Gwiazdor serialu "Rodzina zastępcza" Żródło: Zapowiedź emisji serialu "Rodzina zastępcza" w telewizji Polsat; screen youtube.com/VHS RECORDS

Piotr Fronczewski w legendarnej roli Jacka Kwiatkowskiego w "Rodzinie Zastępczej"

28 Marzec 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Dla młodszych pokoleń pytanie o to, jakie miał imię pierwszoplanowy gwiazdor serialu “Rodzina zastępcza”, może być nie lada zagadką. Przypomnijmy, że legendarny bohater grany przez Piotra Fronczewskiego miał na imię Jacek. O tym fakcie mogli zapomnieć nawet najwięksi fani produkcji - od chwili, gdy ostatni odcinek “Rodziny zastępczej pojawił się na antenie”, minęło bowiem ponad 10 lat.

  • Na potrzeby serialu “Rodzina zastępcza” Piotr Fronczewski wcielił się w rolę Jacka Kwiatkowskiego
  • Widownia zapamiętała serialowego Jacka jako osobę o ciężkim charakterze
  • Niedawno media obiegły alarmujące wieści dotyczące stanu zdrowia aktora

“Rodzina zastępcza” szturmem podbiła serca telewidzów w 1999 roku. Właśnie wtedy serial po raz pierwszy zagościł na antenie Polsatu, przykuwając do odbiorników setki widzów na kolejną dekadę. Łącznie wyprodukowano 329 odcinków opowiadających o losach pogodnej rodziny Jacka i Anny Kwiatkowskich. Gdyby nie znakomici aktorzy, w tym Piotr Fronczewski, “Rodzina zastępcza” nie byłaby kompletna.

Bez niego “Rodzina zastępcza” nie byłaby taka sama

Czasy świetności “Rodziny zastępczej" minęły - wielu telewidzów dobrze pamięta jednak postać Piotra Fronczewskiego, któremu praca na planie serialu z pewnością podkręciła karierę zawodową. Oprócz występu we wspomnianym formacie aktor słynie również z ról w takich produkcjach jak: “Akademia Pana Kleksa” czy “Cesarskie cięcie”. Dodatkowo Fronczewski ma na swoim koncie liczne role dubbingowe (“Opowieść wigilijna”, “Epoka lodowcowa”).

Udział w “Rodzinie zastępczej” niewątpliwie miał ogromne znaczenie w rozwoju kariery Piotra Fronczewskiego. Telewidzowie od razu polubili jedynaka współprowadzącego biznes zajmujący się instalacjami wodno-kanalizacyjnymi.

Co z pewnością nie umknęło uważnym widzom, Jacek Kwiatkowski nie odbył służby wojskowej, o czym nie omieszkała przy byle okazji przypominać mu siostra jego małżonki, Ula (w tej roli Maryla Rodowicz). Miłością serialowego Jacka była niewątpliwie Anna Kwiatkowska (Gabriela Kownacka). O czym warto wspomnieć, Gabriela Kownacka zmarła w listopadzie 2010 roku; przez lata walczyła o zdrowie z poważną chorobą onkologiczną - początkowo był to rak piersi, który później pojawił się w mózgu aktorki.

Hanna Lis martwi się o córkęHanna Lis martwi się o córkęCzytaj dalej

Jacek Kwiatkowski z “Rodziny zastępczej” zapisał się w pamięci wielu telewidzów jako człowiek o trudnym charakterze. Niemal od początku serialu Kwiatkowski dążył do życiowego spokoju, co w obliczu jego rodzinnej sytuacji niekoniecznie było jednak możliwe. Jako serialowy ojciec Piotr Fronczewski musiał błyskawicznie posiąść umiejętność panowania nad liczną gromadką pociech i równie sprawnie panować nad własnymi nerwami.

Fabuła serialu “Rodzina zastępcza”, jak wskazuje sama nazwa, kręciła się wokół życia rodzinnego Kwiatkowskich. To było niewątpliwie bogate; nie bez znaczenia była w tym przypadku ilość członków rodziny. Jacek i Anna Kwiatkowscy, pierwotnie wychowujący dwoje dzieci, postanowili adoptować sierotę. Na tym jednak nie koniec - wkrótce rodzina Kwiatkowskich znowu bowiem urosła, gdy dorośli zaopiekowali się dodatkowo dwoma dziewczynkami.

Co słychać u Piotra Fronczewskiego?

Ostatnie doniesienia w sprawie gwiazdora “Rodziny zastępczej” nie należały do radosnych. Pod koniec stycznia 2021 roku media alarmowały fanów aktora, informując, że stan zdrowia Piotra Fronczewskiego wymaga pilnej uwagi medyków. Serialowy Jacek Kwiatkowski miał potrzebować operacji.

Podczas gdy plotki nasilały się niemal z każdym dniem, serwis Plejada postanowił poszukać prawdy u źródła. Redakcja skontaktowała się z Piotrem Fronczewskim, dopytując o rzekome problemy ze zdrowiem. Aktor stanowczo zaprzeczył, jakoby potrzebował operacji. Zapytany o to, jak się miewa, udzielił odpowiedzi, z którą mogłoby utożsamić się w czasach pandemii COVID-19 wielu rodaków.

- Czuje się tak jak wszyscy w tej pięknej rzeczywistości. Na razie jakoś się trzymam. Resztką wyobraźni, że tak można powiedzieć - przekazał gwiazdor “Rodziny zastępczej”.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Filmweb, Telemagazyn, SuperExpress, Plejada

Następny artykuł