Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Klątwa "Świata według Kiepskich". Nie żyje niemal 100 osób związanych z produkcją
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 09.06.2024 15:01

Klątwa "Świata według Kiepskich". Nie żyje niemal 100 osób związanych z produkcją

Świat według Kiepskich
fot. KAPiF

Fani serialu "Świat według Kiepskich" przeżywają żałobę związaną z obejściem gwiazdy. 9 czerwca zmarła Marzena Kipiel-Sztuka, która przez ponad dwie dekady wcielała się w rolę Haliny Kiepskiej. Aktorka dołączyła do długiej listy osób z produkcji, które odeszły w ostatnich latach. Czy to już klątwa?

Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka. Wszyscy znali ją jako Halinkę Kiepską

Wiadomość o śmierci gwiazdy przekazała przy pomocy mediów społecznościowych jej koleżanka z planu, Renata Pałys. Aktorka w krótkim wpisie zdradziła, że 58-latka przegrała z ciężką chorobą. O jej kłopotach zdrowotnych głośno było już od dłuższego czasu.

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka - napisała telewizyjna Helena Paździoch.

Marzena Kipiel-Sztuka przez ponad dwadzieścia lat zachwycała widzów w serialu "Świat według Kiepskich". Gdy produkcja zakończyła nagrania w 2022 roku, aktorka zaczęła mierzyć się z coraz większymi kłopotami. 

W ostatnich latach wcale nie pokazywała się podczas medialnych eventów. Teraz fani serialu są pogrążeni w żałobie. Czy nad jedną z najpopularniejszych produkcji Polsatu ciąży klątwa?

Rodzona siostra żegna Marzenę Kipiel-Sztukę. Padły przykre słowa Marzena Kipiel-Sztuka przebywała w ośrodku psychiatrycznym

Na serialu "Świat według Kiepskich" ciąży klątwa?

W przeciągu ostatnich kilku lat widzowie serialu musieli pożegnać czołowe gwiazdy, z którymi wręcz dorastali. Zaczęto nawet uważać, że nad samą produkcją ciąży klątwa. Regularnie bowiem w mediach społecznościowych pojawiały się informacje o śmierci kolejnych członków obsady, a także ekipy technicznej.

Śmierć części głównych bohaterów miała być także przyczyną podjęcia decyzji stacji o zakończeniu serialu pomimo jego popularności. Fani "Świata według Kiepskich" nie mogli uwierzyć w taki rozwój sytuacji.

Ta epoka zaczęła powoli odchodzić, kiedy odchodzili od nas wspaniali ludzie, z którymi miałam zaszczyt grać. W czasach pandemicznych musieliśmy pożegnać Darka Gnatowskiego i Rysia Kotysa. Obaj to byli cudowni ludzie - mówiła Marzena Kipiel-Sztuka w rozmowie z "Faktem".

Lista zmarłych gwiazd, które występowały w serialu Polsatu, nadal się wydłuża. Mowa tutaj nie tylko o głównych aktorach, ale nawet o epizodycznych postaciach. Dziś dołączyła do nich Marzena Kipiel-Sztuka.

Lista zmarłych gwiazd serialu "Świat według Kiepskich" rośnie

Fani byli w szoku gdy przekazano informacje o śmierci Krystyny Feldman, czyli serialowej babki, Ryszarda Kotysa, który był znienawidzonym sąsiadem głównego bohatera czy Dariusza Gnatowskiego, czyli słynnego pana Boczka.

Produkcja w ostatnich latach pożegnała także m.in.: Witolda Pyrkosza, Zofię Czerwińską, Piotra Machalicę czy Krzysztofa Kiersznowskiego, którzy zagościli w "Świecie według Kiepskich" na krótką chwilę. Na liście osób zmarłych, które związane były z serialem widnieje już ponad 80 nazwisk. Niestety stale się ona powiększa.

Fani mogą jednak wrócić pamięcią do odcinków z ich udziałem. Serial nadal cieszy się popularnością, a obecnie jest także śladem niezwykłego kunsztu aktorów, których nie ma już wśród nas.

Świat według Kiepskich, fot. KAPiF
Na serialu "Świat według Kiepskich" ciąży klątwa?, fot. KAPiF
Świat według Kiepskich, fot. KAPiF
Na serialu "Świat według Kiepskich" ciąży klątwa?, fot. KAPiF

Źródło: Fakt