Ryszard Kotys Żródło: Wywiad z Ryszardem Kotysem z 2017 roku; screen youtube.com/ATM Grupa

Wzruszający wygląd grobu Ryszarda Kotysa

28 Marzec 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Ryszard Kotys odszedł w styczniu 2021 roku. Wieść o śmierci aktora wstrząsnęła polskim środowiskiem aktorskim, podobnie jak fanami serialu “Świat według Kiepskich”, w którym Kotys występował przez ponad dwadzieścia lat. Widok grobu aktora jest w stanie poruszyć niejedno serce.

  • Ryszard Kotys zmarł w styczniu bieżącego roku
  • Pogrzeb aktora odbył się w miejscowości Lusowo
  • W miejscu pochówku złożono liczne świadectwa pamięci, żałoby i przyjaźni

W krótkim czasie serial “Świat według Kiepskich” stracił aż dwóch znakomitych aktorów - Ryszarda Kotysa i Dariusza Gnatowskiego. Podczas gdy odtwórca roli “Boczka” odszedł niespodziewanie w październiku ubiegłego roku, serialowy “Paździoch” zmarł 28 stycznia 2021 roku w Poznaniu. Przykre informacje jako pierwszy podał portal Polsat News.

Fani nie mogli uwierzyć. Ryszard Kotys odszedł

Ryszart Kotys zmarł w wieku 88-lat. Choć był najszerzej znany ze swojej działalności aktorskiej, zawodowo zajmował się także scenariuszami oraz reżyserią.

Największą popularność przyniósł mu występ w serialu “Świat według Kiepskich”, gdzie przez ponad 2 dekady wcielał się w “Paździocha”. W ostatnich latach Ryszard Kotys zrezygnował z pozostałej działalności aktorskiej, skupiając się na pracy na planie sitcomu. Powodem był zaawansowany wiek oraz podupadający stan zdrowia gwiazdora.

Ze względu na kłopoty natury zdrowotnej wątek “Paździocha” został znacznie okrojony. Media podają, że aktor miał kłopoty z prawidłowym funkcjonowaniem płuc, przechodził ich ciężkie zapalenie. O prawdopodobnej przyczynie śmierci Ryszarda Kotysa informowała jego koleżanka z planu, aktorka Renata Pałys.

Policja przerwała transmisję programu Policja przerwała transmisję programu "Dzień Dobry TVN"Czytaj dalej

Serialowa Helenka przekazywała, iż i tym razem to właśnie płuca Ryszarda Kotysa wymagały pilnej uwagi medyków. Aktor miał trafić do szpitala z powodu zakażenia nowym koronawirusem. Jak wyznała Renata Pałys, ekipa sitcomu przygotowywała się wówczas na najgorsze.

- Jak dotarła do nas wiadomość, że Rysiek jest w szpitalu na koronawirusa, to liczyliśmy się z tym po trochu - informuje aktorka.

Pogrzeb gwiazdora “Świata według Kiepskich”. Widok jego grobu ściska za serce

Uroczystości pogrzebowe odbyły się jeszcze w styczniu bieżącego roku. Z powodu pandemii COVID-19 ostatnie pożegnanie Ryszarda Kotysa było skromne. Na miejscu miały pojawić się jedynie najbliższe aktorowi osoby.

Pogrzeb miał charakter świecki. Ciało gwiazdora spoczęło na cmentarzu w Lusowie nieopodal Poznania. Widok miejsca pochówku Ryszarda Kotysa może roztopić niejedno serce.

Na grobie widnieje oprawione zdjęcia aktora - wygląda dokładnie tak, jak zapamiętał go każdy fan serialu “Świat według Kiepskich”. Na płycie aż roi się od kwiatów i wieńców; niektóre z nich przynieśli tam członkowie ekipy sitcomu. Na podarowanym przez współpracowników wieńcu daje się dostrzec napis “Spoczywaj w pokoju Przyjacielu”.

Kwiatów i wieńców jest tak wiele, że znicze musiały zostać ustawione na ziemi, tuż obok płyty nagrobkowej. Wśród złożonych na nagrobku symboli nie zabrakło także tych ofiarowanych przez małżonkę aktora - Kamilę Sammler-Kotys.

RK 1

RK 1

Źródło: screen superexpress.pl

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: SuperExpress, TVP Info, Onet, o2.pl

Następny artykuł