Swiatgwiazd.pl
Beata Szydło

Piotr Molecki/East News

Oświadczenie majątkowe Beaty Szydło. Jej zarobki i oszczędności robią wrażenie

28 Maja 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Beata Szydło obecnie pracuje w Brukseli. Od paru lat pełni funkcję posłanki do Parlamentu Europejskiego IX kadencji. Dzięki nowemu oświadczeniu majątkowemu możemy przekonać się, że nowa zawodowa rola w znaczący sposób poprawiła sytuację materialną byłej pani premier. Beata Szydło ma pokaźne oszczędności liczone w setkach tysięcy złotych.

  • Beata Szydło sporządziła oświadczenie majątkowe

  • Europosłanka zarobiła więcej niż w poprzednim roku

  • Niedawno do mediów trafiły informacje dotyczące decyzji finansowych prezesa PiS

Z racji zawodowych powiązań z polityką osobą Beaty Szydło od dawna interesują się media. Funkcje państwowe zobowiązują europosłankę do ujawnienia wielkości majątku. Konkretne kwoty właśnie ujrzały światło dzienne. Dowodzą, że na nowym stanowisku Beata Szydło zdołała się wzbogacić.

Ile zarobiła Beata Szydło?

Beata Szydło, prywatnie małżonka Edwarda Szydło oraz matka Tymoteusza i Błażeja, od 2019 roku realizuje się jako europosłanka. Po objęciu nowego stanowiska składała już jedno oświadczenie majątkowe.

Zgodnie z informacjami zawartymi we wspomnianym oświadczeniu majątkowym oszczędności Beaty Szydło wynosiły nieco ponad 28 tys. złotych. Wykazało również, że do europosłanki należy nieruchomość oraz użytki zielone. Była pani premier była wówczas właścicielką jednego samochodu.

Od tamtej pory stan majątku Beaty Szydło wyraźnie się poprawił. Widać to już po samych odłożonych przez europosłankę oszczędnościach. Te wynoszą obecnie 78 tys. złotych.

Kamil Durczok

Już wiadomo, w jakim stanie jest Kamil Durczok. Oficjalnie poinformował internautów

CZYTAJ DALEJ

Na tym jednak nie koniec. W ciągu roku Beata Szydło zdołała bowiem odłożyć jeszcze pokaźną kwotę liczoną w walucie euro. Europosłanka zgromadziła 119 tys. euro. Po przeliczeniu na złotówki kwota ta wynosi ok. 530 tys. złotych.

Zwiększyła się także ilość dóbr materialnych Beaty Szydło. Europosłanka wykazała w nowym oświadczeniu majątkowym dwa samochody marki Audi. Właścicielem jednego z nich ma być jej małżonek. Wartość jednego auta wynosi ok. 130 tys. złotych, drugiego natomiast ok. 40 tys. złotych.

Dzięki nowemu oświadczeniu majątkowemu Beaty Szydło możemy przekonać się, jaką miesięczną pensję otrzymuje europosłanka. W ciągu roku była pani premier zarobiła nieco ponad 480 tys. złotych. Oznacza to, że co miesiąc na konto Beaty Szydło trafia kwota ok. 40 tys. złotych.

Wydatki prezesa PiS

Niedawno sieć obiegły informacje dotyczące finansów innej ważnej osobistości znanej z polskiej sceny politycznej. Chodzi o prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Wyszło wówczas na jaw, jak polityk zarządza swoimi zasobami.

Jak się okazuje, lwią część kwoty wynoszącej ponad 200 tys. złotych, jaka była w jego posiadaniu, przeznaczył na wypłaty dla pracowników. Jak osądziły media, Jarosław Kaczyński okazał się oszczędnym politykiem (więcej na ten temat >tutaj<).

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Jastrząb Post, Super Express

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Podobne artykuły

Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >
TVP

Plotki

Tancerze protestują przeciwko "Dance Dance Dance". Petycję podpisało tysiące osób

Czytaj więcej >
Dorota Wellman

Plotki

Dorota Wellman szczerze o menopauzie. „To naturalny czas”

Czytaj więcej >