Swiatgwiazd.pl > Newsy > Opole 2022: Poruszający hołd dla Witolda Paszta. Pokazali nieznane materiały
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 17.06.2022 21:04

Opole 2022: Poruszający hołd dla Witolda Paszta. Pokazali nieznane materiały

Kopia Sklejka z okrągłą ramką (2)
fot. screen vod.tvp TRICOLORS/East News

Organizatorzy 59. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zaskoczyli widzów segmentem poświęconym zmarłemu Witoldowi Pasztowi. Na ekranie ukazały się archiwalne nagrania z występów artysty, a chwilę później hołd oddali mu byli członkowie grupy Vox oraz Kajra i Sławomir.

Witold Paszt zmarł 18 lutego 2022 roku. Prawie do końca swojego życia był aktywny w mediach i pokazywał się w telewizji. Jego nagła śmierć wstrząsnęła fanami, którzy uwielbiali go za dokonania muzyczne.

Hołd dla Witolda Paszta

O dokonaniach i karierze Witolda Paszta pamiętali organizatorzy tegorocznego festiwalu w Opolu, którzy zaskoczyli widzów segmentem poświęconym jego osobie. Zgromadzeni w Amfiteatrze Tysiąclecia mieli okazję cofnąć się czasie i zobaczyć archiwalne nagrania zespołu Vox, do którego poza Pasztem należeli Jerzy Słota, Andrzej Kozioł i Ryszard Rynkowski. Grupa pierwszy raz pokazała się na festiwalu w Opolu w 1980 roku z piosenką "Bananowy Song".

- Do oficjalnego debiutu przygotowywali się miesiącami, szlifując aranżację, choreografię i garderobę — opowiedział narrator.

Paszt poza karierą w zespole występował również solowo. W międzyczasie wielokrotnie pojawiał się na opolskiej scenie, stworzył mnóstwo przebojów i występował z wieloma gwiazdami. Pod koniec życia pojawiał się w programie "The Voice Senior" jako juror. Niestety, jego życie ostatecznie dobiegło końca w lutym 2022. Aby oddać Pasztowi hołd, na scenie stanęli byli członkowie zespołu Vox z Kajrą i Sławomirem.

Poruszające wystąpienie córek Witolda Paszta

Gdy muzycy skończyli swój występ, Sławomir i Kajra wręczyli członkom zespołu trzy statuetki. Chwilę później prowadzący zaskoczyli widzów kolejną informacją. Na scenę zostały zaproszone córki Witolda Paszta, Natalia i Aleksandra. Kobiety w poruszających słowach zwróciły się do zgromadzonych:

- Jesteśmy niezwykle wzruszone, że możemy być tu dziś z państwem, choć oczywiście wszyscy wolelibyśmy, żeby stał tutaj nasz tata. Te nagrody to piękne zwieńczenie historii zespołu Vox, którego był założycielem. Na szczęście zostaje z nami muzyka i piosenki. Bardzo dziękujemy telewizji polskiej za piękny hołd dla taty. Dziękujemy i będziemy pielęgnować pamięć o nim, ale jesteśmy przekonane, że to on nie da państwu o sobie zapomnieć — powiedziały.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

1. Michał Żebrowski miał romans ze słynną aktorką. Ich związek do dziś owiany jest tajemnicą

2. Fatalne wieści dla Ukrainy, chodzi o Eurowizję. Właśnie podjęto ostateczną decyzję

3. Polki tłumnie ruszą do fryzjerów, powraca moda sprzed lat. Uwielbiała ją księżna Diana Zapraszamy na naszego Instagrama

Tagi: Witold Paszt