Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Barbara Sienkiewicz z dziećmi żyła w maleńkiej kawalerce. Pokazała skromniutkie wnętrza w telewizji
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 07.06.2024 15:54

Barbara Sienkiewicz z dziećmi żyła w maleńkiej kawalerce. Pokazała skromniutkie wnętrza w telewizji

Jak mieszkała barbara sienkiewicz?
fot. EastNews/TVN

Barbara Sienkiewicz nie żyje. Najstarsza matka w Polsce żyła w skromnych warunkach. Tylko raz pokazała swoje mieszkanie. Zaprosiła do niego kamery TVN.

Barbara Sienkiewicz nie żyje

7 czerwca media obiegła wiadomość o śmierci Barbary Sienkiewicz, która w 2015 roku wywołała poruszenie w mediach w kraju i za granicą. Wszystko za sprawą ciąży, w którą zaszła w wieku 60 lat. To ewenement na skalę światową.

O śmierci kobiety jako pierwszy poinformował “Super Express”:

Chwilę przed godziną 3:00 w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące podejrzenia zgonu kobiety. Zastali na miejscu ratowników, oni potwierdzili zgon 69-letniej kobiety. Na miejscu w mieszkaniu obecny był znajomy tej pani. Zgon nie ma charakteru kryminalnego – przekazała tabloidowi podkomisarz Ewa Kołdys, oficer prasowa Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II. 

Barbara Sienkiewicz przyszła na świat w 1955 roku. Występowała m.in. w Teatrze Lalka w Warszawie. Była też założycielką Teatru dla Dzieci "Gong". Rozpoznawalność przyniosły jej jednak przede wszystkim występy w popularnych produkcjach telewizyjnych. 

Aktorka miała na swoim koncie role w takich uwielbianych przez telewidzów serialach jak “Na dobre i na złe”, “Przyjaciółki”, “Na Wspólnej”, “Ranczo”, “Plebania”, czy “M jak miłość”. Sienkiewicz wielokrotnie grały także różne epizody w kultowej polskiej telenoweli “Klan”.

Barbara Sienkiewicz nie żyje. Co z 9-letnimi dziećmi aktorki? Ile lat naprawdę miała Barbara Sienkiewicz? Klepsydra ujawniła, jak bardzo zaniżała swój wiek

Jak mieszkała Barbara Sienkiewicz?

Wspierający od początku Sienkiewicz aktor Olgierd Łukaszewicz w jednym z wpisów na blogu ujawnił, że najstarsza matka w Polsce ma malutkie, 37-metrowe mieszkanie, w którym żyje z bliźniakami i chorą matką.

Do swoich wnętrz kobieta zaprosiła kamery TVN-u. W kawalerce, w której żyła przeprowadzono z nią wywiad. W “Faktach” Sienkiewicz zdradziła, że chciałaby poznać odpowiedź od państwa w sprawie dodatkowego zasiłku macierzyńskiego. Zaznaczyła, że liczy się dla niej każda minuta.

Mój przypadek jest taki, że ja nie mam czasu na czekanie. Stąd prośba była o dodatek do emerytury o 500 złotych – mówiła.

Z relacji TVN mogliśmy dowiedzieć się, jak mieszkała Barbara Sienkiewicz. Kamery pokazały, że w łóżeczka dla bliźniaków mieszczą się w pokoju, w którym jest półka z książkami, telewizor i stare zdjęcia Barbary Sienkiewicz. Największym pomieszczeniem jest kuchnia, w której kobiecie wykonano makijaż.

Olgierd Łukaszewicz o mieszkaniu Barbary Sienkiewicz

O tym, w jakich warunkach żyje Sienkiewicz, pisał Łukasiewicz.

Odwiedziłem dzieci w domu. One w tej sprawie są najważniejsze. Kuchenka i dwa maleńkie pokoiki. W jednym mocno starsza babcia, obłożnie chora. Zatrważa mnie myśl, że emerytury ZUS nie są dziedziczne… Jest bardzo skromnie, ale wszystko zadbane na tip top. Dzielna koleżanka.

Zdjęcia wnętrz możecie zobaczyć poniżej.

Jak mieszkała Barbara Sienkiewicz?
Jak mieszkała Barbara Sienkiewicz?
Jak mieszkała Barbara Sienkiewicz?
Jak mieszkała Barbara Sienkiewicz?
Jak mieszkała Barbara Sienkiewicz?
Jak mieszkała Barbara Sienkiewicz?
Jak mieszkała Barbara Sienkiewicz?
Jak mieszkała Barbara Sienkiewicz?
Barbara Sienkiewicz z dziećmi, fot. EastNews
Barbara Sienkiewicz z dziećmi, fot. EastNews