Swiatgwiazd.pl
fot. SplashNews/ East News

fot. SplashNews/ East News

Ochroniarz księżnej Meghan i księcia Harry'ego dopuścił się przestępstwa. Widziano ich jeszcze kilkanaście dni temu

28 Września 2022

Autor tekstu:

Weronika Chmielewska

Członkowie rodziny królewskiej muszą cały czas mieć się na baczności z powodu wypełnianej roli. Księżna Meghan i książę Harry nie pojawiają się publicznie bez towarzystwa ochroniarzy. Brytyjskie media ujawniły skandaliczną prawdę na temat jednego z nich.

Po pogrzebie Elżbiety II zainteresowanie brytyjską rodziną królewską znacznie wzrosło w mediach na całym świecie. Prasa odsłania coraz to nowsze szczegóły dotyczące bliskich zmarłej monarchini. Teraz ujawniono kryminalną przeszłość jednego z ochroniarzy księżnej Meghan i księcia Harry'ego.

Księżna Meghan i książę Harry byli ochraniani przez przestępcę

Przed wiadomościami z pałacu Buckingham o osłabieniu zdrowia Elżbiety II królewska para podróżowała po Europie w związku z uczestnictwem w spotkaniach charytatywnych. To właśnie jedno ze zdjęć z tamtego okresu przykuło uwagę brytyjskich tabloidów.

Według doniesień "The Sun" oraz "Daily Mail" w pobliżu małżeństwa dało się zauważyć niejakiego Pere'a Daobry, który kilka lat temu dopuścił się przestępstwa na tle przemocy domowej. Mężczyzna był agresywny w stosunku do swojej partnerki.

Podczas jednego z napadów szału zaatakował kobietę, po czym zaczął ją dusić. Według zeznań świadków cudem nie doszło do tragedii. Mężczyzna uniknął wymiaru sprawiedliwości, ponieważ sam zgłosił zdarzenie odpowiednim służbom.

Partnerka ochroniarza przez wiele lat nie pogodziła się z niesprawiedliwą decyzją wymiaru sprawiedliwości. Kobieta zmagała się z depresją, w wyniku czego popełniła samobójstwo.

Sarah przegrała walkę z zespołem stresu pourazowego i depresją. Popełniła samobójstwo. Nowa rola Daobry'ego jako ochroniarza Sussexów jest obrazą dla jej pamięci. [...] Mam szczerą nadzieję, że zostaną powiadomieni i ten człowiek zostanie natychmiast usunięty ze swojej roli — powiadomił działacz na rzecz przemocy domowej David Challen.

Nie wiadomo, czy księżna Meghan i książę Harry samodzielnie wybierali własnych ochroniarzy. Media mają jednak nadzieję, że ujawnienie przeszłości przestępcy pomoże w ponownym egzekwowaniu konsekwencji jego czynów.

Syn Krzysztofa Krawczyka

Syn Krzysztofa Krawczyka przed rozprawą miał atak epilepsji. „Stłuczone żebra, siniaki”

CZYTAJ DALEJ

Rodzina królewska musi mierzyć się z niebezpieczeństwem

Zainteresowanie brytyjskimi royalsami wiążę się z ogromnym ryzykiem zamachów. Zajmowane przez nich wysokie pozycje są łakomym kąskiem dla przestępców, którzy chcą otrzymać okup lub sławę. Elżbieta II podczas swojego panowania wielokrotnie mierzyła się z zagrożeniem własnego życia. Monarchini nie była jedyna.

20 marca 1974 roku doszło do próby porwania córki Elżbiety II, księżniczki Anny. Podczas powrotu do pałacu królewskiego samochód z kobietą został zatrzymany przez inny pojazd. Kierowca, mierząc bronią do księżniczki, zmusił ją do wykonywania poleceń.

Podczas zdarzenia napastnik postrzelił kierowcę, ochroniarza oraz dziennikarza, którzy podróżowali wraz z córką królowej. Porwanie uniemożliwił przechodzień, który rzucił się na sprawcę i obezwładnił go aż do przyjazdu policji. Mężczyzna na posterunku wyznał, że liczył na okup za księżniczkę Annę.

