Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Niecodzienne sceny na pogrzebie Kacpra Tekielego. Pojawili się na uroczystości, żeby położyć to na grobie
Michał Fitz
Michał Fitz 30.05.2023 14:18

Niecodzienne sceny na pogrzebie Kacpra Tekielego. Pojawili się na uroczystości, żeby położyć to na grobie

Kacper Tekieli
instagram.com/justyna.kowalczyk.tekieli

Dziś na godzinę 14.30 zaplanowano pogrzeb Kacpra Tekielego, tragicznie zmarłego męża Justyny Kowalczyk. Możemy być przekonani, że na miejscu nie brakuje tłumów żałobników. W końcu alpinista nie jest żegnany tylko przez rodzinę, ale również kolegów po fachu i osoby, którym pomógł.

Szczególnie te ostatnie czuły się w obowiązku, by jakoś upamiętnić Kacpra. Wiele dla nich zrobił.

Pogrzeb Kacpra Tekielego

Justyna Kowalczyk już wcześniej informowała, że pogrzeb jej męża będzie nieco inny od pozostałych ceremonii. Po pierwsze, będzie on zupełnie świecki. Dodatkowo olimpijka poprosiła, by żałobnicy nie przynosili kwiatów i wieńców. Jeśli mają życzenie, swoje pieniądze mogą zainwestować inaczej.

Justyna wyjaśniła, że zamiast składania kwiatów, można przeznaczyć fundusze na zbiórkę na rzecz schroniska “Promyk”, o które prywatnie troszczył się Kacper Tekieli. Dopiero teraz wyszło na jaw, jak bardzo angażował się w pomoc dla biednych zwierząt.

Dziś pogrzeb męża Justyny Kowalczyk. Napis na grobie szokuje, przypomina o rodzinnej tragedii

Kacper Tekieli pomagał zwierzakom

“Fakt” skontaktował się ze wspomnianym wyżej schroniskiem. Jak wyjawiła jedna z pracujących tam osób, Kacper Tekieli faktycznie bardzo im pomagał. Ma wręcz u nich status bohatera. Nigdy nie chciał, by nagłaśniano jego akcje. Pomagał, bo tak trzeba było, ale nie po to, by się na tym wypromować.

- Był u nas kilka tygodni temu razem z kolegą, przyjechał do schroniska busem wypełnionym karmą dla zwierząt. Nie przedstawiał się, kim jest, poznaliśmy go po tym niesamowitym, pięknym, szczerym i czarującym uśmiechu — opowiedziała pracownica schroniska.

Schronisko odwdzięczy się Kacprowi Tekielemu

Biorąc pod uwagę wcześniejsze gesty alpinisty, nie można dziwić się, że na jego pogrzebie pojawiła się również delegacja wspomnianego wyżej schroniska. Mało tego, nie przyszła z pustymi rękami. 

Zgodnie z życzeniem Justyny Kowalczyk nie przyniesiono więc wieńców czy kwiatów. Schronisko bardzo chciało jednak podkreślić przywiązanie Kacpra do zwierząt, dlatego na jego grobie zostaną złożone maskotki w kształcie psa i kota.

Zobacz post: