Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Marzena Kipiel-Sztuka poważnie chorowała. Na co zmarła aktorka?
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 09.06.2024 12:59

Marzena Kipiel-Sztuka poważnie chorowała. Na co zmarła aktorka?

Marzena Kipiel-Sztuka
fot. KAPiF

Znana z serialu "Świat według Kiepskich" Marzena Kipiel-Sztuka odeszła w wieku 58 lat. Gwiazda do końca trwała przy produkcji uwielbianej przez widzów Polsatu. Po zakończeniu współpracy pojawiły się problemy. Kłopoty zdrowotne i finansowe wykańczały aktorkę.

Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka. Wieści przekazała koleżanka z planu

Wiadomością o śmierci znanej aktorki podzieliła się jej koleżanka z planu, Renata Pałys. Aktorki przez ponad dwie dekady zachwycały widzów doskonałymi rolami Halinki Kiepskiej i Heleny Paździoch. 

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka - napisała krótko aktorka.

Marzena Kipiel-Sztuka pomimo kłopotów zdrowotnych współpracowała z serialem Polsatu do samego końca. Po zakończeniu produkcji pojawiły się kolejne problemy.

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Zmarła Halinka z "Kiepskich". Miała 58 lat Pilny apel ws. dzieci zmarłej Barbary Sienkiewicz. Obcy ludzie zdobyli się na piękny gest

Marzena Kipiel-Sztuka zmagała się z kłopotami zdrowotnymi

Aktorka od dawna zmagała się już z kłopotami zdrowotnymi. Publicznie mówiła o trudnościach, z jakimi musi radzić sobie każdego dnia. Skarżyła się m.in.: na depresję oraz samotność.

Ja tak samo chodzę do toalety, mam gorsze dni, dzięki „Kiepskim” mogę iść do dobrego okulisty i kupić sobie dobre okulary, żeby zakryć zmarszczki i nie ruszać skalpela, ale lubmy się takimi, jakimi jesteśmy. Dzisiaj czuję się świetnie, ale jak zwykle mam tremę, jestem zakręcona - tłumaczyła Marzena Kipiel-Sztuka w rozmowie z "Jastrząb Post".

Do tego doszły fizyczne dolegliwości, które utrudniały jej poruszanie się. Chorowała na przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, a także odczuwała ból stawu biodrowego. Bywały dni, w których nawet chodzenie sprawiało jej trudności.

Człapię po schodach, niemiłosiernie szuram nogami i zażywam silne środki przeciwbólowe. Nie mogę spać, nie mam apetytu, trudno mi się na czymkolwiek skupić. Jak tak dalej pójdzie, wyląduję na wózku inwalidzkim - wyznała "Twojemu Imperium".

Marzena Kipiel-Sztuka miała problemy finansowe

Aktorka otwarcie przyznawała, że miała kłopoty z oszczędzaniem. W czasach świetności serialu "Świat według Kiepskich" mogła pozwolić sobie na komfortowe życie. Po zakończeniu nagrań pojawiły się kryzysowe sytuacje.

Od dawna nie mam już oszczędności, a miejsce, w którym trzymałam moje zaskórniaki, od kilku tygodni także świeci pustką. W pewnym momencie było tak źle, że zdecydowałam się wziąć kredyt w banku, by opłacić prąd, czynsz i gaz na kilka miesięcy do przodu - mówiła ze smutkiem.

Marzena Kipiel-Sztuka po zakończeniu produkcji Polsatu nadal pozostawała w oczach fanów "Halinką Kiepską". Teraz inetrnauci składają wyrazy żalu z powodu śmierci aktorki.

KAPIF_oryginal_K749593F.jpg
Marzena Kipiel-Sztuka miała poważne kłopoty zdrowotne, fot. KAPiF
Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF
Marzena Kipiel-Sztuka miała poważne kłopoty zdrowotne, fot. KAPiF

Źródło: Twoje Imperium, Jastrząb Post