Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > To okrutne jak Kopacz potraktowała Barbarę Sienkiewicz
Karolina Kurek
Karolina Kurek 07.06.2024 18:51

To okrutne jak Kopacz potraktowała Barbarę Sienkiewicz

Barbara Sienkiewicz
fot. East News, TVN

Barbara Sienkiewicz nie żyje. Kilka lat temu aktorka opowiadała i swojej trudnej sytuacji i wyznała, jak potraktowała ją ówczesna premier Ewa Kopacz. Szczegóły. 

Nie żyje Barbara Sienkiewicz

W czwartek 7 czerwca media obiegła przykra informacja o śmierci Barbary Sienkiewicz. Kobieta kilka lat temu stała się rozpoznawalna w mediach, ponieważ w wieku 60. lat urodziła ona bliźnięta, Anię i Piotrusia. 

Telewidzowie mogli oglądać artystkę w wielu produkcjach, gdzie najczęściej grała drugoplanowe lub epizodyczne role. Wśród nich można wymienić m.in. “Na Wspólnej”, “Klan”, czy “M jak Miłość”. 

O śmierci Barbary Sienkiewicz jako pierwszy poinformował tytuł “SuperExpress”. Nad ranem pod mieszkaniem aktorki pojawiły się karetki pogotowia i policja. Na miejscu stwierdzono zgon. 

Chwilę przed godz. 3. w nocy, policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące podejrzenia zgonu kobiety. Zastali na miejsc ratowników, oni potwierdzili zgon 69-letniej kobiety. Na miejscu w mieszkaniu obecny był znajomy tej pani. Zgon nie ma charakteru kryminalnego - powiedziała w rozmowie z “Super Expressem” oficer prasowa Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II, podkomisarz Ewa Kołdys. 

Kim jest ojciec bliźniąt Sienkiewicz? Dzieci nie usłyszały prawdy Ile lat naprawdę miała Barbara Sienkiewicz? Klepsydra ujawniła, jak bardzo zaniżała swój wiek

Tak Ewa Kopacz potraktowała Barbarę Sienkiewicz

Kilka lat temu Barbara Sienkiewicz była gościem programu “Dzień Dobry TVN”. W rozmowie z Kingą Rusin opowiedziała o sytuacji, w jakiej się znalazła, po urodzeniu dzieci. Aktorka nie otrzymała zasiłku macierzyńskiego i podjęła kroku w tym kierunku. Sprawa była skomplikowana, gdyż kobieta w tamtym momencie była już na emeryturze, a tej i zasiłku nie można łączyć. 

Sienkiewicz zgłosiła o pomoc do ówczesnego prezesa Związku Artystów Scen Polskich, Olgierda Łukaszewicza. Aktorka zwróciła się z prośbą o przyznanie dodatku do emerytury w kwocie 500 zł. Odpowiedź przyszła od premier Ewy Kopacz i była ona negatywna. Kobieta jednak wyznała, że jest za to wdzięczna. 

Ja dziękuje za to, że dostałam odpowiedź negatywną z kancelarii pani premier. W momencie kiedy przeczytałam tę odpowiedź, to była jakaś ulga pewnego rodzaju nie wiem jak to wytłumaczyć, to była ulga. 

Sienkiewicz przyznała również, że miała żal, iż Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, do którego zgłosiła się w pierwszej kolejności ze swoją sprawą, odmówiło. Przypomnijmy, że miała ona 40-letni staż pracy jako aktorka oraz przez 20 lat tworzyła Teatr dla Dzieci "Gong".

Kto zajmie się dziećmi Barbary Sienkiewicz?

Sienkiewicz w 2015 roku została nieoficjalnie nazwana “najstarszą mamą w Polsce”. Aktorka w 2015 roku została mamą . Na świat przyszły bliźniaki, które otrzymały imiona Piotr i Anna. Barbara nie ukrywała radości z macierzyństwa, a w wielu wywiadach podkreślała, że ma mnóstwo, energii, zapału i chęci. 

Ania i Piotrek urodzili się zdrowi, dostali 10 pkt. w skali Apgar. Chęć bycia mamą nieraz jest tak silna, że pokonuje wszystkie bariery. Wszystkie, jeżeli się naprawdę chce - opowiadała o dzieciach w programie “Express Wieczorny”. 

Artystka przed śmiercią spisała testament, w którym wyznaczyła osobę, która zajmie się bliźniakami, gdyby jej zabrakło. Okazała się nią być inna znana kobiet na polskiej scenie politycznej. Mowa o Wandzie Nowickiej. 

Pani marszałkini Wanda Nowicka zaproponowała, że ona przejmie dzieci. Sama wysunęła tę propozycję. Można takie sprawy załatwić przez akt notarialny, ale też przez sąd rodzinny. Wszystko jest zapisane w testamencie. Bardzo jej serdecznie dziękuję. To jest wieloletnie wsparcie tej pani, do której zostałam skierowana. Szczerze i uczciwie dziękuję - wyznała. 

Ewa Kopacz, fot. KAPiF
Ewa Kopacz, fot. KAPiF
Barbara Sienkiewicz, fot. TVN
Barbara Sienkiewicz, fot. TVN