Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Pilny apel ws. dzieci zmarłej Barbary Sienkiewicz. Obcy ludzie zdobyli się na piękny gest
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 09.06.2024 11:06

Pilny apel ws. dzieci zmarłej Barbary Sienkiewicz. Obcy ludzie zdobyli się na piękny gest

Barbara Sienkiewicz
fot. East News

Barbara Sienkiewicz była znana ze swoich telewizyjnych ról, a także z tytułu "najstarszej matki w Polsce". Zmarła w wieku 69 lat, pozostawiając małoletnie dzieci. Teraz w ich sprawę zaangażowali się obcy ludzie. Ich inicjatywa ściska za serce.

Nie żyje Barbara Sienkiewicz. Poruszający wpis

Gwiazda była znana ze swoich ról w popularnych serialach Telewizji Polskiej m.in.: "Na dobre i na złe" oraz "M jak miłość". Zawsze marzyła o macierzyństwie, a jej wola spełniła się dopiero przy kwiecie wieku. Gdy miała 60 lat, powitała na świecie dwójkę dzieci.

O śmierci aktorki poinformowały media. Barbara Sienkiewicz została znaleziona we własnym mieszkaniu. W domu znajdował się wówczas jej znajomy oraz pociechy.

Chwilę przed godziną 3:00 w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące podejrzenia zgonu kobiety. Zastali na miejscu ratowników, oni potwierdzili zgon 69-letniej kobiety. Na miejscu w mieszkaniu obecny był znajomy tej pani. Zgon nie ma charakteru kryminalnego - powiedziała podkomisarz Ewa Kołdys, oficer prasowa Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II w rozmowie z "SuperExpressem".

Wspierał Barbarę Sienkiewicz po narodzinach dzieci. Teraz padło smutne wyznanie Przełomowy wywiad Barbary Sienkiewicz

Wzruszający gest ku pamięci Barbary Sienkiewicz

Bliscy aktorki skupili się obecnie na organizacji ostatniego pożegnania zmarłej. Z uwagi na późne macierzyństwo trudno było jej otrzymać wsparcie od władz. Z czasem Barbara Sienkiewicz zaczęła stronić od towarzystwa innych.

Ona od tamtego czasu jak się poparzyła, to poszła w samotność, oddaliła się od ludzi - mówił Olgierd Łukaszewicz, prezes ZASP.

Teraz jednak w mediach społecznościowych pojawiała się informacja od szkolnej społeczności dzieci Barbary Sienkiewicz. Rodzice rówieśników wyciągnęli rękę do pogrążonych w żałobie pociech. Na ich wsparcie zostanie zorganizowana zbiórka pieniężna. 

W obliczu trudności i tragedii nikt nie powinien być sam. Jesteśmy jedną społecznością szkolną, dlatego też w ostatniej chwili zmieniamy cel, na który zostaną przekazane środki zebrane podczas jutrzejszego pikniku - wesprzemy Anię i Piotrusia, którzy dziś stracili matkę - zapowiedziano.

Barbara Sienkiewicz pozostawiła dwójkę dzieci

Po narodzinach bliźniąt Barbara Sienkiewicz szybko wzbudziła sensację jako "najstarsza matka w Polsce". Sama nie ujawniała szczegółów zajścia w ciążę, a także nie odpowiadała na temat zapłodnienia metodą in vitro.

Jestem mamą, wychowuję zdrowe dzieci więc dlaczego ludzie mnie oceniają? Może za 100 albo 200 lat mamy w późniejszym wieku będą rodziły dzieci? Skąd takie prawo? Dlaczego aż do tego stopnia? […] Zdrowe dzieci chowające się zdrowo. Skąd tyle nienawiści, sensacji? - podkreślała w rozmowie z “Super Expressem”.

Okazuje się, że Barbara Sienkiewicz była świadoma możliwości odejścia od dzieci, gdy te jeszcze nie osiągną pełnoletności. Sama spisała testament, a także podjęła decyzję, kto zaopiekuje się Anią i Piotrem.

Jakiś czas temu musiałam pojechać do Łodzi, załatwić jakąś sprawę. Jechałam samochodem trasą szybkiego ruchu. Przed wyjazdem do Łodzi napisałam testament i zostawiłam go w domu. Muszę mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Staram się przewidzieć przyszłość. [...] Pani marszałkini Wanda Nowicka zaproponowała, że ona przejmie dzieci. Sama wysunęła tę propozycję - wyznała aktorka tabloidowi.

Barbara Sienkiewicz, fot. Facebook
Wzruszający gest w stronę dzieci Barbary Sienkiewicz, fot. Facebook
Barbara Sienkiewicz, fot. East News
Wzruszający gest w stronę dzieci Barbary Sienkiewicz, fot. East News
Barbara Sienkiewicz, fot. East News
Wzruszający gest w stronę dzieci Barbary Sienkiewicz, fot. East News

Źródło: SE