Swiatgwiazd.pl
Nie żyje Rafał Poniatowski. Przykra wiadomość dotknęła rodzinę i przyjaciół

Screen z filmu zamieszczonego na Youtube.pl/TV STUDIO Chrzanów

Nie żyje Rafał Poniatowski. Przykra wiadomość dotknęła rodzinę i przyjaciół

17 Maja 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

Media przekazały bardzo smutną i tragiczną wiadomość. Nie żyje słynny dziennikarz TVN24 Rafał Poniatowski. Przez wiele lat zmagał się z chorobą nowotworową. Publicysta miał 48 lat. Ze swoją pracą nie rozstawał się do ostatnich dni. Stacja telewizyjna, dla której pracował wystosowała oświadczenie.

  • Nie żyje Rafał Poniatowski

  • Był dziennikarzem TVN24

  • Przez wiele lat zmagał się z chorobą nowotworową

Rafał Poniatowski przez wiele lat pracował dla TVN 24, dzięki czemu codziennie gościł na ekranach telewidzów. Swoją karierę zawodową zaczynał w innych redakcjach, natomiast jego wykształcenie nie stanowiło o niej. Dziennikarza pożegnali najbliżsi oraz koledzy ze stacji.

Rafał Poniatowski nie żyje

Polska straciła bardzo doświadczonego i profesjonalnego dziennikarza. Rafał Poniatowski ostatnie 20 lat spędził na ekranach polskich teleodbiorników, a jego zadaniem był przekaz najświeższych i pilnych informacji prosto z kraju oraz reszty świata.

- Zmarł Rafał Poniatowski. Dziennikarz, który w Państwa domach gościł niemal codziennie, reporter, bez którego ostatnich 20 lat w polskiej telewizji nie sposób sobie wyobrazić, opisywał naszą rzeczywistość w materiałach "Faktów" TVN i TVN24 - czytamy w oficjalnym oświadczeniu stacji telewizyjnej TVN 24, zawartym na stronie „tvn24.pl”.

Jego przygoda z mediami nie rozpoczęła się w telewizji, a w radiu. Jeszcze w trakcie studiów dorabiał sobie jako młody i początkujący dziennikarz, po czym zasiadł przed mikrofonem stacji radiowej RMF FM, dla której pracował do roku 1999.

Po zakończeniu współpracy z radiem postanowił podpisać umowę z Telewizją Puls, gdzie wykonywał swoje obowiązki zawodowe do momentu powstania stacji telewizyjnej TVN 24. Był jej członkiem od samych początków istnienia.

Kim był Rafał Poniatowski?

Rafał Poniatowski nie studiował niczego, co mogło być związane z dziennikarstwem, przynajmniej częściowo. Zdecydował się na studia muzyczne i jak informuje „tvn24.pl” uzyskał tytuł magistra sztuki na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

W 2018 roku poinformował na łamach programu „Dzień Dobry TVN”, że zmagał się z rakiem. Powiedział wówczas, że lekarze onkolodzy uznali go za przykład i dowód, iż „medycyna nie zna odpowiedzi na wiele pytań”.

Nie lubił stwierdzenia, że ktoś „przegrał walkę z nowotworem”, gdyż wychodził z założenia, że dla osoby chorej każdy dzień to zwycięstwo i kolejna szansa od losu i Boga. Najbliżsi dziennikarza opublikowali zdjęcie oraz wpis na oficjalnym koncie na Twitterze dziennikarza.

- Kochamy Cię na zawsze... Nie wiemy jak żyć bez Ciebie, ale obiecaliśmy Ci, że dla Ciebie będziemy szczęśliwi. Do zobaczenia. Justyna, Oliwsa i Krystian - czytamy na Twitterze Rafała Poniatowskiego.

Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego dziennikarza.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Doda w skąpym bikini szaleje na plaży. "Wyglądasz jak sztabka złota"

  • Najnowsze zdjęcie Emilii Korolczuk wywołało lawinę komentarzy. Chodzi o dziecko

  • Katarzyna Dowbor na zdjęciu z dzieciństwa. "Królowa jest tylko jedna"

Źródło: tvn24.pl, twitter.com

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

undefined

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Iga Krefft Teresa Lipowska

Życie gwiazd

Iga Krefft opowiedziała o depresji. "Stałam się więźniem samej siebie"

Czytaj więcej >
Grażyna Torbicka

Życie gwiazd

Grażyna Torbicka zaopiekowała się sławną matką. Zrezygnowała z ważnych planów

Czytaj więcej >