partnerów, każdy odszedł przed 50-tką

Marzena Kipiel-Sztuka przebywała w szpitalu psychiatrycznym

Marzena Kipiel-Sztuka w sylwestra w Kołobrzegu poznała swojego drugiego męża, rehabilitanta Przemka Buksakowskiego. 

W 2007 roku wzięli ślub. To małżeństwo pełne było emocji. Mówiono, że mąż aktorki zmaga się z chorobą alkoholową. Kiedy wszystko zaczęło się układać, doszło do tragedii. 

Pechowy styczeń. Pani Marzena szła beztrosko na spacer z psem. Komórka rozładowana, głowa pełna myśli, na karetkę i samochody policyjne koło domu nie zwróciła nawet uwagi. [...] Na chodniku pod blokiem leżał on, jej mąż Przemek. I umierał. Niewydolność krążenia naczyniowego. Miał astmę...” - informował wówczas tygodnik "Rewia".

Tego dla Kipiel-Sztuki było za wiele. Załamała się.

Po jego śmierci załamałam się, dopadła mnie depresja i koniec końców wylądowałam w ośrodku psychiatrycznym. Tak naprawdę doszłam do siebie po pięciu latach” - wyznała aktorka w rozmowie z "Faktem".

Specjalistyczna pomoc oraz wsparcie przyjaciół sprawiły, że Kipiel-Sztuka znowu stanęła na nogi. Słyszała jednak przykre komunikaty na swój temat. Mówiono o niej "czarna wdowa". 

Usłyszałam to kilkukrotnie. Że mam złą karmę, która powoduje śmierć najbliższych. Gdybym przejmowała się takim stwierdzeniami, do dziś nie wyszłabym z ośrodka. Teraz jestem jak żołnierz - odporna, twarda, zahartowana - mówiła ”Faktowi" aktorka.

Mimo takich traum serialowa Halinka Kiepska nie przestała wierzyć w ludzi i miłość. 

Marzena Kipiel-Sztuka miała problemy finansowe

Aktorka przez ponad dwie dekady była związana i kojarzona głównie z “Serialem Świat Według Kiepskich”. Czas zakończenia emisji nowych docinków zbiegł się z pandemią. To sprawiło, że gwiazda popadła w finansowe tarapaty. 

Od dawna nie mam już oszczędności, a miejsce, w którym trzymałam moje zaskórniaki, od kilku tygodni także świeci pustką. W pewnym momencie było tak źle, że zdecydowałam się wziąć kredyt w banku, by opłacić prąd, czynsz i gaz na kilka miesięcy do przodu. Dzięki pożyczce mogłam też kupić dużo karmy dla mojego mopsa Gienka i trochę zapełnić lodówkę – wyznała w Twoim Imperium.

Gwiazda miała zaledwie 58 lat.

Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF
Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF
Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF
Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF