Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Barbara Sienkiewicz nie żyje. Co z 9-letnimi dziećmi aktorki?
Anna Lipska
Anna Lipska 07.06.2024 15:06

Barbara Sienkiewicz nie żyje. Co z 9-letnimi dziećmi aktorki?

Barbara Sienkiewicz
fot. East News/TVN

Barbara Sienkiewicz nie żyje. Urodziła bliźnięta w wieku 60 lat. Co się stanie z jej 9-letnimi dziećmi? 

Barbara Sienkiewicz nie żyje

Barbara Sienkiewicz nie żyje. Miała 69 lat, odeszła 7 czerwca, a o jej śmierci jako pierwszy poinformował "Super Express". Dziennik przekazał mediom, że pod mieszkaniem aktorki jeszcze w nocy z 6 na 7 czerwca stała policja i karetka pogotowia. Wszystko wskazuje więc na to, że Barbara Sienkiewicz zmarła w domu. 

Chwilę przed godziną 3:00 w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące podejrzenia zgonu kobiety. Zastali na miejscu ratowników, oni potwierdzili zgon 69-letniej kobiety. Na miejscu w mieszkaniu obecny był znajomy tej pani. Zgon nie ma charakteru kryminalnego – przekazała tabloidowi podkomisarz Ewa Kołdys, oficer prasowa Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II.

Kim jest ojciec bliźniąt Sienkiewicz? Dzieci nie usłyszały prawdy Barbara Sienkiewicz z dziećmi żyła w maleńkiej kawalerce. Pokazała skromniutkie wnętrza w telewizji

Barbara Sienkiewicz została mamą w wieku 60 lat

Barbara Sienkiewicz występowała w rolach telewizyjnych i teatralnych. Widzowie mogą pamiętać ją z epizodycznych występów w takich produkcjach jak: "Klan", "M jak miłość" czy "Na Wspólnej". Jej rozpoznawalność znacząco wzrosła w 2015 roku, kiedy została nazwana "najstarszą polską mamą". Miała wówczas 60 lat, gdy na świat przyszły jej bliźnięta: Ania i Piotrek.

Jeżeli jest ciąża, to trzeba zadać sobie pytanie - czy chcę? Ja na to pytanie odpowiedziałam: tak - tłumaczyła w wywiadzie udzielonym dla “Dzień dobry TVN” Barbara Sienkiewicz.

Barbara Sienkiewicz musiała zmierzyć się z ogromną falą krytyki, która spadła na nią po tej decyzji.

Jestem mamą, wychowuję zdrowe dzieci więc dlaczego ludzie mnie oceniają? Może za 100 albo 200 lat mamy w późniejszym wieku będą rodziły dzieci? Skąd takie prawo? Dlaczego aż do tego stopnia? Dlaczego ludzie nie podziękowali, że ja podjęłam to wyzwanie? Dlaczego padają takie słowa? Przecież to w końcu obywatele, Polacy. Zdrowe dzieci chowające się zdrowo. Skąd tyle nienawiści, sensacji? - zastanawiała się w rozmowie z “Super Expressem”.

Aktorka nie żyje. Co z jej dziećmi?

Co z dziećmi Barbary Sienkiewicz?

“Super Express” zapytał Sienkiewicz, co stanie się z jej dziećmi, jeśli odejdzie przed ich 18. urodzinami:

Dziewięć lat przede mną do ich pełnoletności. Bardzo różnie w życiu bywa. Jakiś czas temu musiałam pojechać do Łodzi, załatwić jakąś sprawę. Jechałam samochodem trasą szybkiego ruchu. Przed wyjazdem do Łodzi napisałam testament i zostawiłam go w domu. Muszę mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Staram się przewidzieć przyszłość. [...] Pani marszałkini Wanda Nowicka zaproponowała, że ona przejmie dzieci. Sama wysunęła tę propozycję

Bliźniaki, Ania i Piotruś, są obecnie w wieku 9 lat. Teraz już wiemy, że Wanda Nowicka, która jest zaledwie o rok młodsza od Barbary Sienkiewicz, przejmie opiekę nad dziećmi aktorki. 

W rozmowie z "Faktem" w lipcu 2023 r. polityczka nie kryła zdziwienia tym, że 69-latka brała ją pod uwagę jako potencjalną opiekunkę dla Piotrusia i Ani.

O tym wszystkim dowiedziałam się z mediów. Przede wszystkim życzę pani Barbarze długiego życia w dobrej formie i stanie zdrowia, żeby jak najdłużej mogła się cieszyć swoim szczęściem rodzinnym. Dzieciom pani Barbary życzę wspaniałych warunków rozwoju osobistego, wielu sukcesów w szkole, a w przyszłości satysfakcjonującej kariery zawodowej – mówiła.

Czy Nowicka przejmie opiekę nad dziećmi? Na razie nie zostało to oficjalnie potwierdzone, a sama zainteresowana tak odpowiadała na to pytanie rok temu:

Jednocześnie, gdyby nie wszystko poszło zgodnie z planem, jestem przekonana, że znajdą się osoby, które wesprą rodzinę, w razie potrzeby zaopiekują się dziećmi, gdy będą tej opieki potrzebowały.

Dalsze decyzje o ich losach to kwestia czasu. Czekamy na oficjalny komunikat w tej sprawie. A tak Ania i Piotruś wyglądają dzisiaj.

Barbara Sienkiewicz z dziećmi, fot. EastNews
Barbara Sienkiewicz z dziećmi, fot. EastNews
Barbara Sienkiewicz z dziećmi, fot. EastNews
Barbara Sienkiewicz z dziećmi, fot. EastNews
fot. screen skene.pl
fot. screen skene.pl
EN_01188086_0017.jpg
Barbara Sienkiewicz z dziećmi, fot. East News