Szansa na Sukces - nowy prowadzący Żródło: Występy w TVP / YouTube

Nowy prowadzący „Szansy na sukces”

23 Marzec 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Po dwóch latach prowadzenia „Szansy na Sukces” Artur Orzech stracił posadę w TVP. Decyzją władz stacji jego miejsce w programie zajmie Marek Sierocki. Doświadczony dziennikarz odpowiada za prowadzenie działu muzycznego w „Teleexpressie”, a także pełni rolę dyrektora artystycznego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

  • Władze TVP zerwały umowę z Arturem Orzechem
  • Dziennikarz od dwóch lat był gospodarzem „Szansy na Sukces”
  • Stacja w trybie natychmiastowym znalazła za nie go zastępstwo
  • Nowym prowadzącym programu został Marek Sierocki

Gdy władze Telewizji Polskiej podjęły decyzję o zwolnieniu dotychczasowego prowadzącego „Szansy na Sukces”, w mediach zawrzało. To kolejna decyzja TVP, która dla widzów pozostanie niezrozumiana. Artur Orzech od dwóch lat – dokładnie od marca 2019 roku – był jednym z najbardziej lubianych i cenionych prezenterów stacji.

„Szansa na Sukces”: władze TVP zerwały umowę z Arturem Orzechem

Zaledwie kilka godzin temu informowaliśmy o zaskakującej decyzji władz Telewizji Polskiej. W poniedziałek po wieloletniej współpracy i dwóch latach prowadzenia „Szansy na Sukces” Artur Orzech stracił pracę nie tylko posadę prowadzącego „Szansy na Sukces”, ale całą pracę w TVP.

Przypomnijmy, że powodem zwolnienia Artura Orzecha miał być poniedziałkowy incydent, podczas którego prowadzący nie zjawił się na nagraniu odcinka charytatywnego „Szansy na Sukces”. Jak wynika z informacji udzielonych przez przedstawicieli TVP, gospodarz miał skontaktować się z producentami programu tylko raz – na dwie godziny przed realizacją nagrania. Poinformował wówczas, że jest niedysponowany.

- Jego zachowanie mogło narazić na poważny despekt zaproszonych artystów, wykonawców i dzieci z SOS Wioski Dziecięce w Kraśniku, które specjalnie przyjechały, aby wziąć udział w tym nagraniu– tłumaczyła Telewizja Polska Wirtualnym Mediom.

Gwiazdor disco polo trafił do szpitalaGwiazdor disco polo trafił do szpitalaCzytaj dalej

Kto zastąpi Artura Orzecha?

W związku z tym, że władze TVP postanowiły jak najszybciej zerwać umowę z Arturem Orzechem, miejsce gospodarza „Szansy na Sukces” pozostało puste. By uniknąć strat finansowych i wizerunkowych, do prowadzenia programu natychmiast zaproszono kolejnego kandydata. Próba zakończyła się sukcesem, a Telewizja Polska wydała specjalne oświadczenie.

- TVP podjęła błyskawiczną decyzję, która pozwoliła uniknąć strat finansowych oraz wizerunkowych, zapraszając do prowadzenia „Szansy na sukces” pana Marka Sierockiego, cenionego i doświadczonego dziennikarza muzycznego. Zmiana prowadzącego nastąpiła w wyniku niedotrzymania przez Artura Orzecha warunków umowy z TVP – napisano w komunikacie.

Wybór padł więc na Marka Sierockiego. Znany dziennikarz ma pojawić się antenie TVP już w kolejnym odcinku „Szansy na Sukces”, którego emisja planowana jest w niedzielę 4 kwietnia. Jak wynika z oświadczenia, będzie on pełnił funkcję prowadzącego na stałe.

Kim jest Marek Sierocki?

Marek Sierocki od lat związany jest z Telewizją Polską. W latach 2000-20004 znany dziennikarz i konferansjer był szefem Redakcji Rozrywki TVP1 oraz dyrektorem artystycznym Festiwali w Opolu i Sopocie. W 2020 po 17 latach przerwy ponownie otrzymał posadę dyrektora artystycznego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Dziennikarz odpowiada także za prowadzenie działu muzycznego w „Teleexpressie”. Często występuje też w roli eksperta muzycznego, tak jak po występie Viki Gabor w konkursie Eurowizji Junior. Sierocki wypowiadał się wówczas na antenie TVP Info.

Marek SierockiMarek Sierocki skomentował zwycięstwo Viki Gabor w konkursie Eurowizji Junior (źródło: screen/Youtube/TVP Info)

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

źródło: Dziennik.pl, Radio Zet, Wirtualne Media

Następny artykuł