Swiatgwiazd.pl
Milan Lasica

facebook.com/ministerstvo.kultury.SR

Nie żyje aktor i piosenkarz Milan Lasica. Zmarł podczas występu

20 Lipca 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

W niedzielę wieczorem, podczas jubileuszowego przedstawienia z zespołem swingowym Bratislava Hot Orchestra Serenader zmarł Milan Lasica, jeden z najważniejszych przedstawicieli życia kulturalnego i publicznego Słowacji. Po wykonaniu ostatniego utworu z zaplanowanego repertuaru osunął się na ziemię, a reanimacja nic nie dała. Miał 81 lat.

  • Milan Lasica nie żyje

  • Aktor, dramaturg i piosenkarz zmarł podczas jednego z występów

  • Był ambasadorem Słowacji w Polsce

Niedługo po wydanym oświadczeniu o śmierci Milana Lasicy oficjalne kondolencje złożyli prezydent Słowacji, Zuzana Czaputova oraz premier Eduard Heger. Oboje określili jego sylwetkę w samych superlatywach.

Nie żyje Milan Lasica

Do tej wielkiej tragedii doszło w niedzielę 18 lipca podczas świętowania 30-lecia istnienia wcześniej przytoczonej orkiestry. Z kolei sam Milan Lasica czcił swoją 20. rocznicę dołączenia do niej. Uczestnicy koncertu mieli zrelacjonować, że artysta znajdował się w bardzo dobrej formie i nic nie wskazywało na to, co nadeszło.

W momencie zakończenia ostatniej piosenki pt. „Jestem optymistą” piosenkarz osunął się na ziemię i mimo natychmiastowej reanimacji, nie udało się uratować jego życia. Oficjalna przyczyna śmierci nie została podana do opinii publicznej.

Lasica był absolwentem szkoły teatralnej w Bratysławie. Przez wiele lat występował w duecie z nieżyjącym od 2002 roku Juliuszem Satinskym. Jego domeną były muzyka oraz film. Zajmował się także reżyserią. Za wielką pasję wszechstronnego artysty uchodziło pisanie tekstów piosenek, a także scenariuszy.

Taniec z gwiazdami - ea

Zmiana w "Tańcu z gwiazdami". Kiedy wystartuje pierwszy odcinek?

CZYTAJ DALEJ

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Prezydent i premier Słowacji żegnają Milana Lasicę

81-latek uchodzi za prawdziwą legendę słowackiej sceny kulturalnej. Właśnie takim mianem określił go premier kraju Eduard Heger, który dodał, że jego niepowtarzalny humor i satyra towarzyszyły kilkunastu pokoleniom. Zdaniem słowackiej prezydent Zuzany Czaputovej ich kraj stracił jedną z najważniejszych osobistości życia kulturalnego i publicznego. Wystosowała do jego rodziny specjalne kondolencje.

- Przynosił ludziom radość dosłownie do ostatniej chwili, bo jego życie zakończyło się tam, gdzie spędził ponad sześć niesamowitych dekad, na scenie swojego ukochanego teatru - cytuje słowa Czaputovej portal „Onet”.

Milan Lasica pełnił także funkcję ambasadora Słowacji w Polsce, w której miał przyjemność rozegrać kilka spektakli teatralnych.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: onet.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura prezentuje umięśnioną klatę na Instagramie żony. Fani zaniemówili

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura świętuje 12 urodziny córki. Pokazał urocze zdjęcia

Czytaj więcej >