Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Kim jest ojciec bliźniąt Sienkiewicz? Dzieci nie usłyszały prawdy
Karolina Kurek
Karolina Kurek 07.06.2024 16:18

Kim jest ojciec bliźniąt Sienkiewicz? Dzieci nie usłyszały prawdy

Barbara Sienkiewicz
fot. East News, TVN

Barbara Sienkiewicz nie żyje. Lata temu zasłynęła w mediach, gdyż w wieku 60. lat urodziła bliźnięta. Kim jest ojciec dzieci? Szczegóły. 

Barbara Sienkiewicz nie żyje

W czwartek 7 czerwca w mediach pojawiła się informacja, że Barbara Sienkiewicz nie żyje. Kobieta odeszła w wieku 69 lat. Zasłynęła w mediach kilka lat temu, gdyż w wieku 60. lat została mamą. O śmierci aktorki, znanej mi.in. z “Na dobre i na złe” czy “M jak Miłość” poinformował dziennik “SuperExpress”. 

Z artykułu można dowiedzieć się, że w nocy z 6 na 7 czerwca po mieszkaniem Sienkiewicz stał ambulans i policja, co wskazuje, że kobieta najprawdopodobniej odeszła w domu.

Chwilę przed godziną 3:00 w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące podejrzenia zgonu kobiety. Zastali na miejscu ratowników, oni potwierdzili zgon 69-letniej kobiety. Na miejscu w mieszkaniu obecny był znajomy tej pani. Zgon nie ma charakteru kryminalnego - powiedziała podkomisarz Ewa Kołdys, oficer prasowa Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II w rozmowie z “SuperExpressem”. 

Sienkiewicz osierociła dwoje dzieci. 

Tak wyglądają dziś dzieci Barbary Sienkiewicz. Ania i Piotruś już są gwiazdami Urodziła, gdy miała 60 lat. W końcu mówi prawdę o ojcu dzieci. Aktorka "M jak Miłość" przerwała milczenie

Prawda o ojcu dzieci Sienkiewicz

Nadal nie jest wiadome, czy Barbara Sienkiewicz skorzystała z procedury in vitro, by zostać mamą. W mediach nie ma też informacji na temat ojca jej dzieci. Kobieta utrzymywała,  że decyzja o ciąży była przemyślana i bardzo pragnęła rodzicielstwa. Aktorka powiedziała więcej na ten temat. 

Pierwszy moment, kiedy zapragnęłam być mamą, pojawił się podczas rozmowy z moim lekarzem, który powiedział: "Pani ma młody wiek biologiczny". Zdziwiłam się. I to na tyle mocno zostało w mojej psychice, że wiedziałam i czułam, że mam jeszcze czas. Czułam w 100%, że dam radę. Gdybym tego nie czuła, to na pewno bym nie realizowała do końca swojej decyzji i chęci. I tak się stało. Wbrew wiedzy niektórych lekarzy ginekologów.

Opinia publiczna jest ciekawa, kim jest ojciec bliźniaków. Sienkiewicz, pytana o tę kwestię odpowiedziała, że nie zamierza wypowiadać się w tej sprawie. Utrzymywała, że jest to jej prywatne życie i zamierza je chronić, dlatego nie wyjawi nazwiska mężczyzny. 

To jest moja tajemnica i moja decyzja - mówiła stanowczo.

Ania i Piotr są coraz starsi i ciekawsi, dlatego wielokrotnie pytali matkę o ojca. Kobieta w rozmowie z dziećmi podtrzymywała, że chciał on zostać tatą, jednak sprawy poukładały się taki sposób, że nie ma go przy nich i kiedyś wyzna im dlaczego. 

Moje dzieci wiedzą, że był tata, był mężczyzną, który chciał mieć dzieci, że był ich tatą, ale z powodów, o których teraz nie powiem, nie ma taty. Mają tę podstawę psychiczną do tego, że są w pewnym sensie dowartościowane. W klasie moich dzieci jest sytuacja taka, że są dzieci, które mają tatę, ale i takie, które go nie mają. Myślę, że to jest dobry kierunek dla nich w tym momencie. Każdy etap życia potrzebuje innego wyjaśnienia, i to, co ja teraz mówię dzieciom na temat taty, za kilka lat będzie nieaktualne - mówiła. 

Barbara Sienkiewicz - nieoficjalnie najstarsza matka w Polsce

Barbara Sienkiewicz była aktorką i występowała w drugoplanowych, bądź epizodycznych rolach. Można ją kojarzyć m.in. z takich tytułów, jak “M jak Miłość, ”Na dobre i na złe", czy “Na wspólnej”. Rozpoznawalność w mediach zyskała w 2015 roku, gdy okazało się, ze w wieku 60 lat została matką. Na świat przyszły bliźnięta, Anna i Piotr. 

Ania i Piotrek urodzili się zdrowi, dostali 10 pkt. w skali Apgar. Chęć bycia mamą nieraz jest tak silna, że pokonuje wszystkie bariery. Wszystkie, jeżeli się naprawdę chce - opowiadała jakiś czas temu o dzieciach w programie “Express Wieczorny”. 

Kobieta uzyskała nieoficjalne miano “najstarszej matki w w Polsce”. Sienkiewicz po urodzeniu bliźniąt musiała zmierzyć się ogromną ilością negatywnych komentarzy na swój temat i nieprzyjemnych wiadomości, w których ludzie wytykali jej wiek i krytykowali jej postępowanie. Aktorka nie mogła pojąć, skąd bierze się ta mowa nienawiści. 

Jestem mamą, wychowuję zdrowe dzieci więc dlaczego ludzie mnie oceniają? Może za 100 albo 200 lat mamy w późniejszym wieku będą rodziły dzieci? Skąd takie prawo? Dlaczego aż do tego stopnia? Dlaczego ludzie nie podziękowali, że ja podjęłam to wyzwanie? Dlaczego padają takie słowa? Przecież to w końcu obywatele, Polacy. Zdrowe dzieci chowające się zdrowo. Skąd tyle nienawiści, sensacji? - powiedziała w rozmowie z “Super Expressem”.

Redakcja Świata Gwiazd składa kondolencje rodzinie i bliskim zmarłej Barbarze Sienkiewicz. 

Barbara Sienkiewicz z dziećmi, fot. East News
Barbara Sienkiewicz z dziećmi, fot. East News
Barbara Sienkiewicz, fot. TVN
Barbara Sienkiewicz, fot. TVN