Lord Louis Mountbatten spotkał się z tragicznym losem jako pierwszy brytyjski członek rodziny królewskiej, który zginął podczas zamachu. W 1979 roku wuj księcia Filip podróżował ze znajomymi jachtem, gdy nieoczekiwanie wybuchła bomba. Wraz z mężczyzną zginęło jeszcze dwie osoby. Do brutalnego zamachu przyznała się organizacja IRA.

Członkowie rodziny królewskiej muszą nieustannie mieć się na baczności z powodu popularności i statusu. Nic więc dziwnego, że podczas publicznych wystąpień otacza ich grono wyszkolonych ochroniarzy. Należy jednak na to miejsce przyjmować jedynie osoby, które będą stawiały na piedestale bezpieczeństwo drugiej osoby.

Zobacz zdjęcia:

Meghan Markle i książę Harry

fot. Northern Ireland Office - Prince Harry and Ms. Markle visit Catalyst Inc, cropped, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=67987064

Książę Harry i Meghan Markle

fot. Northern Ireland Office / Flickr.com, Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0), https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Księżna Meghan i książę Harry

fot. SplashNews/ East News

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Nie żyje 33-letni aktor znany z filmowy i serialowych hitów. "Był ukochanym członkiem obsady"

  2. Michał Wiśniewski przekazał radosne wieści. Wielkie szczęście w rodzinie, "miło poinformować"

  3. Karol Strasburger wyznał, czy planują z żoną drugie dziecko. Odpowiedź była stanowcza

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.

fot. Ian Vogler / AFP / East News

Księżna Kate od zawsze gustowała w wysoko postawionych mężczyznach. Dla jednego odrzuciła nawet Williama

Mimo że dziś niewielu wyobraża sobie księżną Kate bez księcia Williama (i na odwrót), przed "wżenieniem się" w brytyjską rodzinę królewską przyszła żona następcy tronu miała niezwykle bogate życie towarzyskie. Jeszcze jako panna Middleton spotykała się z wieloma mężczyznami. Dla jednego z nich odrzuciła nawet zaloty obecnego męża.

Zobacz galerię >

Co wiesz o brytyjskiej rodzinie królewskiej?

Pytanie 1 z 10

Ile lat ma książę William?

Źródło: Pudelek, Viva!

Tagi:

Weronika ChmielewskaAutor

Interesuję się sportem, w szczególności siatkówką. Lubię gotować i oglądać filmy oraz seriale. Uwielbiam uniwersum MARVELA.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Książę William i księżna Kate z wizytą w Kanadzie, fot. Splash News/EAST NEWS

Życie Gwiazd

Zaskakująca i "kontrowersyjna" dieta księcia Williama. Nie wiemy, jak Kate może znosić te nawyki

Czytaj więcej >
fot. Rex Features/East News People, Picture/Willi Schneider/Shutterstock, spirit111 z Pixabay, canva.com

Życie Gwiazd

Robert Lewandowski to zodiakalny Lew. Sprawdzamy horoskop piłkarza tuż przed ważnym meczem

Czytaj więcej >
Antek Królikowski z partnerką, premiera sztuki "Ślub doskonały", fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Antoni Królikowski zabrał ukochaną Izabelę na premierę. Zadebiutowała w skromnej stylizacji

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski, Iwona Lewandowska, Gala Mistrzów Sportu 2022, fot. TRICOLORS/East News

Życie Gwiazd

Kim jest partner mamy Roberta Lewandowskiego? Iwona Lewandowska znalazła miłość po śmierci męża

Czytaj więcej >
Maffashion, fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Maffashion kolejną polską gwiazdą rozważającą apostazję. "Nie chcę być w statystykach"

Czytaj więcej >
fot. Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons, cropped

Życie Gwiazd

Dziennikarka oskarża Donalda Trumpa o gwałt. To skutek rewolucyjnej ustawy, która właśnie wchodzi w życie

Czytaj więcej >