Swiatgwiazd.pl
Nie żyje Hilton Valentine

swiatgwiazd.pl

Nie żyje legenda rocka. Zmarł Hilton Valentine

30 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Nie żyje Hilton Valentine – współzałożyciel i gitarzysta zespołu The Animals. O jego śmierci poinformowała agencja Abkco. Znany rockman odszedł 29 stycznia 2021 roku. Dożył wieku 77 lat.

Hilton Valentine nie żyje – wstrząsająca wiadomość obiegła media na całym świecie. Muzyk był członkiem legendarnego zespołu The Animals. Zasłynął riffem będącym początkiem utworu „House Of The Rising Sun”.

Nie żyje Hilton Valentine. Miał 77 lat

O nagłej śmierci gitarzysty i współzałożyciela formacji The Animals poinformowali członkowie wytwórni Abcko. Agencja przez pewien czas miała okazję współpracować z zespołem. Jak przekazali jej członkowie, Hilton Valentine odszedł 29 stycznia 2021 roku.

- Mieliśmy zaszczyt służyć jako zarządcy katalogu The Animals. Jego śmierć jest głęboko odczuwana przez całą rodzinę Abkco – napisali w oświadczeniu.

W chwili śmierci Hilton Valentine miał 77 lat. Wciąż nie wiadomo, co było dokładną przyczyną jego śmierci. Agencja nie zdradziła bowiem takich informacji.

Od zawsze wiedział, że będzie grał

Hilton Valentine urodził się 21 maja 1943 roku w North Shields. Już jako mały chłopiec wiedział, że jego największą pasją jest muzyka. W 1956 roku otrzymał więc od matki wyjątkowy prezent – swoją pierwszą gitarę, instrument, z którym nie rozstał się do końca życia.

Młody Valentine chciał, by jego pasja stała się także jego zawodem. W tym celu uczęszczał do John Spence Community High School, w której mógł kształcić swój talent. Założył też swój pierwszy zespół. Grupę ostatecznie nazwano The Wildcats – jak podaje AntyRadio, argumentowano to „dzikim stylem gry na gitarze Valentine'a”.

Młody rockman stawał się coraz bardziej popularny. W końcu usłyszał o nim Chas Chandler, który w 1963 roku tworzył grupę The Animals. Oprócz Valentine'a w skład w zespołu weszli wtedy także: Eric Burdon, Alan Price oraz John Steel. Muzycy szybko zaczęli odnosić pierwsze sukcesy.

Już w 1964 roku The Animals nagrali cover piosenki „House Of Rising Sun”, do której riff wykonywany przez Valentine'a przeszedł do legendy światowego rocka. Utwór zasłynął nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także w USA i Kanadzie. Grupa Rolling Stone uznała go za „najlepszy numer wszech czasów”**.

Współpraca Valentine'a z The Animals nie zawsze jednak układała się tak, jak powinna – artysta trzykrotnie odchodził i wracał do zespołu. Pod koniec życia koncertował natomiast z zespołem Skiffledog, z którym nagrał dwie płyty.**

undefined

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

  • Wzruszony mąż Kwaśniewskiej pochwalił się w social mediach. Posypały się gratulacje

  • Polka podbiła serce hollywoodzkiego aktora. Musieli pokonać liczne przeszkody

  • Listy od szaleńców i groźby śmierci. Tak wyglądały kulisy sławy Anny Dymnej

Źródło: antyradio.pl

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Iga Krefft Teresa Lipowska

Życie gwiazd

Iga Krefft opowiedziała o depresji. "Stałam się więźniem samej siebie"

Czytaj więcej >
Grażyna Torbicka

Życie gwiazd

Grażyna Torbicka zaopiekowała się sławną matką. Zrezygnowała z ważnych planów

Czytaj więcej >