Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Ile lat naprawdę miała Barbara Sienkiewicz? Klepsydra ujawniła, jak bardzo zaniżała swój wiek
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 22.06.2024 22:32

Ile lat naprawdę miała Barbara Sienkiewicz? Klepsydra ujawniła, jak bardzo zaniżała swój wiek

Barbara Sienkiewicz wiek, rok urodzenia
fot. EastNews

Ile lat miała Barbara Sienkiewicz? Wiek aktorki, która została okrzyknięta “najstarszą matką w Polsce” budził kontrowersje. Wszystko za sprawą udostępnionych publicznie danych. Teraz mamy potwierdzenie.

Barbara Sienkiewicz nie żyje

Barbara Sienkiewicz występowała m.in. w Teatrze Lalka w Warszawie. Była też założycielką Teatru dla Dzieci "Gong". Rozpoznawalność przyniosły jej jednak przede wszystkim występy w popularnych produkcjach telewizyjnych. 

Aktorka miała na swoim koncie role w takich uwielbianych przez telewidzów serialach jak “Na dobre i na złe”, “Przyjaciółki”, “Na Wspólnej”, “Ranczo”, “Plebania”, czy “M jak miłość”. Sienkiewicz wielokrotnie grały także różne epizody w kultowej polskiej telenoweli “Klan”.

7 czerwca media obiegła bardzo smutna wiadomość o śmierci Barbary Sienkiewicz. Aktorka zmarła w wieku 69 lat. Jak donosi “Super Express”, tego samego dnia nad ranem pod jej blokiem pojawiły się dwie karetki. Na miejscu zjawiła się też policja. Lekarz stwierdził zgon. 

Chwilę przed godz. 3. w nocy, policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące podejrzenia zgonu kobiety. Zastali na miejsc ratowników, oni potwierdzili zgon 69-letniej kobiety. Na miejscu w mieszkaniu obecny był znajomy tej pani. Zgon nie ma charakteru kryminalnego - powiedziała w rozmowie z “Super Expressem” oficer prasowa Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II, podkomisarz Ewa Kołdys. 

Barbara Sienkiewicz z dziećmi żyła w maleńkiej kawalerce. Pokazała skromniutkie wnętrza w telewizji Urodziła, gdy miała 60 lat. W końcu mówi prawdę o ojcu dzieci. Aktorka "M jak Miłość" przerwała milczenie

Sąsiadka o śmierci Barbary Sienkiewicz

O szczegółach tragicznego zdarzenia opowiedziała sąsiadka aktorki.

Ona chorowała, chyba miała żółtaczkę, coś tam po drodze też wyszło. Niedawno wyszła ze szpitala, niby w stanie dobrym, a tu takie smutne wieści - powiedziała kobieta w rozmowie z tabloidem.

Barbara Sienkiewicz osierociła dwoje małych dzieci.

Nasze dzieci razem chodziły do szkoły, lubiły się. Straszna tragedia. Co dalej z jej maluchami? Zawsze im pomagaliśmy, byliśmy bardzo zgrani. Miałam łzy w oczach, gdy wynosili ją na noszach - dodała sąsiadka aktorki.

Ile lat miała Barbara Sienkiewicz? Rok urodzenia najstarszej matki w Polsce

W wieku 60 lat Sienkiewicz urodziła bliźnięta. Jej ciąża i poród wywołały poruszenie w mediach w kraju i za granicą, a wszystko za sprawą późnego wieku. To ewenement na skalę światową.

Tuż po tym, jak do mediów wyszła informacja o jej sytuacji, wyszło na jaw, że kobieta zaniżała swój wiek. Pojawiły się też informacje, że Barbara Sienkiewicz wcale nie ma 60 lat, tylko 50. Skąd ta pomyłka? Szybko wyszło na jaw, że “najstarsza matka w Polsce” odmładzała się o 10 lat w swoim portfolio udostępnianym na stronach agencji aktorskich. 

W krótkim CV pisała, że urodziła się w 1965 roku, chociaż tak naprawdę przyszła na świat dekadę wcześniej. Informator Świata Gwiazd podaje, że na Cmentarzu Północnym jest klepsydra Barbary Sienkiewicz z datą ur. listopad 1950. 

Odmładzała się i nie mówiła prawdy. A dzieci urodziła, mając lat 64 - mówi nasz informator. 

Zaniżoną informację o jej wieku znaleźliśmy także na stronie agencji SEKNE. Czemu aktorka zmienia swój wiek? Nigdy na ten temat nie zabrała głosu. Nieoficjalnie mówiło się, że w obawie przed brakiem ról wolała oficjalnie być młodsza.

Barbara Sienkiewicz zaniżała swój wiek
Barbara Sienkiewicz i jej profil na stronie agencji SKENE
Barbara Sienkiewicz z dziećmi, fot. East News
Barbara Sienkiewicz, fot. EastNews